Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ČB film na LCD

mikulasandelcert (42)|27.6.2006 13:11
jakou máte zkušenost se zobrazováním čb filmu na svých lcd? zkoušel jsem přehrát několik čb filmů z dvd přes scart rgb na lcd philips 26pw7321 a obraz měnil barevný nádech podle tmavosti scén. v nočních scénách obraz dejchal a utíkal ze studeného nádechu do teplejšího podkreslení až do fialovýho nádechu se šedivejma titulkama. ve světlých scénách se nic podobného nedělo. je možné, že za tohle může technologie philipse, kterou on označuje jako "dynamický kontrast", kdy ve skutečnosti má televize kontrastní poměr 800:1, ale dynamický 2400:1? nebo myslíte, že za to může spíš špatně připojenej dvd přehrávač? televizi jsem měl moc krátkou dobu, abych mohl říct, že se něco podobnýho děje i u pozemní televize. jinak je to povedený lcd s technologií pixel plus za solidní cenu. bál jsem se, že se obrázek bude rozpadat a nebude stabilní, ale fotbal v širokém formátu na ard/zdf bylo pokoukání :)
POiNTER (311)|27.6.2006 13:39
Vacsina funkcii na digitalnu upravu obrazu sa da cez menu povypinat...tak sa s tym pohraj a skus ci to pomoze... cb film som este neskusal prehravat na ziadnom LCD, takze neviem.