Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MSI Digi VOX A/D Hybrid a náhradný software

prosign (18)|26.6.2006 08:46
Ahojte.
Kúpil som si túto USB kartu. Všetko v pohode až na ten software. Nefunguje teletext a pri analógovom grabovaní videa z kamery - nastavenia úbohé. Nedovolí mi to nastaviť žiadny kodek. Iba MPG1,2,4 alebo nekomprimovaný AVI.
Neviete aký náhradný software by mohol dobre fungovať s touto USB kartou? Karta používa BDA ovládače.
Ďakujem za každú radu.
prosign (18)|10.7.2006 17:40
Tak na DVB mi dobre funguje My Theatre ale nenašiel som tam TELETEXT.
No a analógové grabovanie som vyriešil kúpou novej grafárne s VIVOm.
Do kelu, to mi netrebalo HYBRID. Takže pre všetkých výstraha.
Tento hardware má mizerný software, ale DVB ide v pohode. A ten teletext zase chytám s ProgDVB. Tam zase trhá obraz. No to je sila:

Digitálny príjem na sledovanie - buď originálny software alebo My Theatre
Na TELETEXT ProgDVB - pri sledovaní seká obraz
Analógový príjem a grabovanie na prd...

Záver: Stačil mi nehybridný MSI Digi VOX, ktorý má lepší software.
Luky83 (16)|11.7.2006 15:24
Aké ďalšie skúsenosti máš s tým tunerom?
Rozmýšľam o jeho kúpe, ale nechcel by som šliapnuť vedľa.
prosign (18)|12.7.2006 09:01
Čo máš na mysli? Všetko podstatné som už napísal.
Ak chceš len DVB, kup si nehybrida - MSI Digi Vox.
Ten je lepší ako hybridná verzia.
Luky83 (16)|12.7.2006 12:34
Ja práveže potrebujem hybrid. Neviem čo znamená veta "Analógový príjem a grabovanie na prd... ". To akože analógový príjem a grabovanie je nepoužiteľné?
Kvalita obrazu pri A / pri D?
HW nároky?
Príjem v rôznych podmienkach (slabší signál, potreba externej antény...)
Si s ním vôbec spokojný, alebo ľutuješ jeho kúpu?
Bol by som Ti moc vďačný za odpovede.
Luky83 (16)|13.7.2006 20:57
pls, HELP :-((
slo (227)|13.7.2006 22:53
[quote=Luky83]pls, HELP :-(([/quote] Použij Google, když zadáš jen BDA, tak se dostaneš na "Sdružení britských zubařů", ale zkus třeba BDA drivers a to už je lepší. Než jsi tu kartu koupil, měl jsi se začíst do tohohle fóra a zjistil bys, že analogové video, SW encoder a USB se nemají rádi. Nedá se od toho čekat nic, z čeho bys měl radost, buď ošidit kvalitu nebo se modlit, aby se nespustilo v PC něco dalšího a nezatuhlo to. :-(
Luky83 (16)|13.7.2006 23:03
Prečo si myslíš, že som nepoužil Google? Hľadal som, ale o MSI Digi VOX A/D Hybrid som takmer nič nenašiel. Neviem prečo mám hľadať práve BDA drivers. Ja som ten tuner ešte nekúpil a preto o ňom zisťujem čo sa dá..., že či sa to vôbec oplatí kúpiť. Ja od analogu nečakám DVD kvalitu. Ide mi skôr o dobrý príjem a bezproblémový chod. Preto sa zaujímam o konkrétne skúsenosti práve s týmto tunerom. Grabovanie analogu nie je pre mňa až také dôležité.
slo (227)|13.7.2006 23:24
Když pro tebe není analog zas tak důležitý, tak proč se zajímáš o hybridní kartu. Od MSI mám Mega SKY 580- to samé bez analogu, používám to v Brně, kde mám dostatečně silný DVB-T signál a můžu ti říct, že jeto hračka. Citlivost mizerná, anténní konektor nekvalitní, anténa z toho vypadává, hřeje to, zavazí to sousedním USB portům... Nic pozitivního.
Proč máš hledat Googlem BDA drivers? Prosté, najdeš software, který to může podporovat (snad), ale pochybuji, že se tímto hybridem někdo další kromě MSI zabýval ...
Luky83 (16)|13.7.2006 23:30
Zle čítaš. Analog je pre mňa dôležitý, ale grabovanie analogu nie je pre mňa dôležité.
Tým čo si napísal o MSI si ma moc nepotešil. Vedel by si mi poradiť nejaký iný USB hybrid za rozumnú cenu?
slo (227)|13.7.2006 23:48
Na USB ne. Jinak inspiraci můžeš čerpat na http://www.hauppauge.de/pages/prods_hvr.html
prosign (18)|14.7.2006 10:50
Luky83:

Jednoducho USB hybrid nekupuj. DVB ide v pohode ale analógový príjem je slabý, chce to poriadnu anténu. Ja som nechitil nič na izbovú. Na bežnej telke na ňu niečo chytím. Kolega má tú nehybridnú verziu a je o niečo lepšia. Takže sa poobzeraj po PCI karte. Ja som doplatil. Skutočne na nete nenájdeš ani slovo. Jediná reklama na stránkach MSI.
Ešte raz!!!!! DVB ide v pohode. A ešte jedna poznámka - dosť hreje.
Udržať v ruke - to udržím ale je to horúce. A driver mi nejak šahol do zvukového panela. Z recordu mi zmisli hlasitosti všetkých zariadení a ostal tam iba práve ten USB tuner. Neviem, či keby som chcel niečo zapojiť do Line-In..... možno by som to musel zapojiť cez USB tuner. Ja som zháňal niečo nudzové na sledovanie TV, keď je hlavná telka obsadená alebo keď je šport a ja som v práci. Na to mi to stačí. ALe chcel som aj grabovať z mojej kameri a tam je to už nepoužiteľné. Ale to som už vyriešil kúpou novej grafárne s VIVOm.
Ak chceš kvalitný analóg aj DVB tak sa poobzeraj po niečom inom. Čítaj toto fórum.
Luky83 (16)|14.7.2006 11:50
Díky za názor a myslím, že ma to definitívne presvedčilo. MSI kupovať nebudem. Ale potrebujem nejaký Hybrid na použitie s PC aj NB (PCI nepripadá v úvahu). Uvažoval som ešte o Pinnacle 320e, lenže ten nemá video vstup vôbec. Do úvahy ešte pripadá Cinergy Cinergy Hybrid T USB XS lenže ten stojí cca 5000,- Sk a to je trochu moc. Už fakt neviem.
Ivo Mašek (10205)|14.7.2006 12:18
Hybridům se vyhni obloukem. Většinou jsou s nimi problémy, stačí mrknout na forum specielně o tv tunerech TV-Cards.com
Neznám nikoho, kdo by s tím byl absolutně spokojen. Buď je nucen něco oželet v analogové části, nebo v digitální části. Mnozí to sice nakonec i rozjedou, ale za cenu, že nějaká služba nejde v analogu, nebo v digitálu.
A to mluvím o interních tunerech do PC. Pochybuji, že z "piditunery" pro notebooky v jakékoli podobě, to bude jiné, nebo lepší.
Pamatuji si na velký boom s LifeView trio cards. Měla umět analog, DVB-S a DVB-T. A není to tak dávno. A výrobce ji už uvádí pod Discontinued. Přestal ji vyrábět a je v doprodeji.
slo (227)|14.7.2006 12:22
[quote=prosign]...A driver mi nejak šahol do zvukového panela. Z recordu mi zmisli hlasitosti všetkých zariadení a ostal tam iba práve ten USB tuner. Neviem, či keby som chcel niečo zapojiť do Line-In..... možno by som to musel zapojiť cez USB tuner. [/quote] Zkoušel jsi to ručně přestavit zpět? V pravo dole, vedle hodin klikni pravým na repro a "Upravit vlastnosti zvuku". Na panelu "Zvuk" si vyber "Výchozí zařízení" ...
Luky83 (16)|14.7.2006 12:37
[quote=Ivo Mašek]Hybridům se vyhni obloukem. Většinou jsou s nimi problémy, stačí mrknout na forum specielně o tv tunerech TV-Cards.com
Neznám nikoho, kdo by s tím byl absolutně spokojen. Buď je nucen něco oželet v analogové části, nebo v digitální části. Mnozí to sice nakonec i rozjedou, ale za cenu, že nějaká služba nejde v analogu, nebo v digitálu.
A to mluvím o interních tunerech do PC. Pochybuji, že z "piditunery" pro notebooky v jakékoli podobě, to bude jiné, nebo lepší.
Pamatuji si na velký boom s LifeView trio cards. Měla umět analog, DVB-S a DVB-T. A není to tak dávno. A výrobce ji už uvádí pod Discontinued. Přestal ji vyrábět a je v doprodeji.[/quote]
To sa ti povie, že oblúkom vyhnúť. Ale čo má človek robiť, keď potrebuje aj analog aj digital? Hádam nekupovať dva tunery? To je naozaj také ťažké najsť jeden fungujúci hybrid tuner?
StD (8612)|14.7.2006 12:52
Budeš se divit, ale je to mnohem lepší používat ve stroji pro každou věc specializovanou kartu - lepší SW je dokáže identifikovat a spolupracovat s nimi současně (Analog i DVB-S, -T) = koukat na jedno a grabovat druhé plus PiP etc. Např. Sceneo TVcentral v.2... :-R Ovšem třeba systemové požadavky už začínají na minimu 1,5G RAM...
Luky83 (16)|14.7.2006 13:02
Spomínal som Pinnacle 320e... Nemá síce video vstup, ale inak čo naň hovoríš? (ak ho poznáš). Čítal som nejaké diskusie a celkom pozitívne.
StD (8612)|14.7.2006 13:07
Na Pinnacle "nové" karty raději rychle zapomeň. Jejich poslední dobrá karta byla PCTV Pro a od té doby to s nimi jde od 10 k 5. To už hledej raději tady:
[code]
http://productsde.terratec.net/html/FeaturesTV+Radio-digital-de.htm
[/code]
a komplet přehled sortimentu je tu:
[code]
http://productsde.terratec.net/
[/code]
Luky83 (16)|14.7.2006 13:13
Aj nad tým Cinergy Hybrid T USB XS, len tam je už trochu prehnaná tá cena. V Skk to víde cca 5000,- Sk a to sa mi za tuner zdá moc.
Ivo Mašek (10205)|14.7.2006 15:03
[quote=Luky83]Aj nad tým Cinergy Hybrid T USB XS, len tam je už trochu prehnaná tá cena. V Skk to víde cca 5000,- Sk a to sa mi za tuner zdá moc.[/quote]
Moc? Takový Leadtek Expert pro analog se vyrábí od roku 2003 a jeho cena se pohybuje mezi 1200 - 1500Kč. Kdysi, jako novinka, stál něco okolo 1800Kč. A pořád je ten model prodejný. Analogové tunery od jiných výrobců již většinou klesly pod 1000Kč. A nikdo se na ně nehrne. Analogový tuner Leadtek2000PVR stojí zhruba 2200Kč. A je o něj zájem. A to je analog, který tu dlouho nebude.
Cena leccos napoví. A priority si určíš ty. Buď zaplatíš a budeš mít funkční produkt, který ti bude fungovat, a nebo "ušetříš" a budeš mít nervy v kýblu. A časem, poučen, si koupíš něco jiného a zaplatíš vlastně 2x.
Také je důležitá technická podpora. Ne každý výrobce to bere vážně. A to je potom celkem legrace.
StD (8612)|14.7.2006 21:07
Howgh!! A nedaj si říci ti postižení reklamními slogany... Ono napsat funkční i nefunkční ovladače a odzkoušet to, to něco stojí... Kupříkladu všichni zákazníci Pinnacle PMC byli a jsou Beta.testery a dostává se jim nové verse jen za úplatu (přibližně třetinu ceny karty), tak posuď, co je dražší.
Luky83 (16)|14.7.2006 21:20
Tak teraz už v tom mám úplný chaos. Čítal som v inej diskusii o MSI DigiVox A/D že je celkom ok až na pomalý software a trochu horší obraz ako u Pinnacle či Aver. Vraj je veľmi citlivý a na analogu na tú malú anténku chytil všetko čo by sa dalo aj s externou anténou.
StD (8612)|14.7.2006 21:24
Tak neřeš "chaos" zbytečnými dotazy - kup si to a na druhý stroj si pořiď něco lepčího "second hand" a pak porovnávej. Nikdo za tebe tu pracku do slepičího l*jna nevstrčí. To už musíš sám. :-E
slo (227)|14.7.2006 22:56
[quote=Luky83] Čítal som v inej diskusii o MSI DigiVox A/D že je celkom ok až na pomalý software a trochu horší obraz ako u Pinnacle či Aver. Vraj je veľmi citlivý a na analogu na tú malú anténku chytil všetko čo by sa dalo aj s externou anténou.[/quote]No to teda bylo pěkný sci-fi. Pro analog je třeba klasické PCI prkno s velkým tunerem a pořádný signál -buď ze solidní antény nebo z kabelovky. Je určitě lepší mít karty pro analog i digitál zvlášť. Nechceš-li tomu věřit, kup si co chceš, ale pak tu nebreč.
Atkins (447)|16.7.2006 07:01
Jako optimální konfigurace se mi jeví:
1. Jako zdroj analogového signalu použij obyč. VCR
2. Pro vstup a digitalisaci použij VGA s ViVo - dobré výrobky jsou ASUS a MSI.
3. Pro digitální příjem použij kvalitní a osvědčené výrobky firem Technisat či Technotrend (AS2, PCLine)

Doporučuji důkladně pročíst zdejší fóra a vyhnout se poměrně problematickým výrobkům (Pinnacle, AverMedia) a hybridním kartám obecně... :-)
Luky83 (16)|16.7.2006 08:25
1. obyč. VCR je maximálne mobilné riešenie
2. určite každý NB má VGA s ViVo
3. tiež mobilné riešenia pripojiteľné k NB bez potreby dodatočného napájania
StD (8612)|16.7.2006 08:59
Jo, přesně jak radí Atkins, akurát já bych místo ViVo použil standard TVkartu s S-video In a hlavně bych se nedrbal s videem na noťasu! To je tak pro pojišťováky... :-E
Atkins (447)|17.7.2006 14:44
Sorry, nevšiml jsem si, že pán chce být mobilní :-) V tom případě doporučuji zapomenout na analog a přestěhovat se na východ (japonsko ?) :-)
Luky83 (16)|17.7.2006 15:09
No super, neviem či je pre teba mobilita nejaká extravagancia, alebo čo... človek chce poradiť a ty mu napíšeš takú sprostosť. Nechápem prečo si si dal vôbec tú námahu niečo písať. Zrejme netušíš koľko ľudí či už z pracovných alebo iných dôvodov potrebujú maximálnu mobiliu a to sa týka aj TV.
Ivo Mašek (10205)|17.7.2006 15:13
Kolega ti nenapsal žádnou sprostost. \/ Zpracovávat video programy na notebooku opravdu není to "pravé ořechové" (oni se mnohdy "zapotí" i klasická PC)
clee (6592)|17.7.2006 15:27
zpracovavat video programy :-E :-E :-E no nesmis mit shitku notasa, ten muj je pomalu dvakrat tak vykonnej jako desktop (nez ten muj, a minimalne desetkrat vic nez ten tvuj :-E )
Luky83 (16)|17.7.2006 19:56
1. kde som písal o tom, že chcem spracovávať video na NB? ...to že si občas chcem niečo nahrať ešte neznamená, že chcem na NB profesionálne spracovávať video... a občasnú nahrávku s TV alebo externého zdroja musí zvládnuť bežný dnešný NB

2. to že chcem tuner pripojteľný cez USB znamená, že ho plánujem používať striedavo s NB aj s desktopom

3. ten môj príspevok patril Atkinsovi (čo sa myslím dalo pochopiť) za to sťahovanie sa na východ.. do Japonska, ak to nie je sprostosť, tak čo potom? To má byť rada na výber tunera? Na čo to tam vôbec písal? Pre sebauspokojenie?
Atkins (447)|18.7.2006 20:20
Drahý kolego - měl jsem na mysli Tvou mobilitu v kontextu se signálovým pokrytím (v mé zemi i v Tvé zemi) a je jedno zda analogovým či digitálním. Přirozeně je práce s notebookem či PDA ve vlaku či letadle dnes zcela běžnou. Nikoli však sledování a záznam TV. Na to si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat - nebo se odstěhovat do onoho Japonska. Přesto přesevšechno doporučuji dvě zařízení - neb osobně mám se zařízeními hybridními neblahé zkušenosti. :-) A neurážej se, nadělají se Ti vrásky. Jinak ale hezka představa: Frčím si to do Trnavy, pracuji na své přednášce, v Pardubicích si vzpomenu, že mi dávaj Černou Zmiji a že si ji chci nahrát, při nahrávání si přirozeně vyřídím korespondenci - přirozeně pomocí IP-over-DVB a baterie, noťas i já to vydržíme... :-)
Luky83 (16)|19.7.2006 10:12
Zase si ma celkom nepochopil. Ja som tou mobilitou nemyslel sledovanie TV počas cestovania, ale napr. odchod na pracovnú cestu a sledovanie TV tam (po večeroch v hoteli apod.)(stabilne, nie v pohybe ako vo vlaku). Mobilita predsa nie je len o práci v pohybe, ale o prenose NB alebo iného zariadenia.
prosign (18)|7.8.2006 15:05
Tak som sa dopracoval ďalej. Tento hybridný USB tuner pracuje veľmi dobre s MyTheatre a tak som digitálnu časť vyriešil (aj teletext pluginom). Je to super soft. Na analóg som soft nenašiel, ale pritiahol som káblovku od suseda a chytil som normálne všetko. Takže hardware asi bude celkom OK. Ostal posledný problém a ten aj asi zostane - originál software je dosť slabý a pomalý. :(( :(( :(( Keďže mi išlo hlavne o digitál tak nakoniec som spokojný. Dokonca to ovládam všeobecným diaľkovým ovládaním na PC (Girder a IgorPlug). :-D :-D :-D
Howk!!!
prosign (18)|15.8.2006 09:39
Tak ak niekto má tento hardware a potrebuje grabovať analógové video, tak v žiadnom prípade nech nepoužíva originálny software.
S MaincConcept MPGE Encoderom však capture funguje výborne, odskúšané na 1,5 hod. synchro OK. Kodek si môžem na rozdiel od originálneho softu nastaviť ľubovoľný, takže super. A obraz nemá rušivé smuhy ako som mal ces starú TV s BT787.

Skúšal som to preto, lebo VIVO na novej grafike som nerozchodil - SHIT!!!

Takže vlastne hybrida som kupoval kvôli grabovaniu a funguje.
Mal by som zobrať späť kritiku, konečne som všetko vyriešil.
Som spokojný... :BB:
Johny_G (15)|28.12.2006 00:19
Tak já jsem si pořídil MSI Digi VOX A/D II a řeším problém se softwarem. Ten dodávaný mi vůbec nevyhovuje a potřeboval bych něco, co z USB vytáhne signál - prozatím analogový, digitál si schovávám pro jinou lokalitu. Nechci grabovat, nechci teletext, nechci stereo, nechci dual, prostě se jen chci koukat na televizi :-). Víte o softu, který ten signál z USB dostane?
Johny_G (15)|28.12.2006 20:05
Tak to zcela proti předpokladům zvládl i dscaler, ovšem bez zvuku...
moneytoo (3)|30.12.2006 15:46
Johny_G: Tak jsem si pořídil stejný kousek a používám ho taky na analogu. Zatím se mi plně ho kromě dodávaného softu zprovoznit akorát pod VirtualDubem. Grabovat jde takhle bez problémů. Jen škoda, že mi nejde v preview zvuk, protože dívat se přes to takhle s nastavením filtrů a denoise by bylo příjemnější :-) (Navíc tu funguje i tuner se zadávím kanálů, různé normy... což v tom origo softu si pustím buď české nebo cizí programy, ne oboje najednou, jinak musím znovu nastavit a skenovat. Je to teda vopruz.)
Johny_G (15)|1.1.2007 15:54
[quote=moneytoo]Johny_G: Tak jsem si pořídil stejný kousek a používám ho taky na analogu. Zatím se mi plně ho kromě dodávaného softu zprovoznit akorát pod VirtualDubem. Grabovat jde takhle bez problémů. Jen škoda, že mi nejde v preview zvuk, protože dívat se přes to takhle s nastavením filtrů a denoise by bylo příjemnější :-) (Navíc tu funguje i tuner se zadávím kanálů, různé normy... což v tom origo softu si pustím buď české nebo cizí programy, ne oboje najednou, jinak musím znovu nastavit a skenovat. Je to teda vopruz.)[/quote]

DScaler ti taky hlásí, že nemůže přepnout zvuk? Virtual Dub je poněkud neohrabaný.

Kdyby aspoň ten dodávaný software nedělal takový humus obraz. V DScaleru je stokrát lepší, ale ten zvuk prostě nejde.
moneytoo (3)|1.1.2007 15:58
Johny_G: tak prozatím přehrávám přes Winamp s pluginem WinampTV, kde se mi to po chvíli hraní podařilo nastavit a jede všechno. Sice by to chtělo nějaký filtry a nahrávání, ale zatím aspoň něco.

Jinak u DScaleru ten zvuk přehrát a nikde navolit nejde, ale u nahrávání i v něm jde, když se zvolí správný vstup.
Johny_G (15)|1.1.2007 18:58
[quote=moneytoo]Johny_G: tak prozatím přehrávám přes Winamp s pluginem WinampTV, kde se mi to po chvíli hraní podařilo nastavit a jede všechno. Sice by to chtělo nějaký filtry a nahrávání, ale zatím aspoň něco.

Jinak u DScaleru ten zvuk přehrát a nikde navolit nejde, ale u nahrávání i v něm jde, když se zvolí správný vstup.[/quote]

A dá se v něm i sledovat televize v režimu capture? Já v tomhle moc praxi nemám, na tuneru u desktopu používám dodávaný soft, a z alternativních softů jsem jednu dobu používal jen ATV2000, které se na Digi VOX nějak nechytá a beztak je dost podivně nestabilní.