Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 26

Téma: DEC 2000-T duální zvuk

Guest

Nedávno jsem připojil přijímač DEC 2000-T a nevím jak si vybrat zvukovou stopu v případě duálního vysílání např. na Nově. Hrajou mi obě jazykové verze současně. Problém mám jak při sledování na TV tak na PC. Má někdo nějaký nápad? Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Já to mám doma někde popsáno v návodu (mám ale jiný Sat přijímač), ovšem díky faktu, že to mám k PC připojeno přes S-VHS video (Grundig), tak si zvukovou stopu mohu lehce a elegantně vybrat přepínáním DO ze 4 variant: HiFi Stereo / L kanál / P kanál / Mono.

Nováček Avatar uživatele riman
    Registrace
    Mar 2004

Pokud DEC2000 používá na PC stejnou aplikaci jako WinTV NOVA-t (a někdo to myslím ve starších diskuzích tvrdil), pak stačí kliknout na obrázek sterea (dva spojené kruhy vlevo dole) a zvuk se přepna buď na první a nebo druhý kanál.

Jinak ve starších diskuzích bylo rozebíráno, že se zvuk na dálkovém ovládání přepíná tlačítkem L a že to funguje až od určité verze firmaware. Doporučuji podívat se tam, dokud ještě fungují.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Přepnout to jde ale jen když to není ovládáno přes PC, jinak to nemaká.

Ještě postřeh, kdo si nahrává muziku tak zjistí že má ve stereu L+P a L (nebo P), uš jsem to zjistil několikrát

Zkoumal to někdo ?

Guest

pravdu ma riman. bullback tomu nerozumi

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Bullback, musíš uvést u jakých kanálů/stanic. Například u Pro7, Sat1 atd. bych se tomu nedivil =Dolby Digital zvuk... Alespoň se tím pýří... Servus!

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

StD: DVB-T, myslím tady v republice, takže toho moc na výběr není. AC-3 zvuk tady není.

Anonymní je blbec.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

To už je dáno tou anonymitou, takže to ani nekomentuji. Servus!

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Bullback

Mě to na DEC2000t taky nefungovalo, dokud jsem nenainstaloval poslední firmware. U softu jsem měl od začátku poslední 2.16 a tam to šlo.

Teď mě napadlo, že jsem nezkoušel DO při provozu na PC. Vyzkouším.

To "hudební" myslíš Óčko? Přimíchaný L do P bych asi nepoznal, protože ve stereu se to trochu prolíná směrovostí mikrofonů.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Z ČT-2 v Neděli od půlnoci do rána, kvalita je o chloupek lepší cca 5mega, ale něco zase chraptí, a u něčeho jsem si toho všim. U "O" to nevím, tam hrajou mimo moje uši

Připomělo mi to vysílaání sterea u "normální" televize, tam to takhle prvotně je, možná to zatím nefunguje tak jak má už před vysílačem.

Je tu občas Avatar uživatele Radeq
    Registrace
    Mar 2004

...sorry, ze vyuzivam tema k dotazu trochu jinemu, ale Mike mi trochu udelal caru pres rozpocet tim, ze smazal stare prispevky (nebo tu snad nekde jsou?) .
    Padlo tu uz kde a za kolik se da sehnat levne DEC 2000-t, ale jsa sklerotik, pamatuju si prdlajs. Muze mi to autor (tusim Pikousik) pripomenout? Diky moc.
    P.S. Pokusy s AverTV DVB-T konecne balim, prodavam ji a chystam se prave na DEC .

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Pánové (případně dámy), skutečně mi nejde přepínat duální zvuk při sledování Novy na PC. Na TV to po upgrage firmware již jde (tlačítko L). Pokud v počítači klikám na dva spojené kruhy nic se neděje, slyším pořád oba kanály. Mám verzi 2.16. Má někdo ještě nějaký nápad. Díky Ladau

Registrace
    Mar 2004

2ladau: ...nojo, to mi taky nejde, ale jeste jsem si s tim moc nehral, takze s tim mozna jeste pujde neco udelat. Jaky aktualni firmware mas?

2all: jeste bych se zeptal vsech DEC-2000Tistu zda existuje nejaky alternativni soft na zachytavani. Chybi mi hlavne moznost realtime zachytavani do jineho nez nativniho formatu, treba DivX nebo WMV9 resp. v jinem rozliseni. Je mi jasne, ze je pri tom nutna rekomprese, a ze to pozere vic CPU v realtime, ale to mi nevadi. Diky moc za kazdy tip pro Win i pro Linux ...a neptejte se me proc

Registrace
    Mar 2004

Vracim se opet k puvodnimu tematu, i kdyz trochu z jine strany. Lze DEC-2000T nastavit tak, aby prepinal implicitni zvukovy vystup tak jak je to bezne u analogovych pristroju (tj. pri stereu hraje defaultne stereo, pri dualu prvni stopa). Vysila se vubec audio stream s priznakem DUAL nebo je to porad formalne STEREO (je jasne, ze pak by to DEC nemel sanci rozlisit)?
    Diky za info.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Dlouho jsem tu nebyl, myslel jsem, že je to už vyřešené a uzavřené téma, ale otázky se pořád opakují.

1. Asi nejlevnější DEC2000t je u Ben-Int v Bráníku, ale vyžadují živn.list, prodají i 1 kus. Stránky http://www.ben-int.cz, přístup k ceníkům: jméno BEN-INT, heslo INTERNET.

2. Žluté tlačítko na DO pro volbu duál.zvuku funguje až od poslední verze firmware (je tam uvedeno, že je to jen pro Německo, ale není to pravda, je to i pro nás)

3. Soft používám ver.2.16, je tam značka sterea a každým kliknutím myši se cyklicky volí L/P/stereo. Levý nebo pravý kruh se zabarví žlutě. Implicitně je vždy nastaveno stereo i při duálu, předvolba jako u TV tu není, takže vždy ručně.

4. Protože soft pro Hauppauge dělali u TechnoTrendu, zkoušel jsem soft pro USB přístroje TechnoTrendu a bohužel nefungují. Přestože naše verze má číslo 2.16 tak jako u DVB sat karet TT, je to strašně chudé a spousta funkcí tam chybí. Tak snad až v dalších verzích.

5. Asi nejhorší je to s přehráváním zachycených streamů v PC přes SCART do TV. Často a nepravidelně to kostičkuje a po chvíli to zamrzne, i když stream je naprosto dokonalý (PVAStrumento) a v běžných playerech jede bez problémů. Kdo nemá GK s TV-out má smůlu.

6. Někdo se ptal na realtime do DivX. Nejde, není soft. Ale vysílací datové toky jsou už beztak dost nízké (kolem 2.5Mbps) a kvalita obrazu je jen tak tak (rychlé pohyby už kostičkují), že další rekomprese do divxu rapidně zhoršuje kvalitu (ověřeno). Pro porovnání datový tok DVD 9.8Mbps, CzechLink na sat 7-8 Mbps.

7. I když je TV terrestrial zatím klasifikován jako pokusné vysílání, nikdo zatím jednoznačně nevysvětlil nepravidelný výskyt kostiček uprostřed obrazu, u satelitu nevídaná věc. Křížová modulace, vliv sousedních kanálů, počasí, odrazy, výpadky a nebo co? Projevuje se to ale i u špičkových stolních přijímačů (Humax) v optimálních příjmových podmínkách (přímá viditelnost). Asi je to věc vnitřních korekcí. I když je to třeba jen jednou za hodinu, dost mi to vadí. Věděl by si s tím někdo rady?

Jinak ovšem proti analogu (šum, duchy) je to super.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Duální zvuk z DVB-S
    Od pee.tr v sekci Editace audia
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 24-08-2008, 16:06
  2. Duální zvuk na Nově
    Od peter_01 v sekci DVB-T
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 04-01-2008, 10:49
  3. Winfast 2000 XP Expert a dualni zvuk