Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

16:9 tv vysielanie v ATV 2000 na widescreen monitore

danno_tvf (16)|17.6.2006 12:11
chcel by som sa opytat, ci je v ATV 2000 nejaka moznost (ja som ju neobjavil), ako orezat cierne pruhy hore a dole vo filmoch, ktore su vysielane 16:9. Mam monitor 16:9 a napriklad na ORF vysielaju futbalove majstrovstva vo formate 16:9 s ciernymi pruhami, ktore doplnuju obraz na pomer 4:3. Ked si takyto obraz roztiahnem na celu obrazovku, stale je deformovany, ale keby sa dali orezat tie cirene pruhy, bolo by to uplne idealne.
Mike (617)|18.6.2006 18:13
No primo to asi nepujde, ale mel by jit nastavit alespon Zoom, tim by to mohlo alespon castecne jit
danno_tvf (16)|19.6.2006 21:24
Vdaka za odpoved, zoom ma tiez napadol. Vyriesil by problem, pokial by sa dalo nazoomovat nad rozmery obrazovky, co sa vsak zda byt nemozne. Mozno by to mohol riesit nejaky zoomovaci plugin/filter, ale zda sa ze taky neexistuje. No skoda, lebo filmov s ciernymi pasmi je v telke dost vela a sirokouhle monitory su coraz rozsirenejsie.
Mike (617)|20.6.2006 10:53
Aha, to je pravda, u APL2000 jsem delal Crop, ktery by to dokazal, asi by chtel implementovat i do ATV2000 nebo udelat rovnou nejaky mod s orezem pro 16:9, kazdopadne to asi takhle primo nepujde, mozna by slo jeste vlozit filtr, ktery by udelal ten crop, neslo by to treba s ffdshow?
danno_tvf (16)|24.6.2006 21:00
Ano ffdshow bol dobry napad. Pridal som si do ATV filter "ffdshow raw video filter" a zapol som si filter "Resize". V nom som si nastavil "Specify aspect ratio" na 10:9 (takto mi to vychadza pre moj 16:10 monitor). V ATV treba potom nastavit z menu "Pomer stran" na "Volny". Cierne pruhy zostanu potom len velmi uzke, len to co je rozdiel medzi 16:9 a 16:10. Ak nastavim Aspect ratio v Resize filtri na 1:1, cierne pruhy zmiznu uplne ale pobraz je trochu vyskovo natiahnuty. Da sa to takto vyriesit, ale nejaka funkcia priamo v ATV by bola moc sikovna (napr. ako dalsia polozka v menu Pomer stran).