Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co vsetko odokaze Project X?

Dreamer (459)|15.6.2006 18:15
Nasiel som tu len "Nástroj pro demuxování DVB streamů." a velmi dlhy navod. Chcel by som to vyskusat ale nechcem zbytocne citat cely navod ked budem musiet pouzivat dalsie 2, 3 programy. Mam vela videoklipov a tak to potrebujem postrihat co najjednoduchsie a najrychlejsie, pomocou free programu, najlepsie jedneho.

1. Vystrihnut stred nahravky.
2. Strihat kdekolvek (nie len "keyframes") a reenkodovat len keyframe na zaciatku a konci, zbytok bez rekompresie.
3. Zachovat viackanalovy zvuk.
4. Odobrat 1 audio kanal.
5. HDTV.
6. AC3.
7. Authoring.
8. Prevedenie (rozlisenia) do formatu ktory prehra vacsina DVD prehravacov (nemusia vsetky).

9. Existuje nejaky free program ktory dokaze toto vsetko alebo aspon 1, 2, prip. aj 8.

Napiste prosim len jednoducho - 1 ano, 2 nie... prip. dopiste dolezite veci...
clee (6592)|15.6.2006 22:52
projectx umi 1, 3, 4, 5, 6

2 umi akorat womble wizard

na 7 idealne jinej soft, dvdlab pro nebo horsi architect
8 je to samy jako authoring
Dreamer (459)|16.6.2006 00:41
Dik, budem reagovat.

1. To som myslel samozrejme bez rekompresie.

2. Asi nie je free co? Urcite je viac programov ktore to dokazu ale ziadny free som nenasiel.

7. To som cakal, pytal som sa len pre istotu.

8. dvdlab alebo architect su freeware? Ked nie, existuje program ktory to vie a je free, pripadne vie aj to co Project X?

9. Takze nic take neexistuje?
SS2CZ (874)|16.6.2006 11:13
Minule jsem střihal v PX trpaslíka a zaujal mě jeden obrázek tak jsem si ho uložil z PX jako bmp.
Důkaz:
Pitomec (10211)|16.6.2006 14:09
Vypadáš hezky - fakt ses přírodě povedl :-E
SS2CZ (874)|16.6.2006 14:26
Nee,to jsem našel na chodníku,zezadu bylo napsáno Pitomec 2006. :-E
vlada (3470)|16.6.2006 14:33
Dreamer
Ten bod 2 je opravdu problém, nic jiného než hodně drahý Womble to asi neumí. Na druhou stranu má GOP většinou okolo 15 snímků, takže stříháš s přesností skro 1/2 vteřiny. To by mělo většinou stačit. Podle mě se Ti stejně asi většinou nepovede navázat video v místě vystřihnutý reklamy úplně přesně.

Co se týká autoringu, existuje několik freeware programů různé úrovně a složitosti. Pokud chceš rychle splácat DVD bez menu, doporučuju Muxman. Pro jednoduchý menu se mi líbí DVDAuthor GUI nebo DVDStyler. Složitější menu potom zvládne třeba GFD (GUI for DVDAuthor). Zajímavý program je také IfoEdit.
Dreamer (459)|16.6.2006 17:23
[quote=vlada]Dreamer
Ten bod 2 je opravdu problém, nic jiného než hodně drahý Womble to asi neumí. Na druhou stranu má GOP většinou okolo 15 snímků, takže stříháš s přesností skro 1/2 vteřiny. To by mělo většinou stačit. Podle mě se Ti stejně asi většinou nepovede navázat video v místě vystřihnutý reklamy úplně přesně.[/quote]
Striham hlavne videoklipy a tam je to pomerne dost dolezite, bud tam zostane nieco z reklamy alebo predchadzajuceho klipu alebo chyba zaciatok klipu. Ale mozno sa na to vykaslem a postriham to ako sa da.

[quote=vlada]Co se týká autoringu, existuje několik freeware programů různé úrovně a složitosti. Pokud chceš rychle splácat DVD bez menu, doporučuju Muxman. Pro jednoduchý menu se mi líbí DVDAuthor GUI nebo DVDStyler. Složitější menu potom zvládne třeba GFD (GUI for DVDAuthor). Zajímavý program je také IfoEdit.[/quote]
Toto nie je tak dolezite, este som sa nerozhodol ci necham klipy v MPEG2 alebo ich prevediem do Xvid. Tie programy vedia aj strihat, ci musim pouzit viac programov?

Mozno je to uz OT ale keby som to prevadzal do Xvid, mozem asi strihat kdekolvek, mam pravdu? Pokusal som sa to spravit vo VirtualDubMod ale nesedel obraz so zvukom. Mozno by sme ale mali pokracovat tu.
vlada (3470)|16.6.2006 22:49
Stříhat neumí, jsou to autoringový programy.
weber (47)|22.6.2006 12:00
http://www.womble.com/download/

Je to MPEG Video Wizard

můžeš zkusit MVW MPEG2 QNUL0JCT71YZML

na vyzkoušení, pokud bude vyhovovat, můžeš koupit.

https://www.tvfreak.cz/recenze-strih-mpeg-bezeztratove-pak-womble-mpeg-video-wizard/377
Dreamer (459)|22.6.2006 16:12
[quote=weber]http://www.womble.com/download/

Je to MPEG Video Wizard

můžeš zkusit MVW MPEG2 QNUL0JCT71YZML

na vyzkoušení, pokud bude vyhovovat, můžeš koupit.

https://www.tvfreak.cz/recenze-strih-mpeg-bezeztratove-pak-womble-mpeg-video-wizard/377[/quote]
Dik ale...

"Mam vela videoklipov a tak to potrebujem postrihat co najjednoduchsie a najrychlejsie, pomocou free programu, najlepsie jedneho."