Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVI z fotaku na DVD

faly (23)|13.6.2006 11:08
Mam plne CD s video soub. (AVI) z fotoaparat. Potrbuji z toho udelat DVD s nekolika tituly, aby slo prehravat na DVD stol.prehravacich.

Ve vegasu ani DVDarchit nejdou tyto soubory vudec otevrit. Narazil jsem na programek FilmMachine a ten pri otevirani AVI souboru hlasi: You have to choose Mediafiles with standard framerates like 23.976, 29.97 or 25 fps.Please choose another AVI/MP4/MOV file.

CO S TIM???

Prosim prosim :)

Faly :-(((
Diablo (668)|13.6.2006 11:13
To musí být hodně kvalitní video. :-E

Video z foťáku má většinou 15 fps. Ulož to ve VirtualDUBu do nekomprimovaného AVI a pak ti to Vegas bez problému otevře. :-)



:-!!!
Krist (376)|13.6.2006 11:17
napis aspon neco o typu toho videa nebo aspon z kteryho to je fotaku. Nemel by byt problem to prekodovat pokud mas prislusny kodeky v pc.
faly (23)|13.6.2006 12:52
Zkusil jsem to, ale VirtualDUB pise:

Couldnt locate decompressor for "XVI" (unknown)

VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.

CO DAL???

Faly

PS: nekdo proste me budouci tchyni rekl ze to jde, a holt nektery veci nevysvetlis :) Diky
faly (23)|13.6.2006 12:58
jo ten fotak je SAMSUNG SHD Lens digi max i5

Diky, Faly
vlada (3470)|13.6.2006 13:17
faly
Musíš zkonvertovat Framerate, to je snad z tý hlášky jasný, ne? Takže třeba ve VD nebo AviSynthu to poupravit a potom přes frameserver do MPEG-2 enkoderu. Je to trivialita, když víš jak. Pokud nevíš jak, zkus návod na AviSynth na mých stránkách.
faly (23)|13.6.2006 13:33
Sorry Vlado, jsem asi fakt tupon. Na tvych strankach jsem sice nasel navod na Avisynth ale jak to upravit - na to jsem neprisel.

Me ten AVI soubor vubec nejde ve VD otevrit (open video files) natoz pak v nem delat nejakou upravu.

Diky za tvuj cas a pripadnou pomoc.

Faly
Krist (376)|13.6.2006 14:16
samozrejme ze to jde, jen vedet jak. Dej sem jedno to video, neco zkusime. Z toho samsungu by to melo byt takto:

Videosekvence
AVI (MJPEG-4)
Zvuk : WAV

Se zvukem nebo bez zvuku (volitelné uživatelem)
Délka záznamu v závislosti na kapacitě paměťové karty
Rozlišení : 640x480, 320x240, 160x120
3x optický zoom, ztlumený zvuk při činnosti transfokátoru
Snímková frekvence : 30 fps, 15 fps
Stabilizace obrazu při záznamu videa
Editace videa (vestavěné funkce): pauza v průběhu záznamu, uložení snímku z videosekvence, střih


Proste je musis nakym nastrojem predelat do PALu.

Taky mas mozna blbej dekoder. Na mjpeg pouzivam Morgan multimedia, s nim me vegas pracuje na 100%.
faly (23)|13.6.2006 14:57
odpuste tuponovi, jak sem umistit video??? Vzhedem k predeslemu obrazku ktery smel mit jen 50kb a je stejne nekoukatelny, jak jsem dostanu 4MB video??

Diky Faly
vlada (3470)|13.6.2006 14:59
faly
Přehrát to video přehraješ? Pokud ano, půjde to přes AviSynth zkonvertovat. Hoď sem informace o videu z programu MediaInfo. Ten Ti vyhodí textový výpis, takže sem nemusíš vkládat obrázky.
faly (23)|13.6.2006 15:44
ten AVI soubor jde bez problemu prehrat ve WinMediaPlayeru v PC

Info o AVI souboru:
Complete name : D:\Temp\video\SSL10194.AVI
File size : 27.9 MiB
Format : Audio Video Interleave
Overal BitRate : 1165 Kbps
PlayTime : 3mn 21s

Video #0
Codec : XviD
Family : MPEG-4
Info : XviD project
Codec settings : BVOP
Bit rate : 1088 Kbps
Width : 640
Height : 480
Aspect ratio : 4/3
Frame rate : 30 fps
Bits/(Pixel*Frame) : 0.118
Interlacement : [PPF] Picture-per-field
Chroma : 4:2:0

Audio #0
Codec : MPEG-1/2 L1
Family : MPEG-1
Bit rate : 64 Kbps
Channel(s) : 1 channel
Sampling rate : 22 KHz
pepo (44)|13.6.2006 17:27
[quote=Diablo]To musí být hodně kvalitní video. :-E

Video z foťáku má většinou 15 fps. Ulož to ve VirtualDUBu do nekomprimovaného AVI a pak ti to Vegas bez problému otevře. :-)



:-!!![/quote]

preco velmi kvalitne video, mne fotacik toci 640x480px30fps a to v mjpegu. na gigovec sa vleze 8 minut a da sa to plnohodnotne strihat a dokonca pekne to vizera aj na telke
faly (23)|13.6.2006 18:20
[/quote]

preco velmi kvalitne video, mne fotacik toci 640x480px30fps a to v mjpegu. na gigovec sa vleze 8 minut a da sa to plnohodnotne strihat a dokonca pekne to vizera aj na telke[/quote]

Souhlasim, tohle presne potrebuji!!! Prosim porad tvuj postup. Potrebuji to ale ve formatu DVD "tchynin" dotycny prehravac nepodporuje DivX :)

Jo a radu vymen tchyni neberu 9-)
Krist (376)|13.6.2006 18:57
i ten 27,9 megovy soubor muzes dat na net. bud nakej upload server nebo freehosting
http://www.ic.cz
http://www.webzdarma.cz
http://www.webovastranka.cz
atd.

a protoze to je xvid tak by to fakt nemel byt problem, na to existuje hromada softu vcetne vegasu apod.
http://www.google.com/search?hl=cs&q=xvid+na+dvd&lr=lang_cs
http://www.google.com/search?hl=cs&q=xvid+to+dvd&lr=
http://www.google.com/search?hl=cs&q=xvid2dvd&btnG=Hledat&lr=
atd.
B-)
hlavne jestli nemas v pc kodekovy gulas 9-)
vlada (3470)|13.6.2006 19:14
faly
Co to máš proboha za foťák, aby točil video v MPEG-4 ještě to hlásil jako XviD? Ta komprese zvuku MP1 je taky celkem rarita.

Každopádně máš několik možností co s tím. Buďto můžeš zkusit můj návod na převod videa na DVD. Nebo můžeš použít program The FilmMachine, který v podstatě pouze automatizuje ten můj návod. Je ale nutné převést video na nějaký standardní framerate. Nejblíž Tvým 30 fps je 29,97 - americká norma NTSC. Většina přehrávačů a televizí by to měla pobrat. Pokud to jsou krátké klipy, nemusel by se snad ani přesynchronizovat zvuk a mělo by stači poladit frekvenci ve VirtualDubu. Mimochodem jakou chybovou hlášku Ti píše VD při otevírání toho videa? Až tohle vyřešíme, řeknu Ti, jak bez rekomprese (a tudíž ztráty kvality) změnit framerate. Nebo jsou na to i jednoúčelový utilitky, pokud se bude VD zdráhat.
jojto (865)|13.6.2006 19:45
faly
Pouzi iny authoringovy soft ako DVDA. Napr. jednoduchy Ulead Movie Factory.
vlada
Pise mu to: Couldnt locate decompressor for "XVI" (unknown)

VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.
focus (253)|14.6.2006 08:59
[quote=faly]Mam plne CD s video soub. (AVI) z fotoaparat. Potrbuji z toho udelat DVD s nekolika tituly, aby slo prehravat na DVD stol.prehravacich.

Ve vegasu ani DVDarchit nejdou tyto soubory vudec otevrit. Narazil jsem na programek FilmMachine a ten pri otevirani AVI souboru hlasi: You have to choose Mediafiles with standard framerates like 23.976, 29.97 or 25 fps.Please choose another AVI/MP4/MOV file.

CO S TIM???

Prosim prosim :)

Faly :-((([/quote]

Jezismaria , to chces pozerat na TV?
9-) 9-) 9-)
:OO :OO :OO
Krist (376)|14.6.2006 09:28
Odsud http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/digimax_uca5_samples.html jsem si stahnul samsungovy video:



VD to vzal v pohode i TheFilmMachine to prohnal procoderem i QuEnc a vysledek je ok. Vegas me to nevzal ale on me ten dacan neveme zadnej divx ani xvid. Mozna je to ffdshow filtrem.
Trosku byl problem se zvukem ale winamp ho zvladnul ulozit zvlast.
faly (23)|14.6.2006 13:43
[quote=vlada]faly
Co to máš proboha za foťák, aby točil video v MPEG-4 ještě to hlásil jako XviD? Ta komprese zvuku MP1 je taky celkem rarita.

Každopádně máš několik možností co s tím. Buďto můžeš zkusit můj návod na převod videa na DVD. Nebo můžeš použít program The FilmMachine, který v podstatě pouze automatizuje ten můj návod. Je ale nutné převést video na nějaký standardní framerate. Nejblíž Tvým 30 fps je 29,97 - americká norma NTSC. Většina přehrávačů a televizí by to měla pobrat. Pokud to jsou krátké klipy, nemusel by se snad ani přesynchronizovat zvuk a mělo by stači poladit frekvenci ve VirtualDubu. Mimochodem jakou chybovou hlášku Ti píše VD při otevírání toho videa? Až tohle vyřešíme, řeknu Ti, jak bez rekomprese (a tudíž ztráty kvality) změnit framerate. Nebo jsou na to i jednoúčelový utilitky, pokud se bude VD zdráhat.[/quote]

programek FilmMachine pri otevirani AVI souboru hlasi: You have to choose Mediafiles with standard framerates like 23.976, 29.97 or 25 fps.Please choose another AVI/MP4/MOV file.
Po uzavreni hlasky je prazny seznam a muzu znovu otevirat se stejnym vysledkem.

program VirtualDUB pro otevirani AVI souboru hlasi: Couldnt locate decompressor for "XVI" (unknown)

VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.
Po uzavreni hlasky je prazny seznam a muzu znovu otevirat se stejnym vysledkem.


TAK JAK??? :OO

Faly
vlada (3470)|14.6.2006 14:32
Pro VirtualDub Ti chybí XviD kodek, případně můžeš použít i FFDShow a povolit XVID ve VfW rozhraní. Ve VirtualDubu potom nastav video i audio na "Direct Stream Copy", zvol Video -> Frame Rate, Change To a nastav 29,97. Video ulož jako AVI a The FilmMachine by to měl už zkonvertovat bez problémů.
faly (23)|14.6.2006 17:05
Vlado - dekuji,

uz jsem pokrocil, nainst.kodeky, pak konecne ve VD astavil co jsi psal a BINGO :)

Dokonce i FilmMachine to uz otevrel!!!!

Posledni maly dotaz - FilmMachine mi tahle z nekolika AVI souboru pospojuje jeden DVD film??? Jak v tom pujde krokovat?? Udela nejake menu??

Zkousel jsem ten preulozeny a prenastaveny AVI ovevrit ve Vegasu, kde uz bych zvladl udelat kapitoly, menu a tak ale nejde (ze by kodeky??) :)

Dika za rady nestasnemu tuponovi :-!!!

Faly
vlada (3470)|14.6.2006 19:27
faly
Ze zkušeností vlastní i mnoha dalších vím, že Vegas blokuje XviD. Vegas je od SONY a pro tuhle firmu je XviD synonymem pirátství a tak ho blokujou :(( Šlo by možná Vegas oblafnout změnou FourCC kódu (součístí XviD kodeku je utilitka, která tohle umí) z DIVX na DX50. Potom si bude myslet, že to je komprimovaný DivXem, a měl by ho bez problémů otevřít.

Jak to zpracuje The FilmMachine nevím, dělám většinou vše manuálně pomocí AviSynthu, HC a BeLightu. Ale očekával bych, že TFM udělá kapitoly podle jednotlivých AVI filmů. Zkus a uvidíš :-)
Krist (376)|15.6.2006 10:16
Ja si to myslel hned, ze to bude kodekama. Priste nez zacnes neco delat s videem tak si o tom nejdriv neco vysearchuj a pocti.

Vlada:
O tom, proc nejdou divxy a xvidy nacist do vegasu se zde uz psalo a myslim, ze to neni zadnou blokaci kvuli piratstvi. Hlavne by clovek nemel mit bordel v kodekach. Me to teda taky nejde pac sem kdysi naky kodeky instaloval a zrejme neco v systemu zamrzlo. Tou zmenou FourCC by to mohlo jit ale jak pises z DIVX na DX50 me to nejde. Skara, nekdo by uz mohl napsat navod pro blby, jak to do vegasu dostat.
Brko (201)|15.6.2006 12:01
Krist a k té změně FCC na DX50 musíš mít ale nainstalovanej DivX. Vegas ho asi použije pro dekompresi. Mě to tak bez potíží funguje. Když dám pryč DivX tak už to nemaká.
Krist (376)|15.6.2006 12:37
Divx samozrejme mam nainstalovany 6.1.1 pro a xvid Koepi.
Kdyz spustim AviC.exe tak me ani DX50 nenabidne :-(
Zkusim to nejak preinstalit.
vlada (3470)|15.6.2006 16:01
Krist
Co to je AviC.exe?

Jinak pokud vím, tak většina lidí hlásí, že jim XviD načíst do Vegasu jde, ale pouze v případě, že jej dekódují DivX dekoderem. Jenže jakmile máš v systému FFDShow nebo XviD, tak se jako výchozí použijou tyhle kvalitnější dekodery, jenže Vegas je evidentně zablokuje.
faly (23)|15.6.2006 20:40
Diky za rady, muzu jeste neco k tematu???

Pri otevreni tech AVI soubou ktery jsem pred tim preulozil ve VD mi FilmMachine pise:

At this The FilmMachine can only handle AVI MOV RMVB od MP4 audiostream than contatain AC3, DTS.... PCM audio.
If you want to expand the audio possibilities of The FilmMachine please send me en email with your wishes.

Please select a different AVI file.

DAL SE NEDA V TOM PROGRAMU HNOUT. VOLBA NEXT JE NEAKTIVNI.
(chapu li to dobre, nelibi se mu audio format toho AVI souboru)

JAK DAL PROSIM????

Diky Faly
faly (23)|15.6.2006 22:25
Trochu jsem jeste hledal. Vse vyreseno pres WinAvi !!!!! Tchyne uz ma sve DVD :-E :-E :-E

Diky za vase rady a omlouvam se ze jsem nehledal vic.

Faly
Krist (376)|16.6.2006 13:51
Faly
no vidis, ses sikovnej :-)

Vlada
Avic.exe je v instalaci xvidu utilitka na zmenu FourCC.
ffdshow tam mam taky. Az bude cas nebo budu potrebovat strih divx tak to jeste proberem.