Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Opět rušení

Bobby (27)|18.8.2004 13:58
Ahoj lidi,
doufam ze se na me nebudete zlobit kdyz uz tady podobny problem byl resen. Snazil jsem se to procitat, ale nejsem si jisty.

Mam Genius Video Wonder Pro III, soft FlyTV 2.36

Pri sledovani nekterych kanalu (napr. Prima, Nova a dalsi) na kabelovce UPC se objevuji diagonalni pruhy s vlnitymi okraji (tak cca 20 ), ktere drobne kmitaji zleva doprava (jakoby prebihaji). Dam sem pozdeji screenshot.

Pokud program zacnu nahravat, tak pruhy zmizi a obraz je jasny (jak v AVIcku, tak pri sledovani v realtime!!!!!!!!!!! )

Koupil sem dost drahej koax s odstinenim, kterej zlepsil obraz, ale pruhy jsou porad.

Poradte. lidicky. Je to zdrojem (Eurocase 300W)??

Bobby
Ivo Mašek (10205)|18.8.2004 14:14
Mrkni do bastlírny. Je tam cosi o odstranění některých rušení.
...a nekončí to prvním článkem. V tom sloupci je odkazů víc, ne jenom jeden.
Bobby (27)|18.8.2004 14:58
To uz jsem samozrejme prosel, ale zadne takovehle pruhy tam uvedeny nejsou. Hlavne me prekvapuje to, ze kdyz zapnu capturing, tak to zmizi..
Ivo Mašek (10205)|18.8.2004 15:07
Já měl kdysi vodorovné úzké nazelenalé pruhy, jeden za druhým. Také jsem měl zdroj EuroCas 300W. Dal jsem ho pryč, a mám pokoj.
Bobby (27)|18.8.2004 15:27
Hodim sem ten screenshot, to bude nejlepsi. Lec domu se dostanu az zitra. Zatim dik za rady
Frogusik (42)|22.8.2004 20:42
Zdrojem to byt muze a nejspis i bude, posli ten screenshot, ale to ze to zmizi pri capture je divne, me trapilo ruseni od HDD (Seagate P-Ata), pomohlo vhodne vyvazani IDE kabelu v poloze s nejmensim rusenim :), ale mne se sikme ruseni projevovalo logicky hlavne pri captute.

Rady, kup si novy a patricne drahy zdroj jsou sice ucinne, ale to ty 4000 radsi pridam na koupi Analog na DV prevodniku, tahle karta je dobra a je hlavne levna. Muze take pomoct prehodit kartu do jineho slotu nebo i prohozeni napajecich vetvi ze zdroje. Take to muze byt ruseni od FSB, zkus pohnout s casovanim, pokud to tva deska umoznuje. Schvalne, co mas za procesor? Ja sice jsem fanda do AMD, ale uznavam, ze znackove boardy pro P4 (napr. Asus) jsou nejak vuci prenosu ruseni do TV karet vice imunni.

Mas u toho draheho Coaxu take kovovy, nejlepe F-konektor s kovovou redukci na anteni konektor? Prekvapilo me, kolik se toho chyti na plastovy konektor s mizernym stinenim.
Ivo Mašek (10205)|22.8.2004 20:58
Zdrojem to byt muze a nejspis i bude, posli ten screenshot, ale to ze to zmizi pri capture je divne,
Není to divné. Vysvětlím:
Já měl kdysi stejné problémy na TV2000XP/Expert. Jakmile jsem zapnul Time Shifting, obraz byl, jak víno. Time Shifting ovšem není přímý přenos, je to nahrávání do dočasné složky v OS a zpětné přehrání přes grafárnu. Tedy kompletně odfiltrováno.
S přímým přenosem je to logicky jiné. Snímek jde bez filtrování (pokud není ve zdroji PFC) rovnou na monitor (přes grafiku - logicky). Žádná dočasná složka se nekoná.
Tož asi tak.
imported_Tranzistor (11)|27.8.2004 17:56
Mám taky problém s rušením, ale trochu jiný, náhodně se objevující vodorovné bílé pruhy nebo jejich svazky (ne přes celou obrazovku).
Mám TV kartu Hercules SmartTV stereo. Na starém počítači, (kde jsem vyměnil základní desku (Abit KD7-RAID), protože nefungovala, jak měla a zdroj za silnější) to bylo v pohodě.
Nyní mám základní desku MSI KT880 Delta a zdroj 480W od Eurocase (pasivní FPC). První KT880 jsem vyreklamoval, protože ji nesprávně fungovala síťovka. Nahrávání bylo v pohodě, bez rušení.
Teď mám tu samou desku, pouze jiné sérivé číslo, je to v pohodě, ale s rušením, hlavně pokud začnu nahrávat. Občas se objeví rušení i jen při sledování, aniž bych nahrával, občas žádné rušení není.
Zkoušel jsem prohodit TV kartu, oddálit IDE kabel, ale výsledek stále +- stejný. Nemůže to být spíš než něčím v počítači svodem na kabelu?
Zdroj u původní sestavy byl 350 W Eurocase (Fortron), také s pasivní FPC
Ivo Mašek (10205)|27.8.2004 19:22
Rozumím tomu správně?:
Když ti nefungovala síťovka, byla tv-karta v pohodě.
Když ti teď funguje síťovka, tak ti zlobí tv-karta.
imported_Tranzistor (11)|27.8.2004 20:26
Přesně tak. Teď jsem koukal na staré záznamy (z doby, kdy mi nešla síťovka, resp. nefungovala správně - při pokusu o přenesení souboru o velikosti řádově v GB rychlostí 100 Mb/s se sekla a vypla, při 10 Mb/s v pohodě), ale je tam taky toto rušení, ale mnohem méně, už musím být ve střehu.
Rušení se projevuje hlavně při změně obrazu - posuv kamery, nová scéna...
Nemůže na to mít vliv vyndání TV karty sice z vypnutého počítače, ale nikoli odpojeného od proudu?
Ivo Mašek (10205)|27.8.2004 20:55
Pokud nevypneš PC ze zásuvky, toto PC není komplet vypnuté. jak si mnozí myslí. Já používám "spešl" prodlužovák, který má přepěťovou a frekvenční ochranu - je tam vypínač 230 V. Teprve pak je PC skutečně vypnuté.
Vyndavat jakékoli zařízení při "rádobyvypnutém" PC je pěkná volovina.

Nemůže na to mít vliv vyndání TV karty sice z vypnutého počítače, ale nikoli odpojeného od proudu?
Ano, má to určitý vliv. Každý si může "laboratorně" vyzkoušet. Pokud máte prodlužovák (podobný mému používá určitě hodně přítomných) s vypínačem, nekompromisně vypněte a po krátké chvíli zapněte. Budete nemile překvapeni, jak televize bude nefunkční.
imported_Tranzistor (11)|27.8.2004 22:15
Vyndavat jakékoli zařízení při "rádobyvypnutém" PC je pěkná volovina.
Volovina to je, pravda. Taky to normálně nedělám, ale vrámci hledání závad, co s tou deskou je, jsem jednou kabel nevyndal :-(
Zkusím to reklamovat, nic by se poznat nemělo. Ale je dost divné, že při koukání rušení prakticky není, ale při nahrávání ano
Ivo Mašek (10205)|28.8.2004 09:25
[quote=Ivo Mašek]Rozumím tomu správně?:
Když ti nefungovala síťovka, byla tv-karta v pohodě.
Když ti teď funguje síťovka, tak ti zlobí tv-karta.[/quote]

Ty jsi mi odepsal: přesně tak.

Takže může být "problém" v té síťovce, nemyslíš ?
imported_Tranzistor (11)|28.8.2004 11:22
Problém spiš bude v rušení od zdroje. Základní desku jsem už kvůli síťovce reklamoval a mám novou, v pořádku. Ale pouštěl jsem si záznamy i z té staré (s nefunkční síťvkou), rušení tam bylo, ale mnohem méně.
Je možné, že na jeho zvýšení mělo vliv nešťastné vyndání TV karty z počítače pod proudem
imported_Tranzistor (11)|30.8.2004 13:55
Vyměnil jsem kartu za jinou, stejný typ, ale jiný kus. Rušení při nahrávání se projevuje stále, ale na ČT1 občas vůbec není. Pokud není na ČT1, je trochu na sousedních kanálech a se stoupající vzdáleností od ČT1 stoupá. Rušení přetrvává i při použití původního zdroje 350W. Přitom při sledování je vše v pořádku. Nemůže to být kabelovkou (UPC)?

vypadá to takto:


vzhledem k tomu, že se to kvůli chybě na serveru asi nějakou dobu nezobrazí, tak to popíšu: některé řádky jsou posunuté doleva i doprava, a vypadá to jako bílé pruhy

Také mám problém s útlumem zvuku ze zvukovky do repráků. Občas je zvuk tlumený nebo normální, záleží to na poloze kabelu. Obalil jsem to hliníkovou fólií, trochu to pomohlo, ale stejně s tím občas musím pohnout
Ivo Mašek (10205)|30.8.2004 14:00
Něco tu o tom psal "Pitomec". Na UPC je toto běžné, na KARNEVALU nikoli. Na Karnevalu vysílají ob pásmo. (jedno vždy vynechají), na UPC jedou vedle sebe (bez vynechání). Prožeň signál přes videorekordér.
imported_Tranzistor (11)|30.8.2004 14:45
Že to bude způsobené zrovna tímto, jsem nečekal. Divné je, že dříve to šlo bez rušení, až teď to vadí. Ještě divnější je, že stejné rušení se mi projevilo při pokusu nahrát velmi starou (1990/1991) videokazetu. Pokud jsem jen sledoval, v pohodě, při nahrávání opět posuv řádků. Kabel od kabelovky byl v TV kartě.
Pomohla by jiná TV karta, která umí kanály lépe oddělit? Četl jsem tu, že ano, ale nevím, jaká
imported_Tranzistor (11)|30.8.2004 20:34
Už vím, proč se vady v obrazu projevují jen při nahrávání. Použitý software (PowerVCR II 3.0) zobrazuje výstup z TV v rozlišení 640x480 a tak se vady v obrazu změnou rozlišení ztratí.
Pokud však nahrávám, používám skoroPAL (720x576) a tam už jsou vady vidět. Pokud použiju nižší rozlišení (nejbližší je holt až 640x480 a vlastní nelze nastavit), posuvy řádků se neobjevují.
Snažil jsem se to vyřídit s UPC, ale poslali mě do prdele (že prý mají frekvence přidělelné, když si to nahrávám přes internet (počítač=internet), je to můj problém atd... - buďto nevědí, o co jde nebo se tím nechtějí zabývat), u nich je prý všechno v pořádku
Devaster (477)|30.8.2004 20:47
ja si myslím že nejde o rušenie . podobný problém som mal na svojej TV karte (MuchTv) .
Naapríklad iuvcr mi robilo tie prúžky iba s ovladačmi 2.1 keď som nainštaloval 2.3 tak bolo po probléme. ale fly2000 mi to nerobila ani pri v.2.1 !!!!
imported_Tranzistor (11)|31.8.2004 20:08
Zkoušel jsem různé ovladače na svou kartu, ale žádné zlepšení, nehledě na jejich občasnou nefunkčnost s PowerVCRII. Zkoušel jsem i jiné TV programy (FlyTV, DScaller, ATV2000), ale buďto si s TV kartou nerozuměly nebo se při nahrávání také objevovaly proužky. V DScalleru jsem se díval v 768x576, bylo to v pohodě, ale při nahrávání se opět objevily proužky (přitom verze 3.1 neumí nahrávat v plném počtu řádků). Teď je při nahrávání rušení ještě větší, nevím, jestli to souvisí s rošádou s ovladači (už tam jsou zpět původní) nebo je to opravdu zhoršení (opět po týdnu, minule se to také zhoršilo v úterý). Nemůže to souviset s rušením z IDE kabelu, když se něco ukládá na disk?
imported_Tranzistor (11)|1.9.2004 14:36
Nadále jsem se snažil odstranit rušení. Přendal jsem TV kartu do jiného počítače, tam to bylo v pohodě, bez rušení. Dal jsem ji zpátky do původního, kde jsem vyndal IDE kabely a ukládal na disk v RAID0 poli. Rušení zmizelo. Po připojení IDE kabelů se zmovu objevilo (bez ohledu na místo ukládání filmu), ale pokud jsem snížil přenosovou rychlost (z UATA 133 na 100), tak rušení zmizelo. Pokud ji dám zpět na 133, tak se objevuje, ale mnohem méně, než dřív. Takže se asi něco stalo jak u UPC, tak u mě.
Na druhém počítači rušení nebylo díky velké vzdálenosti IDE portů od PCI. Na mém jsou vedle sebe a to už vadí
cache (23)|4.1.2006 22:55
Zdravim.
Pre "zmenu" som tu ja s rusenim.
Na prilozenom screenshote je krasne vidno, ake diagonalne pruhy mi to robi (len na niektorych staniciach, na obrazku je zrovna to najhorsie).
Studiom roznych stranok (a aj tu fora) som prisiel na to, ze je to niecim v pc.
Lenze robilo mi to aj na starom pc, aj na novom pc. Na novom je z povodneho len graficka karta, a nezda sa mi ze by to bolo sposobene nou..
Ma teda niekto nejaky tip, co to moze sposobovat? Alebo je to nieco uplne ine? Ci napr. odisla karta (kupovana ojazdena) - Avermedia AverTV Studio 303?
cache (23)|8.1.2006 13:59
Vidim, ze toto forum skutocne zije.. Je to druha otazka ktoru som polozil, a nikto sa nenamaha pomoct (na prvu mi odpovedali na zahranicnom vseobecnom fore skor ako tu na specializovanom)..
Ivo Mašek (10205)|8.1.2006 14:07
Toto fórum skutečně žije (někdy až moc bouřlivě :-D ), stačí sem častěji chodit. Ale nikdo neví všechno :-) .
O rušení se tu toho popsalo až, až.
Udělej si zkoušku:
Vyndej koax od karty a pusť si tv na PC. Vidíš tam ty "linky" i teď?
cache (23)|8.1.2006 18:57
Hura konecne niekto, dik 9-)
O ruseni som pocital dost, ale nikde nie je spominany podobny typ rusenia.
Ked vytiahnem koax, tak samozrejme vidim modre nic, cize pruhy tiez nie :)
Uz som skusal aj odpojit zem - ak by to bolo rusenie sposobene rozdielom zemi, tak sa sice zhorsi prijem, ale pruhy zmiznu.. Prijem sa zhorsil ale pruhy ostali.
Udajne by to mohlo byt interne vysokofrekvencne rusenie v pc. Lenze to som zavrhol, pretoze identicke rusenie som mal aj v predoslom PC, z ktoreho mi ostala len graficka karta (nic ine, vsetko ostatne je uplne nove, vratane disku ktory je na sata)
Preto som sa skusil opytat tu.. :-(((
Ivo Mašek (10205)|8.1.2006 19:09
Je to rušený zevnitř PC. Zkus na HDD změnit hodnotu UDMA, zkus použít odstíněné IDE kabely, zkus změnit PCI sloty, snaž se, aby veškeré ventilátory byly co nejdále od tv karty....
Tohle se blbě odstraňuje.
cache (23)|8.1.2006 19:58
Disk uz je vymeneny, je to sata disk takze ten nerusi.. Vetraky som skusal dokonca aj odpajat (okrem na grafickej, ten sa velmi zle odpaja) a nepomohlo, je to jedina pci karta a skusal som menit a nepomohlo :(
Skusim niekedy odpojit ten vetrak na grafike, ale sa bojim sa ze si ju odpalim.. Neda sa totiz odpojit za jazdy, len vypnut, vytiahnut, odpojit,..

Inak zaujimave, ze ked sa mi to karta rozhodne naladit ciernobielo, tak tam tie pruhy nie su..
cache (23)|11.1.2006 20:42
No vetrak na grafike bol odpojeny a nepomohlo.. Uz vazne neviem :(
StD (8612)|12.1.2006 08:58
@cache> Jestli je ten SATA HDD Seagate, tak zrovna ty "vysílají" pěkné rušení (na některých řadičích...).
cache (23)|12.1.2006 19:20
StD: je to Maxtor..
memol (102)|12.5.2008 14:17
ahoj taky se jdu poradit.. odešel mi zdroj tak mi kamarád přinesl nějakej zdroj .. má značku eurocase a při vší smůle má pasivní PFC.. hodně jsem tu četla že to aktivní PFC je poměrně důležité...od té doby co mám novej zdroj běhaj mi tam dva bílé pruhy... a nedá se to doopravdy přehlídnout....

někdo mi radil at si koupím digitální tv kartu ale nevím zda mám investovat do zdroje z aktivním PFC nebo do digitální karty zda by ta digi karta vůbec pomohla aby tam ty pruhy nebyly...

jak už tu někde padlo při Time Shifting pruhy nejsou.. ale bohužel se to neukládá nastálo takže mám doopravdy smůlu...

a pak ještě poslední dotaz zda by nebyla lepší už "střihová karta" já totiž jsem napojena na video.. nahrávám hodně z VHS... a zda ty střihové karty jsou náročné na pc.. mám totiž pc staré dva a půl roku a žádná sláva...

momentálně mám tv kartu winfast expert
Doom (2331)|12.5.2008 14:19
eurocase je podle mnohých lidí značka zdrojů, které jsou dost nespolehlivé. prý rády hoří a blbnou. osobní zkušenosti nemám, ale tvrdí to pár lidí, kterým věřím. takže zdroj bych určitě vyměnil za jiný
memol (102)|12.5.2008 14:20
dobře.. znáš něco tichého z aktivním pfc? nemám ráda hluk větráčků
Ivo Mašek (10205)|12.5.2008 14:25
[QUOTE]
jak už tu někde padlo při Time Shifting pruhy nejsou..
[/QUOTE]
To byl můj případ s EuroCase. Mám s totuto značkou špatné osobní zkušenosti. Obraz samý pruh (fungoval pouze TimeShifting). Po výměně (tehdy za Nexus) plná spokojenost.
Ty drahé Eurocasy jsou možná dobré (nevím - tuto značku už nebudu nikdy brát)., ale ty levnější, "jednodušší", asi problém stále mají.
memol (102)|12.5.2008 14:30
Gracias přečetla jsem si.. je to velmi dobře napsané.. velmi poučné a jsem zase o něco chytřejší.. takže koupit si aktivní PFC a nesmí to být eurocase... dobře.. tak prvně zkusím novej zdoj a když pruhy nezmizí budu řešit dál.. on je fakt že se mi ten pc sám od sebe občas vypíná.. a tuším že je to zdrojem..
Ivo Mašek (10205)|12.5.2008 14:33
Ten NEXUS už jsem také dal pryč (byl "pouze" 400W - a přece jenom doba jde dopředu), a tak já ve svém PC mám Fortron Blue Storm II 500W ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43195 ), a děti mají to samé, ale ve 400W provedení.
[quote]takže koupit si aktivní PFC[/quote]
pro provoz tuneru to není vyloženě nutné. Ten můj EuroCase neměl totiž PFC vůbec, a to byla ta zásadní chyba.
[quote]fakt že se mi ten pc sám od sebe občas vypíná..[/quote]
Přehřívání ve skříni, nebo zdroj
memol (102)|12.5.2008 14:49
takže je jedno zda je to aktivní PFC a nebo pasivní?
Doom (2331)|12.5.2008 14:55
[QUOTE=memol;176947]...on je fakt že se mi ten pc sám od sebe občas vypíná.. a tuším že je to zdrojem..[/QUOTE]
buď přehřívání, jak psal Ivoš, a nebo slabej zdroj - eurocase jsou hodně slabé
memol (102)|12.5.2008 14:58
mám 400W
Ivo Mašek (10205)|12.5.2008 14:59
[quote=memol;176952]takže je jedno zda je to aktivní PFC a nebo pasivní?[/quote]
Ano, nezáleží na tom. Ale "nějaké" PFC tam být musí. Aby se ti do PC nedostávalo rušení ze sítě. To právě dělá ten brajgl. Já pak ještě navíc používám oddělovač (mezi tunerem a koaxem) - mám kabelovku, tak abych nerušil klasické TV u sousedů apod. Ale to už je na jiné téma.
memol (102)|12.5.2008 15:00
takže to shrneme... mám koupit zdroj je jedno jaké bude mít PFC ale určitě ne eurocase?.. tím pádem se nabídka rozšiřuje... ted už jen aby ten zdroj byl tichej a budu happy
Ivo Mašek (10205)|12.5.2008 15:01
[QUOTE]
mám koupit zdroj je jedno jaké bude mít PFC ale určitě ne eurocase?..
[/QUOTE]
Ano. Hlavně ne Eurocase.
memol (102)|12.5.2008 15:02
jeeee já ten druhej fortron ztratila :(

tak jinak můžu mít prostě tenhle? http://zdroje.alza.cz/zdroj-fortron-green-power-400w-atx-pfc-p4-fsp400-60gln-d56018.htm
memol (102)|12.5.2008 15:20
hledám v papírech co jsem měla jako první zdroj.. ten totiž pískal já ho reklamovala... reklamaci neuznaly.. a tka jsem musela mít jinej... abych si ho zase nekoupila ... tak jsemt o nenašla.. koupila jsem skřín a v ní už zdroj byl.. takže...
Ivo Mašek (10205)|12.5.2008 15:46
Samozřejmě.
Ivo Mašek (10205)|12.5.2008 15:50
[quote=memol;176967]hledám v papírech co jsem měla jako první zdroj.. ten totiž pískal já ho reklamovala... reklamaci neuznaly.. a tka jsem musela mít jinej... abych si ho zase nekoupila ... tak jsemt o nenašla.. koupila jsem skřín a v ní už zdroj byl.. takže...[/quote]
Do skříní, které se prodávají se zdrojem, se většinou (ale není to dnes již pravidlo, jako tomu bývalo dříve) dávají levné a slabé zdroje, a to od EuroCase, nebo je výrobce neznámý. Kvalita tomu také odpovídá.
memol (102)|12.5.2008 17:43
mě ty pruhy na tom obraze vytáčej... nahrávám každý den.. a tak je to pro mě děsný
Vitop (28)|12.5.2008 17:49
jěště Tě můžu uklidnit,že já mám s pruhama stejný problém a nevyřešil to ani jiný zdroj a ani galvanické oddělení.Prostě tam jednoho dne se pruhy objevily a pak už nepomohlo nic.
memol (102)|12.5.2008 18:54
tak já mám alespon trochu jistotu že se to vyřeší protože já měla předtím normální obraz.. ale po změnu zdroje se to pokazilo.. jakou značku zdroje máš?