Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

INTERNÍ DVB-karta do cca 2000 Kč - jaká je nejlepší ???

fricoolinek (65)|12.6.2006 15:15
Mám vyhlídnutou tuto: http://www.alzasoft.cz/tv-karta-leadtek-winfast-dtv1000-pci-dvb-t-prijimac-tv-do-d57539.htm

Poradili by jste mi, zda-li je to dobrá volba ?
Ivo Mašek (10205)|12.6.2006 15:18
Pár lidí, co znám, model Leadtek DTV1000 vlastní, a nestěžují si.
clee (6592)|12.6.2006 15:25
airstar2 :-R uz jen kvuli dvbvieweru
Dreamer (459)|12.6.2006 18:16
[quote=clee]airstar2 :-R uz jen kvuli dvbvieweru[/quote]
No ja by som skor povedal "Airstar2 uz len koli DVB Dream. :-) Multi PIP, hromadne nahravanie priamo do MPG a hlavne je zadarmo.

Viac o DVB Dream - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8668 .

Ale minimalne je k AS2 vela alt. software-u, takze si moze kazdy vybrat. Ja mam SS2 (rovnaka firma) a som maximalne spokojny.
fricoolinek (65)|13.6.2006 16:31
Hmmm, u DTV 1000 chybí vstup pro zvuk....

nevíte jestli je dobrá tato ? http://www.alzasoft.cz/compro-videomate-dvb-t200-interni-digitalni-dvb-t-tuner-av-in-s-video-in-do-d63091.htm
clee (6592)|13.6.2006 16:40
nevymejslej blbosti a kup si poradnou, casem a zkusenostma proverenou kartu a tou je prave airstar2, nejsem akcionar technisatu, ale spokojenej uzivatel tri jejich karet
Banda (6)|5.7.2006 11:16
Pro: fricoolinek

Mám tuto kartu a jsem spokojen.
http://www.alzasoft.cz/compro-videomate-dvb-t200-interni-digitalni-dvb-t-
tuner-av-in-s-video-in-do-d63091.htm
Radeq (277)|8.7.2006 19:05
Bez ujmy na obecnosi jednoznacne Technisat Airstar2 DVB-T PCI. Tuner perfektni (Samsung), stabilita ovladacu perfektni, software perfektni: DVBViewer, DVB Dream a dalsi (BDA ovladace), cena pritom velmi rozumna. 8-)
Nic proti Leadteku, ale jejich software je ponekud kousavejsi.

Btw. dokonce uz jsem rozchodil 2 ks Technisat Airstar v jednom PC. DVBV full je umi intuitivne vyuzivat v ramci dvou multiplexu. Muzu teda z jednoho muxu nahravat a na druhy koukat nebo z dvou muxu soucasne nahravat co chci (treba 10 programu) aniz bych musel cokoli resit (proste jako stolni PVR s 2xtuner, jenze za nizsi cenu). Fakt moc pekny.
Dreamer (459)|9.7.2006 17:53
[quote=Radeq]Btw. dokonce uz jsem rozchodil 2 ks Technisat Airstar v jednom PC. DVBV full je umi intuitivne vyuzivat v ramci dvou multiplexu.[/quote]
A DVB Dream to vie aj ked mate len jednu kartu (podporuje samozrejme aj dve) - mozete pozerat napr. TA3 a nahravat STV1 a STV2 alebo aj vsetky ostatne a mozete pozerat napr. 2 (ale aj viac) stanice a nahravat z dalsich troch. Zatial podporuje len jednu DVB-T kartu, ktorou je prave Airstar 2. Viac info je hore ako "Důležité".
handimann (41)|9.7.2006 18:02
[quote=Dreamer][quote=Radeq]Btw. dokonce uz jsem rozchodil 2 ks Technisat Airstar v jednom PC. DVBV full je umi intuitivne vyuzivat v ramci dvou multiplexu.[/quote]
A DVB Dream to vie aj ked mate len jednu kartu (podporuje samozrejme aj dve) - mozete pozerat napr. TA3 a nahravat STV1 a STV2 alebo aj vsetky ostatne a mozete pozerat napr. 2 (ale aj viac) stanice a nahravat z dalsich troch. Zatial podporuje len jednu DVB-T kartu, ktorou je prave Airstar 2. Viac info je hore ako "Důležité".[/quote]

DVBdream vypadá slibně, akorát s Airstarem2 jsem ho zatim nerozchodil :-I
Dreamer (459)|9.7.2006 18:37
[quote=handimann][quote=Dreamer][quote=Radeq]Btw. dokonce uz jsem rozchodil 2 ks Technisat Airstar v jednom PC. DVBV full je umi intuitivne vyuzivat v ramci dvou multiplexu.[/quote]
A DVB Dream to vie aj ked mate len jednu kartu (podporuje samozrejme aj dve) - mozete pozerat napr. TA3 a nahravat STV1 a STV2 alebo aj vsetky ostatne a mozete pozerat napr. 2 (ale aj viac) stanice a nahravat z dalsich troch. Zatial podporuje len jednu DVB-T kartu, ktorou je prave Airstar 2. Viac info je hore ako "Důležité".[/quote]

DVBdream vypadá slibně, akorát s Airstarem2 jsem ho zatim nerozchodil :-I[/quote]
Skusal si poslednu verziu? Precital si vsetko co je v tej teme o DVB Dream tu, aj poznamky? Este tam nebolo ze DD potrebuje ovladace 4.3.2 a vyssie pre SS2/AS2/CS2, pridam to tam.
Radeq (277)|9.7.2006 19:02
[quote=Dreamer][quote=Radeq]Btw. dokonce uz jsem rozchodil 2 ks Technisat Airstar v jednom PC. DVBV full je umi intuitivne vyuzivat v ramci dvou multiplexu.[/quote]
A DVB Dream to vie aj ked mate len jednu kartu (podporuje samozrejme aj dve) - mozete pozerat napr. TA3 a nahravat STV1 a STV2 alebo aj vsetky ostatne a mozete pozerat napr. 2 (ale aj viac) stanice a nahravat z dalsich troch. Zatial podporuje len jednu DVB-T kartu, ktorou je prave Airstar 2. Viac info je hore ako "Důležité".[/quote]
Vic programu v ramci jednoho muxu zvlada DVBViewer full s jednou kartou samozrejme taky (uz dele nez rok, takze predpokladam, ze je to tu vseobecne znamo, zatimco rezim TWIN je cerstva novinka). Mluvil jsem o vice stanicich na dvou ruznych muxech. Pak uz je sice HW nezbytne pouzit 2 karty, ale i to s novymi ovladaci a DVBViewerem lze. Jedina nevyhoda plne verze DVBVieweru oproti DVB Dream je registracni poplatek 15 EUR, ale podle me se tento lidovy baksis bohate vyplati (nove upgrady a desitky pluginu jsou pak samozrejme automaticky ke stazeni taky).
Dreamer (459)|9.7.2006 19:29
[quote=Radeq]Vic programu v ramci jednoho muxu zvlada DVBViewer full s jednou kartou samozrejme taky (uz dele nez rok, takze predpokladam, ze je to tu vseobecne znamo, zatimco rezim TWIN je cerstva novinka). Mluvil jsem o vice stanicich na dvou ruznych muxech. Pak uz je sice HW nezbytne pouzit 2 karty, ale i to s novymi ovladaci a DVBViewerem lze. Jedina nevyhoda plne verze DVBVieweru oproti DVB Dream je registracni poplatek 15 EUR, ale podle me se tento lidovy baksis bohate vyplati (nove upgrady a desitky pluginu jsou pak samozrejme automaticky ke stazeni taky).[/quote]
Kolko PIP DVBViewer podporuje? DD podporuje 20. A vie nahravat napr. 3 stanice do MPG (nielen jednu alebo vsetky)? DD vie, aj pri sucasnom sledovani PIP.

Nechcem sa hadat ktory program je lepsi, len som chcel upozornit na menej znamy, (minimalne) rovnako kalitny a free program, co je urcite pre mnohych tiez dolezite, ale nech sa kazdy rozhodne sam...
clee (6592)|9.7.2006 20:44
dvbviewer ma mozaiku takze automaticky zapne vsechny ostatni stanice, jinak jednu, coz vyuzivam nejvic, sledovat tri kanaly najednou uz fakt nezvladam :-E
Radeq (277)|10.7.2006 11:14
[quote=Dreamer]Kolko PIP DVBViewer podporuje? DD podporuje 20. A vie nahravat napr. 3 stanice do MPG (nielen jednu alebo vsetky)? DD vie, aj pri sucasnom sledovani PIP.[/quote]
No nevim, ale jednak 20 stanic v jednom multiplexu asi nikdy nebude, jednak je narocne sledovat 2 natoz 20 stanic soucasne :-E. Podstatne je, ze DVBViewer umi krome klasickeho PiP (1 hlavni, 1 maly) nahravat vsechny vybrane stanice (tedy nejen vzdy vsechny, ale vsechny ktere si vyberu a v ruznych casech ktere u nich jednotlive zadam) v danem multiplexu (1 karta), resp. dvou multiplexech (2 karty). Samozrejmosti je i podpora spravne cestiny v EPG. Jednoduse splnuje uplne vsecko co realne potrebuju a to je pro me podstatne. Kazdopadne nic ve zlem, nikoho nechci od DD odradit a kdo chce usetrit tech 15 EUR, je urcite fajn, ze tu moznost ma. Ja to za tak velky obnos nepovazuju, ale uznavam ze je to jen muj nazor, ktery nikomu nevnucuju. Az me DVBV jednou nas..e, mozna po DD jeste rad sahnu, ale zatim se tak ani po jeho vice nez rocnim pouzivani nestalo. 8-)

Btw. to je docela zajimava filozoficka otazka. Kdyz mam neco co mi 100% vyhovuje (ze subjektivniho pohledu to nema chybu), ma pak smysl hledat neco dalsiho, co mi treba bude vyhovovat jeste vic (na 150%)? :-) Clovek by mel asi vyzkouset vsechno, ale ja jsem docela rad, ze uz mam desitky experimentu podobneho typu davno za sebou a muzu se na svoji osvedcenou jistotu konecne spolehnout.
Dreamer (459)|10.7.2006 15:40
[quote=Radeq]No nevim, ale jednak 20 stanic v jednom multiplexu asi nikdy nebude, jednak je narocne sledovat 2 natoz 20 stanic soucasne :-E.[/quote]
DVB Dream podporuje aj DVB-S, tam 20 stanic na jednom transponderi vysiela. :-)
mirekv (7169)|10.7.2006 16:45
Dreamer
Je trochu rozdíl transponder a multiplex. DVBDream dokáže chytat najednou i více multiplexů?
clee (6592)|10.7.2006 16:50
s vice kartama jo, jinak multiplex je to samy co transponder akorat jedno je terestrialni a druhy satelitni, oboji je na jedny frekvenci
mirekv (7169)|10.7.2006 17:05
nj, vlastně vždyť jo, mám to dopletené se satelitem, v rámci multiplexu (transponderu) je to jasné! :-D
Radeq (277)|10.7.2006 17:09
Hovor tu byl o DVB-T, takze jsem predpokladal pozemni multiplex. At tak nebo tak, koukat na 20 stanic najednou uz je kazdopadne na Bohnice :-E
Dreamer (459)|11.7.2006 01:46
[quote=Radeq]Hovor tu byl o DVB-T, takze jsem predpokladal pozemni multiplex. At tak nebo tak, koukat na 20 stanic najednou uz je kazdopadne na Bohnice :-E[/quote]
Ty nestihas pozerat 20 stanic naraz? :-D

Ono je to hlavne pre hromadne nahravanie, pouzivaju sa pre to adresare PIP00-19 na pluginy.