Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HOMECAST 8000-T PVR

clee (6592)|10.6.2006 22:37
mate nekdo tenhle rekorder? zkusenosti? hlavne bych chtel vedet v jakym formatu nahrava (ts, pva, mpeg program stream, apod.), jak rychlej je prenos dat do PC, cestina v EPG, moznosti automatickyho nahravani, apod. cim vic praktickyho info tim lip :-)
Radeq (277)|19.6.2006 16:12
Jj, testoval jsem ho. Uklada standardni MPEG-2 TS (koncovka *.mp0, ale tim se nenech zmast, staci ho lupnout do ProjectX a je to). Rychlost prenosu je USB 2.0 full speed, nikoli USB 2.0 high speed, takze cca 15 Mb/s (nic moc), ale prenos funguje spolehlive. Cestina, pokud jsem si vsiml, uz je kompletni (vcetne ISO 6937). Casovac samozrejme ma, taky rezim PiP a vsechny takovehle veci co maji 2xDVB-T PVR, takze se muzes koukat na jiny program nez nahravas. Nejde ale nehravat dva programy soucasne, coz je dost nepochopitelne omezeni (zrejme chybka ve firmwaru, technicky by to nemel byt problem, snad to casem opravej).
Neni to spatny stroj, ale ja osobne bych si na tvem miste par stovek priplatil a koupil Topfield TF-5000PVRt. To je fakt sazka na jistotu. USB 2.0 high speed (nahrava taky TS jako vetsina PVR), muzes nahravat programu v ramci dvou multiplexu kolik chces, prijem i spolehlivost na 1. Akorat jeste nema podporu EPG cestiny v ISO 6937, ale snad uz taky brzy bude 8-)
clee (6592)|19.6.2006 16:24
skvely, dik za info, na ten topfield sem taky koukal, ale homecast sem mel za "lepsi" znacku, TF ma sice 2 CI, ale za stejnou cenu nema HDD :-( je teda fakt ze tech 1800 za 160GB disk taky neni zadna tragedie, btw ktery znacky disku sou do PVR nejvhodnejsi?
Radeq (277)|19.6.2006 16:56
Hm, Topfield je podle meho urcite jako znacka lepsi (a mame oboje, takze mi asi muzes verit, ze to neni reklama :-)). Disk 160 GB nebo vic doporucuju Seagate, v mensich kapacitach se lip osvedcily Maxtory. Muzu potvrdit, ze i 80 GB je pro PVR mozna az dost. Ja pouzivam Siemens M740 se 120 GB, a jestli nekdy zaplnim 40 GB, tak je to moc. Samozrejme predpokladam prubeznou archivaci na DVD (cca jednou za 14 dni se kouknu co bych si tak chtel nechat, a to vypalim, zbytek smazu), ne jako dlouhodoby uloziste (archiv). Nejaky 2 tisice Kc rozdilu urcite nejsou k zahozeni, to je jasny, ale zase, jak se rika, ze clovek neni tak bohatej, aby si mohl kupovat levne veci, neco na tom myslim bude 8-).

Mimochodem, ani Inverto IDL-7000 PVR neni vubec k zahozeni (podle me je v mnohem lepsi nez ten Homecast). Prijem kvalitni, spolehlivost, vicenasobne nahravani, dokonce umi i EPG v ISO 6937, design efektni. Problem je, ze ma nedotazeny firmware (chyby v USB komunikaci, trochu zmatek v EPG), takze vsichni ocekavaj az to v Invertu konecne nekdo opravi. No, neni to holt vubec jednoduchy... 9-)

P.S. Jo, jeden dobry clovek (zakaznik) onehdy pripojil a zkonfiguroval k Topfieldu konvertor USB na LAN (mel to k PC daleko a nechtelo se mu to porad nosit sem a tam) a jeste ke vsemu to nakonec cely sepsal a pomerne obsirny navod mi poslal, takze pokud by byl zajem, muzu to nekam hodit. Ja to teda nezkousel, prijde mi to uz jako silenost (urcite nic pro bezne domaci uzivatele), ale zda se ze mu to funguje.
clee (6592)|19.6.2006 17:16
no to by se hodilo, ja to mam k pc taky docela daleko, takze data bych takhle stejne nejspis musel tahat do laptopu