Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canopus RaptorRT2

jiba (1)|8.6.2006 21:49
Jaký program mám použít ke kartě Canopus RaptorRT2?
Editační programy EdiusLE i Edius 2,5 se nainstalují OK,reset atd.Ale už při prvním spuštění naběhne modrá obrazovka a asi za 3sec.se PC zablokuje.Pomůže jen tvrdý restart. Systém mám WinXP. V jiných střižnách - A.Premiere,Pinnacle se karta vůbec nepřihlásí.
Leon (51)|26.6.2006 17:45
Muze to byt konflikt s grafickou kartou, pripadne nemas volne IRQ,
zkus vyndat kartu a spustit Edius bez ni.Pak budes vedet vice


ovladace pro premiere pro 1,5:
ftp://ftp.canopus.co.jp/pub/jp/drivers/win2k/prmproplginv153_dvstmxa.exe
IvanS (96)|19.7.2006 23:55
Hele odkud mas toho RaptoraRT2? Zacinaji se rojit lidi, co nejak ziskali holou kartu, bez niceho, snazi se to rozchodit na cemkoliv, a maji tezke problemy. Takze napis, jakou verzi mas ovladace pro kartu, plugin pro Premiere Pro asi nemas vubec... Takze pekne v klidu, od zacatku, a beze zmatku. DVRaptorRT2 jede s Ediusem naprosto spolehlive - pokud je vse ostatni v PC v poradku. Leon ma pravdu, muze to byt VGA karta, muze to byt IRQ...
Jo mimochodem - v Pinnacle to ani nezkousej, mohl by se ti poskodit pocitac!!! :-) :-) :-)
Pitomec (10211)|20.7.2006 06:48
To je na tom Liquid tak špatně? :-D
IvanS (96)|20.7.2006 09:08
Liquid ne, ten je v pohode... :-) Ale dost lidi si pod pojmem Pinnacle predstavuje Studio... :-( Nicmene, pro strihove karty Canopus nejsou ovladace ani pro Liquid (ktery stejne nepracuje v realnem case), ani pro Studio (skoda mluvit...)
Krtek (1279)|4.8.2006 13:44
Raptor jede v pohodě i s AP 6, 6.5, Pro 1.5 (Pro 2.0 Už nejede)
Stáhni si poslední upgrade AP Pro a nejnovější upgrade pro Raptora.
Mě to ale vždycky vykopalo, tak jsem poprosil v Syntexu, jestli by mi ty upgrade nemohli poslat. Je to dost velký, takže Ti to uloží na FTP, pokud nějaké máš.
Podívej se na stránkách Canopusu na doporučený HW, co jede s Raptorem, popř. využij program Raptor test, který je na těch instalačkách s kartou. Ukáže Ti, zda si Raptor s Tvým HW rozumí.
IvanS (96)|5.8.2006 00:16
Krtek: Jestli si tak trochu nepletes karty DVRaptor a DVRaptorRT2. U te prvni, velmi mnoho let stare, skutecne BYL program RaptorTest, ktery zhruba otestoval pocitac (tj. kompatibilitu VGA karty, rychlost harddisku, cipset, a pod.). Ale u mnohem novejsi karty DVRaptorRT2 uz nic takoveho neni.

Jinak ano, RaptorRT2 ma ovladace na Premieru od verze 6 az do Pro1.5. Na novou Premieru Pro 2.0 jeste Canopus ovladace neudelal (pro zadnou ze svych karet, a problem neni tak uplne na strane Canopusu).

Pokud mate nekdo problem se stahovanim upgrejdu ze stranek Canopusu, kdykoliv sem napiste. Vsechno mam a neni problem to hodit na nase ftp ke stazeni. Pokud je toho hodne, da se domluvit i zaslani CD.
stayman (12393)|5.8.2006 00:29
Ja mam takistobvsetko,nale je to naprd, ludom sibe, prehanaju sa, a vsetko je take ake je :-D
Krtek (1279)|5.8.2006 22:34
[quote=IvanS]Krtek: Jestli si tak trochu nepletes karty DVRaptor a DVRaptorRT2. U te prvni, velmi mnoho let stare, skutecne BYL program RaptorTest, ktery zhruba otestoval pocitac (tj. kompatibilitu VGA karty, rychlost harddisku, cipset, a pod.). Ale u mnohem novejsi karty DVRaptorRT2 uz nic takoveho neni.

Jinak ano, RaptorRT2 ma ovladace na Premieru od verze 6 az do Pro1.5. Na novou Premieru Pro 2.0 jeste Canopus ovladace neudelal (pro zadnou ze svych karet, a problem neni tak uplne na strane Canopusu).

Pokud mate nekdo problem se stahovanim upgrejdu ze stranek Canopusu, kdykoliv sem napiste. Vsechno mam a neni problem to hodit na nase ftp ke stazeni. Pokud je toho hodne, da se domluvit i zaslani CD.[/quote]


Nepletu se Mám Raptora RT 2 a ten Raptor test tam je. Musíš ho tam mít taky za předpokladu, že máš stejné instalačky jako já. Jinak ten Raptor test se dá stáhnout volně i na Canopusu.

IvanS (96)|5.8.2006 22:44
No, jde spise o to, ze utilita RaptorTest je puvodne skutecne z te prvni karty DVRaptor (bez jakehokoliv RT), je to programek z roku 2000, a v soucasne dobe hlasi blbosti. Na polovinu veci hlasi "unknown", PCI Latency = 0, a operacni system Win2000 (prestoze mam WinXP)...

No ale je fakt, ze spustit se to da, ze to proste neco (i kdyz blbe) hlasi, a ze to rozhodne neuskodi. Takze pokud by ani TOHLE na nejakem pocitaci nefungovalo, je jasne, ze je nekde tezky problem.
Krtek (1279)|6.8.2006 09:49
Ten program jede úplně normálně a nehlásí blbosti. Mám taky XP. Nevím, jestli byl na té první kartě nebo ne, ale je i na té druhé. Pokud nějaký HW není kompatibilní s tou kartou (což se často stává hlavně u grafiky), ten program to odhalí. Jinak mě jede vše v pohodě, protože jsem veškerý HW konzultoval se Syntexem.
Teď koukám, že jsi z I.S. Electronic. K vám jsem taky volal, když jsem sháněl Raptora. Myslím, že mi byl nabýdnut nějaký starší, protože už se v tý době přestal vyrábět.
IvanS (96)|6.8.2006 17:32
Takze fajn: Mam WindowsXP Pro, desku ASUS P5WD2-E Premium, cipset i975X, procesor PentiumD 3.4GHz, PCI latency nastaveno na 64. Program RaptorTest (tj. 6 let stara utilita) hlasi toto:

Windows: Windows2000 (Build 2600: Service Pack 1)
Computer: Dual Intel CPU - unknown 3.411MHz
Chipset: Intel Unknown (Dev=2774)
PCI Latency Timer: 0

Takze ano, program RaptorTest skutecne jede normalne, nepada, je krasne stabilni, bez problemu. Ovsem ty udaje, ktere hlasi... no nevim... tobe to pripada v poradku? Teda pokud nemas X let stary hardware, pak samozrejme bude hlasit korektni veci. Ale urcite souhlasim s tim, ze s kartou DVRaptorRT2 nejsou problemy, pokud je ostatni hardware a instalace Windows v poradku. Sam jsem RT2 dlouho pouzival...
Krtek (1279)|6.8.2006 20:26
Já mám v podstatě to samé co Ty. Stejnou desku, Win XP Prof, P 3.2 Ghz, Grafika ATI 256. 2X HDD 200 GB SATA.
Raptor test mi ukazuje jiné údaje. Tyhle věci mi to nepíše. Všude to píše jen OK, u HDD se oběví i barevnej graf. Když jsem tam měl starší grafiku, tak to psalo Unkrown. Jinak ten Raptor test je i na stránkách Canopusu. Možná ten program trochu vylepšili. Ze začátku jsi psal, že na instalačkách RT 2 vůbec není.
IvanS (96)|6.8.2006 21:25
Zkousel jsem dve verze, RaptorTest v2.00 z roku 2000 (velikost souboru 74240 B), a v2.10 z roku 2001 (74752 B). Vypis informaci je na mem kompu totozny v obou pripadech. Ta verze, ktera je ke stazeni na www canopus, je dokonce jeste ta starsi verze 2.00. Jinak test VGA overlay a rychlosti HDD v obou verzich funguje, ale vzhledem k tomu, ze v te dobe jeste neexistovaly PCIexpress VGA karty, nema to moc smysl, protoze nektere strihove karty uz generuji VGA nahled jinym zpusobem.

Co se tyce instalacek RT2, pres vikend jsem se k nim nedostal, podivam se az v kanclu. Muzes mit pravdu. Klidne tam ten RaptorTest mohl Canopus ze setrvacnosti dat. Ale zajimalo by me, co to mas za verzi, kdyz ti to ukazuje SPRAVNE udaje...