Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s LightScribe

quasi (157)|7.6.2006 12:04
Priatelia,
mam DVDRW Benq s LS, Nero 6.6 a ovladac LS 1.1.67.1. a problem - nejde mi to.
Ked dam napr NeroExpress a vypalit LS obrazok, chvilu to maturuje - pise ze rozpoznava napalovacku alebo medium, a potom mi vypluje CD s oznamenim, ze v mechanike nemam CD. Mimochodom, dal som to tam spravnou stranou, a media su Imation.

Poradi niekto, co s tym? Ci netreba nejaky iny ovladac alebo co?

Dik Q.
stayman (12393)|7.6.2006 12:40
Skus iny program , SureThing...
Milosbb (889)|7.6.2006 16:42
quasi

Stiahni si nový ovládač LS, už je verzia 1.4.89.1 a malo by to fungovať.
So starým ovládačom ( 1.1...) mi takisto nebralo iné médiá, iba Verbatim LS.

Sťahuj tu :
http://www.lightscribe.com/support/index.aspx?id=305

--------------
quasi (157)|12.6.2006 18:06
[quote=Milosbb]quasi

Stiahni si nový ovládač LS, už je verzia 1.4.89.1 a malo by to fungovať.
So starým ovládačom ( 1.1...) mi takisto nebralo iné médiá, iba Verbatim LS.

Sťahuj tu :
http://www.lightscribe.com/support/index.aspx?id=305

--------------[/quote]

Stiahol som posledny LS ovladac, ale stale to tie Imationy neberie... v com to krucinal moze byt
AleK (814)|12.6.2006 20:44
quasi
zkus novej firmware na vypalovačku ??? nevím snad to pomůže
quasi (157)|13.6.2006 08:42
[quote=AleK]quasi
zkus novej firmware na vypalovačku ??? nevím snad to pomůže[/quote]

A ako sa meni firmware? Dik
Q.
quasi (157)|6.7.2006 17:41
[quote=quasi]Priatelia,
mam DVDRW Benq s LS, Nero 6.6 a ovladac LS 1.1.67.1. a problem - nejde mi to.
Ked dam napr NeroExpress a vypalit LS obrazok, chvilu to maturuje - pise ze rozpoznava napalovacku alebo medium, a potom mi vypluje CD s oznamenim, ze v mechanike nemam CD. Mimochodom, dal som to tam spravnou stranou, a media su Imation.

Poradi niekto, co s tym? Ci netreba nejaky iny ovladac alebo co?

Dik Q.[/quote]

DOPLNENIE:
Vymenil som napalovacku za LG posledny model, media Imation za BenQ, stiahol som posledny ovladac LS z netu a.... v Nero mi to pise, ze nevie precitat info z CD, a SureThing pre istotu zamrzne..... Da sa to nejako vobec rozchodit?
Pomooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocccccccccccccc!
Milosbb (889)|6.7.2006 21:25
quasi

media Imation za BenQ

Z blata do kaluže. Verbatim si neskúšal? Tie sú v mojej GWA 4162B bezproblémové(DVD aj CD), Imation som mal 2 ks, išli v pohode, no a ešte som mal BENQ a s tými boli problémy, bez nainštalovania posledného LS ovládača mi nešli, ale potom zas OK. NERO na LS nepoužívam, k mechanike som dostal ROXIO EASY MEDIA CREATOR a v tom to ide v pohode, aj keď sa chvíľu po stlačení "print" takisto tvári, akoby zamrzol. SureThing som skúšal a takisto v pohode, ale aj tak používam hlavne ROXIO.

A tou správnou stranou myslíš dúfam presne naopak, ako pri klasickom vypalovaní ! Teda tou zlatou(okrovou) stranou dolu. A takisto predpokladám, že médiá sú s podporou LightScribe.
Ja už som dokonca objavil DVD+R LS Verbatim vo verzii LS 1.2, s ktorými to ide o polovicu rýchlejšie.

Takže asi som ti neporadil, ale viac k tomu neviem, inak ak máš rozdrbaný celý systém, ako napr. môj brat, tak ti to ani nepôjde, bratovi takisto každá druhá aplikácia zamrzne 9-) . Chystám sa u neho na reinstal OS.

--------------------
quasi (157)|11.7.2006 08:45
Myslim ze nemam rozdrbany system, napadlo ma este, ze ci to neni tym, ze mam napalovacku nastojato v bedni, a nie nalezato ako byva zvykom, ale to je asi blbost.
Verbatimy som neskusal, lebo sa v mojom okoli nedaju kupit. Ale aj tak som sklamany z toho, kolko je s LS problemov, predstavoval som si to uplne inak...
Milosbb (889)|11.7.2006 17:56
quasi

Ale aj tak som sklamany z toho, kolko je s LS problemov, predstavoval som si to uplne inak...

U mňa žiadny problém. Inak vyskúšaj to naležato, nastojato možno nebude správne fungovať ten snímač LS a zbytočne nadávaš na LS.

--------------------------
quasi (157)|18.7.2006 09:08
[quote=Milosbb]quasi

Ale aj tak som sklamany z toho, kolko je s LS problemov, predstavoval som si to uplne inak...

U mňa žiadny problém. Inak vyskúšaj to naležato, nastojato možno nebude správne fungovať ten snímač LS a zbytočne nadávaš na LS.

--------------------------[/quote]

Dal som bednu nalezato a...... nic. Este skism vymenit DVDRW za Benq 1655, odporucali mi ju, no uvidime. Ked to nepomoze, preinstalujem OS.
Ak pridem na to, v com to je, dam to tu vediet ostatnym, nech sa co? Nech sa poucia!
gspot_kodeky_502.png