Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém so zachytávaním v MainConcept MPEG Encoder

Andyno (163)|6.6.2006 17:05
Zachytávam obraz pomocou tohoto programu a neviem dosiahnuť to, aby mi "nepadali" framy. V podstate to nie je klasické vypadávanie framov, nakoľko samotný program vypíše v riadku dole, že neboli žiadne framy vypustené, ale pri prehrávaní videa moje oko zaznamená, že pohyb proste nie je úplne plynulý. Ešte podotýkam, že pri preview (počas zachytávania) video trhá, predovšetkým vtedy, keď sa obraz rýchlo pohybuje. Hral som sa s rôznymi nastaveniami, ale evidentne nič nepomáha. :-((( Je tu nejaký odborník na tento program, ktorý mi dokáže pomôcť? Ďakujem.
Milosbb (889)|6.6.2006 19:54
mohol by si napísať hw, takto ti asi ťažko niekto niečo poradí
Andyno (163)|6.6.2006 21:17
HW:
P4 2.8 GHz, 1 GB RAM, GeForce FX 5900 (VIVO)

SW:
Win SP2

PS: Ak som niečo zabudol, tak daj vedieť. :-)
Ivo Mašek (10205)|7.6.2006 14:50
[quote]Ešte podotýkam, že pri preview (počas zachytávania) video trhá, [/quote]
Něco ti běží na pozadí a zaměstnává Windowsy. Může to být i anrivir Norton5, nebo 6. (nebo cokoli jiného). A pokud zachytáváš na HDD, na kterém je OS ..............
Andyno (163)|7.6.2006 15:32
[quote=Ivo Mašek][quote]Ešte podotýkam, že pri preview (počas zachytávania) video trhá, [/quote]
Něco ti běží na pozadí a zaměstnává Windowsy. Může to být i anrivir Norton5, nebo 6. (nebo cokoli jiného). A pokud zachytáváš na HDD, na kterém je OS ..............[/quote]
Podľa mňa nezamestnáva až tak veľmi Windows nič... (viď obr. nižšie; Operu mám, samozrejme pri grabovaní vypnutú :-I ).
Grabujem na disk, na ktorom nie je OS...

Ivo Mašek (10205)|7.6.2006 15:52
Tak pak snad ještě "vyvětrat" kodeky. Tedy pokud tam máš nějaké CodecPacky a podobnou havěť typu všechny v jednom.
To sekání je známka toho, že je tam nějaká "brzda", něco se pere mezi sebou.
Andyno (163)|7.6.2006 16:13
[quote=Ivo Mašek]Tak pak snad ještě "vyvětrat" kodeky. Tedy pokud tam máš nějaké CodecPacky a podobnou havěť typu všechny v jednom.
To sekání je známka toho, že je tam nějaká "brzda", něco se pere mezi sebou.[/quote]
Glg. :-(( Asi máš pravdu - najskôr som nainštaloval Gordian Knot Codec Pack a potom (keď nešli prehrať nejaké videá) tak K-Lite Codec Pack... Skúsim to všetko odinštalovať a potom dám vedieť. :-)

PS: Zaujímavé je, že keď vyberiem kompresnú metódu MainConcept DV Video Encoder (viď obr.), tak žiadne problémy nebadám. Je to tým, že sa pri grabovaní do tohoto formátu menej vyťažuje procesor?

Ivo Mašek (10205)|7.6.2006 16:57
To bude nejspíše tím, že se toto těch kodekpacků netýká.
Andyno (163)|7.6.2006 17:52
[quote=Ivo Mašek]To bude nejspíše tím, že se toto těch kodekpacků netýká.[/quote]
Tejto vete nie tak celkom rozumiem... ale každopádne som odinštaloval kodek packy a výsledok je o dosť lepší - trhá to síce v menších časových intervaloch, ale predsa... :-(( Nejaké ďalšie alternatívy na riešenie...? :-I
Ivo Mašek (10205)|7.6.2006 18:53
No tak pořád se tam něco pere. Já jsem MainConcept občas používal, mám slabší sestavu, než ty, a snímky jsem měl plynulé. Žádný problém.
Můžeš zjistit procentuelní vytížení CPU?
Andyno (163)|7.6.2006 19:29
[quote=Ivo Mašek]Můžeš zjistit procentuelní vytížení CPU?[/quote]
Asi ťa zaujíma percentuálne vyťaženie počas grabovania - pohybuje sa to od 60 do 90%, pričom k tej najvyššej hranici to bolo naozaj veľmi zriedkavé. Čo je zaujímavé, je to, že keď to trhalo, tak hranica nebola 100%, ako som sa nazdával, ale iba asi 75% 9-)
Ivo Mašek (10205)|7.6.2006 20:29
Já míval 30%.
Nevím, co tam ještě vadí, že se to trhá.
Andyno (163)|7.6.2006 21:13
30%? :OO Tak to je sila!
Inak, ako som spomenul hneď na začiatku, hral som sa s rôznymi nastaveniami... a konkrétne mám na mysli zmenu frame rate. Keď som totiž nastavil profil NTSC MPEG-2 pri 29.97 fps (non drop-frame rate), tak som nezaregistroval žiadne problémy. Ale keď som si video prehral, narazil som na ďalší zádrhel - divné čiary prevažne počas rýchleho pohybu -> viď obr.



Existuje nejaké "bezpečné" nastavenie, ktoré by zachytávalo obraz v NTSC bez týchto čiar? Alebo je vôbec možné mať súčasne nastavený profil PAL MPEG-2 s 29.97, resp. 30 fps? :-?
StD (8612)|8.6.2006 07:25
Tou "brzdou" v prvním obrázku je např. PDVDserv.exe (startovací lišta od PowerDVD), který lze bezpečně vypnout, aby se neloadoval při startu a "nepral se" s tím MainConceptem... To je teda zasr*aný stroj... a ještě s CodecPacky. 9-)

Navíc tam vidím v chodu i NVSVC32.exe = Nero Vision Services!! Chlape, nechceš toho od té tvé mašinky trochu moc najednou?
Andyno (163)|8.6.2006 08:40
Tak som to všetko povypínal, aj keď NVSVC32.exe som už po reštarte medzi procesmi nenašiel. :-? Dokonca som vypol aj NeroCheck. Asi 5 minút to išlo v pohode a potom to začalo šklbať. :-(((
Ivo Mašek (10205)|8.6.2006 09:52
Reinstal OS. Jediná šance. A bez různých sarapatiček.
Andyno (163)|8.6.2006 10:01
[quote=Ivo Mašek]Reinstal OS. Jediná šance. A bez různých sarapatiček.[/quote]
Uh, to je dosť radikálne rozhodnutie. :-I Samozrejme, pustím sa do toho... ale ešte ma napadlo - nemôže to byť spôsobené drivermi? Mám nahodené 91.29 pre grafickú kartu a WDM 4.05 pre grabovanie...

Oh, a ešte maličkosť - po reinštalácii si mám nahodiť aké kodeky? Bude stačiť iba ffdshow? Alebo ani ten nie je dosť dobrý...? :-I
StD (8612)|8.6.2006 10:14
Ještě to tak - ffdshow - který přebije Merity všech ostatních. Člověče víš ty vůbec něco o Merit Systemu DirectShow??
Andyno (163)|8.6.2006 12:04
[quote=StD]Ještě to tak - ffdshow - který přebije Merity všech ostatních. Člověče víš ty vůbec něco o Merit Systemu DirectShow??[/quote]
Nemám o tom ani paru. :-( Ale poučiť ma môžeš... ak nie ffdshow, tak čo potom? :-I
StD (8612)|8.6.2006 12:21
Když nemáš "paru", tak si to nejdříve nastuduj a potom se teprve ptej, čemu nebudeš rozumět. Tvým kamarádem by se měl nejprve stát google a spol. Případně zkus stránky "šíleného" Vládi Jecha (viz sekce Video), má tam toho o základech práce s videem v PC dost.

A začínat se musí s čistým OS, tak si po re-installu udělej zálohu, ať se k ní můžeš vracet.
Ivo Mašek (10205)|8.6.2006 12:38
Andyno:
Musíš přece používat nějaký prohlížeč filmů. (PowerDVD, WMP, ....) Tento program si sám nainstaluje své kodeky. Tak systému nevnucuj nic dalšího. Zpočátku si v pohodě vystačíč s tím, co tam budeš mít nainstalováno. A postupem času si to případně rozšiřuj. Ale nejdříve musíš zprovoznit ten základ.
mirekv (7169)|8.6.2006 13:24
Ivo Mašek
WMP? Snad MPC, ne? Vždyť WMP je po instalaci jak malé děcko, neumí nic!
Doom (2331)|8.6.2006 14:00
navíc WMP si do systému nainstaluje takový kvanta bordelu, že to pěkný není. to už raději Standou odsouzený ffdshow \/

WMP 10 mi pěkně rozjebal comp, WMP11 jsem raději potichu obešel
Ivo Mašek (10205)|8.6.2006 15:11
[quote]WMP? Snad MPC, ne? Vždyť WMP je po instalaci jak malé děcko, neumí nic! [/quote]
Samozřejmě, :-) sorry.

[quote]navíc WMP si do systému nainstaluje takový kvanta bordelu, že to pěkný není. to už raději Standou odsouzený ffdshow

WMP 10 mi pěkně rozjebal comp, WMP11 jsem raději potichu obešel [/quote]
WMP mi do mašiny nesmí. Solidně mi to dovede ku*vit tuner (vyzkoušeno). Ale někdo ho preferuje, každý jsme jiný. Proto ponechávám na každém svobodný výběr. :-)
clee (6592)|8.6.2006 17:02
wmp 11 mi nejde odinstalovat, ale krome par webovejch streamu ho nepouzivam takze neobtezuje, btw. zrovna vedle instaluju visty tak sem zvedavej jak se bude chovat tam :-E
Andyno (163)|8.6.2006 18:17
Tak som teda reinštaloval Windows, nahodil len drivery (grafika, sieť), Total Commander a samozrejme samotný MPEG Encoder... a výsledok je stále rovnaký. :-((( :-((( V nastaveniach som si dokonca (až teraz :-I ) všimol položku "Alternative Capture Preview (May fix capture problems with drivers of some analog devices) a v domnení, že by to mohlo pomôcť, som ju aj zaškrtol, ale úplne zbytočne - výsledok bol taký istý, ba dokonca možno ešte horší... :-(( :-(((
Ivo Mašek (10205)|8.6.2006 19:17
No, tak to já nevím.
Apropó: Ty hodnoty, co udáváš pro CPU, jsou skutečně takové? nemáš špatně nastavenou frekvenci na motherboardu? (to už tu také bylo), máš vše dobře nastavené v BIOSu?
Andyno (163)|8.6.2006 19:30
[quote=Ivo Mašek]No, tak to já nevím.
Apropó: Ty hodnoty, co udáváš pro CPU, jsou skutečně takové? nemáš špatně nastavenou frekvenci na motherboardu? (to už tu také bylo), máš vše dobře nastavené v BIOSu?[/quote]
Ou, priateľu, to sa ma pýtaš veľa. V BIOSe sa síce trochu vyznám, ale Nobelovu cenu určite nikdy nedostanem. :-D Kde sa to tam nastavuje?
Ivo Mašek (10205)|8.6.2006 19:34
Pokud i po čisté instalaci máš vysoký procentuelní výkon CPU, tak prostě nestíhá. Ale ta hodnota, co jsi uvedl, stíhat musí. já už tomu nerozumím.
Kde se co nastavuje na tvé základní desce a v tvém BIOSu opravdu nevím. Musíš podle manualu.
Andyno (163)|8.6.2006 20:54
[quote=Ivo Mašek]Pokud i po čisté instalaci máš vysoký procentuelní výkon CPU, tak prostě nestíhá. Ale ta hodnota, co jsi uvedl, stíhat musí. já už tomu nerozumím.
Kde se co nastavuje na tvé základní desce a v tvém BIOSu opravdu nevím. Musíš podle manualu.[/quote]
Ja tomu tiež nerozumiem. :-? Určite je to nejaká banalita, o ktorej by sa nesnívalo ani najlabilnejšiemu chovancovi v psychiatrickej liečebni. 9-) :-D
V tom BIOSe ani neviem, pod čím to mám hľadať (Power Management Setup, Power BIOS Features, ...). Pozeral som aj do manuálu, ale nenašiel som nič, čo by odpovedalo nejakej frekvencii, snáď len "Memory Frequency [Auto=>DDR400], ale to asi nie je ono... :-I

PS: Asi sa budem opakovať, ale nemôže byť chyba v driveroch?
StD (8612)|8.6.2006 22:53
Jediné řešení zde vidím svěřit nejprve ten tvůj stroj do péče někoho, kdo tomu trochu rozumí... Jinak je to tu zbytečně "trápení všech okolo" o ničem.
Bullback (352)|9.6.2006 14:15
Ivo Mašek
čoveče, pro RT do MPEG-2 a vytíženost 30% bys musel mít tak P-6 6Mhz \/ \/ \/ (pakliže nemáš nastavený jen I snímky či jiné raapidní odlehčení co de fakto MPEG-2 degraduje)
export_details_204.png
jojto (865)|9.6.2006 14:31
Ja mam 30-35%.....P6 6MHz nevlastnim :-D
Ivo Mašek (10205)|9.6.2006 15:31
[quote=jojto]Ja mam 30-35%.....P6 6MHz nevlastnim :-D[/quote]
Tak nějak. :-D
Milosbb (889)|9.6.2006 16:42
jojto
Ivo Mašek

No ale vy zachytávate hardwarovým mpeg enkodérom, no a Andyno ak som to dobre pochopil pomocou VIVO grafiky a softu. A to je dosť veľký rozdiel, nemyslíte ?

------------------------
jojto (865)|9.6.2006 17:38
Milosbb
Zeby moj ASUS 7135 mal HW encoder pocujem prvy raz \/ 9-)
Ivo Mašek (10205)|9.6.2006 18:23
[quote=Milosbb]jojto
Ivo Mašek

No ale vy zachytávate hardwarovým mpeg enkodérom, no a Andyno ak som to dobre pochopil pomocou VIVO grafiky a softu. A to je dosť veľký rozdiel, nemyslíte ?

------------------------[/quote]
Nóó, člověče. Něco na tom bude. Tv tuner a grafárna - to je rozdíl. A tím jsi mě vnuknul myšlenku na ten driver pro grafárnu (Andyno se o něm zmiňoval). A tam asi bude ten problém, možná......
Andyno (163)|9.6.2006 18:43
Ivo Mašek
Takže navrhuješ nahodiť čo najstaršie drivery...? Okej, ale otázka znie: Pre samotnú grafiku alebo pre grabovanie? Keď som mal totiž asi pred rokom nahodené drivery z roku 2001 (pre grabovanie), tak mi to v pohode išlo, no teraz keď ich nahodím, Windows sa mi zakaždým resetne... :OO :-((
jojto (865)|9.6.2006 18:48
Nie, problem je v tom Mainconcepte. Ziaden iny soft ti nefunguje?
Andyno (163)|9.6.2006 18:49
[quote=jojto]Nie, problem je v tom Mainconcepte. Ziaden iny soft ti nefunguje?[/quote]
Ehm, to je otázka pre mňa? :-I Ak áno, tak odpovedám: Neviem, iný som neskúšal, lebo som počul, že tento je naj. 8-) Akú alternatívu by si odporučil? Dúfam, že nie VirtualDub, lebo ten mi robí ešte väčšie problémy ako MainConcept...
jojto (865)|9.6.2006 18:58
jojto (865)|9.6.2006 19:06
Napr. integr. Windows Movie Maker 2, DSCaler,Virtual VCR....

edit:Nainstaluj najnovsie WHQL drivers pre graf.kartu.
jojto (865)|9.6.2006 19:41
Teraz kukam, ze tam mas zle WDM drajvre. Pre 6/7 seriu. Daj tie co som dal vyssie.
Andyno (163)|9.6.2006 19:41
[quote=jojto]Napr. integr. Windows Movie Maker 2, DSCaler,Virtual VCR....

edit:Nainstaluj najnovsie WHQL drivers pre graf.kartu.[/quote]

Ani jeden program nepoznám... ale skúsim. :-I
Čo je WHQL? Priateľu, nehodil by si mi sem rovno link? Díks. :-)

PS: Skúšal som tvoje drivery - o trochu sa mi to zdá ešte lepšie (cuká to ešte menej), ale stále to nie je ono...
Andyno (163)|9.6.2006 19:53
[quote=jojto]http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_84.21.html[/quote]
Ďakujem! :BB: Inak, nechcem tu demagogizovať, ale mám nainštalované ešte novšie drivery - 91.29... pravdepodobne je to bez WHQL (neviem). Preto sa pýtam: To WHQL je nejako obzvlášť dôležité? :-I
jojto (865)|9.6.2006 19:59
Odinstaluj vsetky codec packy, daj tam ffdshow a mozes skusit napr. Panasonic DV codec, ktory je free.
jojto (865)|9.6.2006 20:00
[quote=Andyno][quote=jojto]http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_84.21.html[/quote]
Ďakujem! :BB: Inak, nechcem tu demagogizovať, ale mám nainštalované ešte novšie drivery - 91.29... pravdepodobne je to bez WHQL (neviem). Preto sa pýtam: To WHQL je nejako obzvlášť dôležité? :-I[/quote]

Ano je.
Andyno (163)|9.6.2006 20:07
[quote=jojto]Odinstaluj vsetky codec packy, daj tam ffdshow a mozes skusit napr. Panasonic DV codec, ktory je free.[/quote]
Díky za linky! :-)

Codec packy som po novej inštalácii Okien nechal na pokoji.
Ten ffdshow je nejako extrémne nevyhnutný...?
Ten Panasonic je asi alternatíva za MainConcept, že?
jojto (865)|9.6.2006 20:18
Ziaden software nieje extremne nevyhnutny :-D . Nemusis instalovat ziadne kodeky a vsetko prehras, zaroven je aj enkoder. Je to jeden velky DirectShow filter.