Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S na 2 TV prijímače

jaydoo (542)|5.6.2006 15:15
Mám satelitný prijímač s dekoderom a chcem sa opytat, ako možem pozerat program nezávisle na dvoch TV prijímačoch ? Je na to nejake zariadenie, ktore mi rozvedie signal ?
blueant (820)|5.6.2006 15:18
2 prijimace. - ku kazdej TV
Samozrejme aj TWIN konvertor.
A samozrejme aj druhu dekodovaciu kartu - alebo tu jednu zdielat.
jaydoo (542)|6.6.2006 11:37
No ale problem je to, ze ja nechcem mat 2 satelitne prijimace. Je mi jasne , ze ked chcem mat 2 TV = 2 SAT . Ale ci neexistuje nieco, co mi z 1 SAT spravý 2 výstupy na TV, kde by sa dali nezavisle pozerat programy.
blueant (820)|6.6.2006 12:30
To jednoducho NEJDE !

Krkolomno by sa dalo spravit ze sa da pozerat viacero programov z jedneho transponderu.

Jednoducho TUNER sa naladi len na jednu frekvenciu tym padom nemozu ist dve TV nezavisle.

(nehovoriac o tom ze konvertor sa prepina v 4 pasmach takze ani dva prijimace na SINGLE konvertore nepojdu bez obmedzenia.)

----------------
Ten isty program zo SAT na dvoch TV samozrejme problem nieje klasicka antenna rozdvojka na vystupe z receivera (ak ma MODULATOR - vystup na anteny 75 mhz koax) - ak nema tak treba modulator dokupit.

- tym ale len dosiahnes pozeranie jedneho zvoleneho programu v receivery na viacero TV.
jaydoo (542)|6.6.2006 14:29
blueant : dik

To som si aj myslel. Takze ake je riesenie, ked chcem na 2 TV pozer t 2 rozne programy sez Satelit :
1x parabola
2x sat. prijimač
2x TV

čo ešte ? onosa to ale dosť predraží, kvoli tým sat.prijimačom.
Ako to riešite ?
blueant (820)|6.6.2006 14:38
[quote=jaydoo]blueant : dik

To som si aj myslel. Takze ake je riesenie, ked chcem na 2 TV pozer t 2 rozne programy sez Satelit :
1x parabola
2x sat. prijimač
2x TV

čo ešte ? onosa to ale dosť predraží, kvoli tým sat.prijimačom.
Ako to riešite ?[/quote]

No a este namiesto single konvertora - TWIN KONVERTOR - ma dva samostatne vystupy.

Predrazi - a pokial chces vyuzivat v obidvoch len jednu dek.kartu tak bud musis dokupit nejaky splitter - alebo mat tie dva prijimace s LAN aby slo zdielat.

(v resp. nejake dva illusiony vedia medzi sebou zdielat cez RS232)


Pokial by ti stacilo napr. druhu TV riesit cez PC tak sat. karta Skystar2 vyjde do 2000,- SK.
slo (227)|7.6.2006 19:15
[quote=jaydoo]No ale problem je to, ze ja nechcem mat 2 satelitne prijimace. Je mi jasne , ze ked chcem mat 2 TV = 2 SAT . Ale ci neexistuje nieco, co mi z 1 SAT spravý 2 výstupy na TV, kde by sa dali nezavisle pozerat programy.[/quote]Zkus se pomodlit, třeba se stane zázrak :-).
Taky si můžeš koupit mašinu, co má 2 tunery, ale ta stojí od 8500,-Kč vejš.
blueant (820)|7.6.2006 21:43
[quote=slo]
Taky si můžeš koupit mašinu, co má 2 tunery, ale ta stojí od 8500,-Kč vejš.[/quote]

Nepomoze v danom probleme -

1. AJ tak potrebuje TWIN konvertor
2. Aj tak to nedostane do dvoch TV ;) - vystup to ma len jeden ;) - druhy tuner sa pouziva na subezne nahravanie.
Tidlidam (7)|25.6.2006 22:48
Inak toto ma dost zaujima.. Ja potrebujem tiez Satelitny Signal dostat na 2 TV. A z tohto dovou by som niekoho poprosil, co si na to presne potrebujem kupit. popripade priamo odporuciit nejake produkty.

Parabola - Velkost?
2x Konventor (TWIN Konvertor)? Aky?

2xPrijimac? Aky?
- to stym zdielanim cez LAN ma tiez velmi zaujima.., ale som ochotny kupit aj dve az styri karty..trebars czechlink a tak.

mohol by mi niekto pomoct?
dakujem

zriadujem si v dome momentalne, video projekciu a 4xTV, takze by mi informacie velmi bodli.
mirekv (7169)|26.6.2006 07:31
Tidlidam
Tyhle odpovědi hledej spíš na fórech, které se touto problematikou přímo zabývají, třeba http://www.skystar2.info/
Velikost paraboly či počet konvertorů závisí na tom, co všechno chceš přijímat, stejně tak přijímače, karty a tak.
Tidlidam (7)|26.6.2006 13:45
skusim sa tam popozerat. Dufam ze nieco najdem. dikes