Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chyb při nahrávání pomocí DVB Viewer GE

cendaprnda (32)|4.6.2006 21:43
POužívám cca 1 rok Airstar 2. Poslední dobou se setkávám s tím, že v případě že nahrávám delší pořad delší jak 1 hodina, objeví se v něm chyby. Počet chyb je závislý na tom jestli s PC pracuju nebo ne, nicméně i v případě že na něm nedělám, tak se tam objeví. Pokud na něm pracuju tak i ve stovkách, pokud ne, tak se počet chyb pohybuje kolem 10 - 20. ZAjímavé je to, že se chyb začnou objevovat až po 1 hodině nahrávání, dále pak to, že pokud stream proženu přes ProjectX, vidím že se chyby projevují v 30 s. intervalech (ne uplne presne ale přibližně). Chyby se objeví např. v 78 min, postupně se pak objevují třeba až do 81. min a pak je zase vše OK. Je mi jasné že asi nikdo nebude vědět čím přesně to je, ale třeba se někdo přesně s tímhle projevem setkal a pomůže mi. Zkoušel jsem zvedat buffer ve VR pluginu na 100MB ale bez výsledku.

Za jakoukoli radu předem děkuji

Zdeněk
slo (227)|5.6.2006 14:59
A co jsi na PC v poslední době nainstaloval? Je třeba začít přes "task manager" - spustit "taskmgr" nebo opičí trojhmat (CTRL+ALT+DEL). Podívat se v něm na spuštěné procesy a na vytížení procesoru. Zkus nastavit prioritu software karty na "vyšší než normální" ("nadprůměrná"), nahrávej a kontroluj pak chyby.
P.S. Čím více ikonek na liště vedle hodin, tím chcíplejší počítač...
cendaprnda (32)|5.6.2006 23:02
Na stavení priority by mohlo, pomoci, chtel bych se proto zeptat, jestli lze nejak nastavit aby se dany proces automaticky spoustel s vyssi prioritou? Pouziti prikazu start /abovenormal *.exe je pro me nemozny, protoze bych musel rucne presmerovavat naplanované ulohy které DVB Viewer automaticky vytváří :-(.

Díky všem za informace.
exTNT (1421)|18.7.2006 20:05
Dvě relativně obecné rady:
1. pokud na komp sem tam něco nainstaluješ a odinstaluješ, pak bys měl pravidelně používat nějakej čistič typu TuneUp Utilities, protože systém se prostě časem "zanese" a začne produkovat podobný nesmysle.
2. pokud instaluješ a odinstalováváš často, tak bys cca po roce měl systém kompletně přeinstalovat - XP jsou sice stabilní, ale nejsou nezničitelný
A jedna jako bonus - osobně mám na kompu dvě instalace na dvou různých discích - jedna je pracovní a v tý dělám prakticky všecko a druhá je čistá, kde mám jenom to, co skutečně vím, že potřebuju. Když začne systém pracovní instalace zlobit, stane se čistý systém pracovním a původní pracovní přeinstaluju, čímž mi vznikne nová čistá instalace - a tak pořád dokola. Dost se to vyplatí, protože přetáhnout ini soubory z některých programů z pracovní do čísté instalace trvá pár minut a mám jistotu, že nebudu den mimo provoz kvůli reinstalaci systému...
:BB: