Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dvb-c na PC

Ivo Mašek (10205)|2.6.2006 11:26
Mě by celkem zajímalo, kdo to pro kabelovou televizi používá.
Ono totiž použít tv tuner pro kabelovku se momentálně nevyplatí. Nelze totiž použít dekodovací kartu. (nelze ani použít konkurenční STB pro klasickou TV)
blueant (820)|2.6.2006 12:21
Neviem ci to niekto vyuziva - ale dvbdream by mal ist s CABLESTAR2 (to iste ako SS2 len s DVB-C tunerom) a pripojenim phoenixa na COM sa da pouzit aj dekodovacia karta ak je v nejakom klasickom systeme.

(mam pocit ze u Vas je to CONAX coz by mohlo ist - sam som pochopitelne neskusal ;) )
clee (6592)|2.6.2006 14:05
co sem cet tak karta je svazana s prijimacem, ale neslysel sem ze by se to nekomu povedlo rozvazat
Ivo Mašek (10205)|2.6.2006 14:14
Ano, karta je pevně svázána s přijímačem., už od výrobce a je to na požadavek naší strany.
blueant (820)|2.6.2006 14:47
[quote=Ivo Mašek]Ano, karta je pevně svázána s přijímačem., už od výrobce a je to na požadavek naší strany.[/quote]

Potom pochybujem ze je to v CONAX.

Co viem paruje sa NDS a NAGRA2 - v obidvoch pripadoch po vycitani BOXID a RSA z prijimaca (cez JTAG) - sa da tato karta pouzit s NEWCS - cize aj na PC (alebo linuxove prijimace) .

Samozrejme ak nejde o iny typ kodovania - ktore NEWCS nezvlada.
clee (6592)|2.6.2006 15:07
je to conax, mit tu kabelovou pripojku tak uz sem to davno vyzkousel, pucit si cablestarku a phoenixe neni problem, ale karneval na to tady sere :-k
blueant (820)|2.6.2006 15:16
[quote=clee]je to conax, mit tu kabelovou pripojku tak uz sem to davno vyzkousel, pucit si cablestarku a phoenixe neni problem, ale karneval na to tady s**e :-k[/quote]

Hmm potom musia mat ten conax modifikovany lebo ani CAS-7 karty sa neparuju s prijimacom.
Dreamer (459)|2.6.2006 16:28
No neviem, niekomu z Ameriky to ide, sem som to dal preto, lebo je sice malo DVB-C kabloviek ale urcite tiez malo programov na DVB-C, hlavne pre buducnost, aj preto uz DD v tejto sekcii nebudem aktualizovat, len "velke" verzie.

BTW - Ja som tu chcel len pridavat changelog-y a napisal aj som:

"Ked mate otazku alebo problem, vytvorte prosim novy prispevok, neodpovedajte tu !" - neodpovedajte tu bolo aj podciarknute, len to niekto zmenil. Myslim ze tato diskusia nema vela spolocneho s DD, asi by bolo lepsie to rozdelit IMO.
clee (6592)|2.6.2006 17:46
v usej nemaj dvb-c ale atsc, diskuzi odfiknu az Mike poradne nastavi prava :-)
Dreamer (459)|2.6.2006 20:14
[quote=clee]v usej nemaj dvb-c ale atsc, diskuzi odfiknu az Mike poradne nastavi prava :-)[/quote]
OK, tak nebol z Ameriky, zmylil som sa.