Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C a PC

PcBuh (228)|2.6.2006 22:03
Je nějaká DVB karta , která je do Pc a dá se použít na Karneval ??

Jde hlavně o dekodovací kartu , mam tu HBO HBO2 atd.
Ivo Mašek (10205)|3.6.2006 06:48
NE.
Pouze TechniSat pro DVB-C, ale lze sledovat pouze nezakodované programy. Neznám nikoho, ani jsem nikde nečetl, že by se někomu podařilo "rozšifrovat" CONAX, co je podmíněn pro kabelovku Karneval. Kartu lze použít pouze pro STB Handan 5000, který se vyrábí pro Karneval.
Např. Finská kabelovka si nechává dělat obdobný přístroj, Handan 7000.
PcBuh (228)|3.6.2006 09:24
[quote=Ivo Mašek]NE.
Pouze TechniSat pro DVB-C, ale lze sledovat pouze nezakodované programy. Neznám nikoho, ani jsem nikde nečetl, že by se někomu podařilo "rozšifrovat" CONAX, co je podmíněn pro kabelovku Karneval. Kartu lze použít pouze pro STB Handan 5000, který se vyrábí pro Karneval.
Např. Finská kabelovka si nechává dělat obdobný přístroj, Handan 7000.[/quote]

Tak to je teda škoda , díky
Dreamer (459)|3.6.2006 15:27
luccs (6)|23.6.2006 13:31
http://www.twinhan.com/product_cable_2033.asp

+ conax dekoder
+ smart karta od Karnevalu

odzkouseno, funguje ;-)
blueant (820)|23.6.2006 13:44
[quote=luccs]http://www.twinhan.com/product_cable_2033.asp

+ conax dekoder
+ smart karta od Karnevalu

odzkouseno, funguje ;-)[/quote]

Tym padom su ale vyvratene tvrdenia - ktori tu niektori pisali - ze karnevalova CONAX karta je parovana s prijimacom.

Tymto padom to podla mna musi ist aj na CableStar2 s phoenixom.
clee (6592)|23.6.2006 13:49
jo, ted uz to jen zkusit :-R
blueant (820)|23.6.2006 13:54
[quote=clee]jo, ted uz to jen zkusit :-R[/quote]

Takze ak niekto ma moznost ja by som skusil k phoenixu tento plugin ;)

http://dvbsoft.net/download.php?view.602
Ivo Mašek (10205)|23.6.2006 15:00
[quote=luccs]http://www.twinhan.com/product_cable_2033.asp

+ conax dekoder
+ smart karta od Karnevalu

odzkouseno, funguje ;-)[/quote]
Chceš tím říci, že do toho tuneru strčíš dekodovací kartu od Karnevalu, a normálně chytneš kodované tv programy?
jakou kabelovku chytáš?
luccs (6)|23.6.2006 15:04
[quote=blueant][quote=luccs]http://www.twinhan.com/product_cable_2033.asp

+ conax dekoder
+ smart karta od Karnevalu

odzkouseno, funguje ;-)[/quote]

Tym padom su ale vyvratene tvrdenia - ktori tu niektori pisali - ze karnevalova CONAX karta je parovana s prijimacom.

Tymto padom to podla mna musi ist aj na CableStar2 s phoenixom.[/quote]

Nemyslim, ze by byla jakkoliv parovana. Phoenix nevyzkousim-nemam k dispozici. Kazdopadne to nejede s kazdym Conax dekoderem ;
CAM Dragon / T-Rex Twin - funkcni bez problemu
CAM Reality 4+ - nespolehlive a ze scrambled channels pouze Nova a to jeste jak kdy,zablokuje to obcas i free kanaly,takze nedoporucuju ...
TechniSat MultiCrypt 1 (Cryptoworks, Conax) - zkusim pristi tyden
Ivo Mašek (10205)|23.6.2006 15:10
[quote]Nemyslim, ze by byla jakkoliv parovana.[/quote]
Karneval tvrdí něco jiného.
Jinak, STB Handan_5000 (pro českou kabelovku) a Handan_7000 (pro finskou kabelovku) není určen do prodejní sítě. Oba dva jsou vyráběny na zakázku.
luccs (6)|23.6.2006 15:22
[quote=Ivo Mašek][quote]Nemyslim, ze by byla jakkoliv parovana.[/quote]
Karneval tvrdí něco jiného.
Jinak, STB Handan_5000 (pro českou kabelovku) a Handan_7000 (pro finskou kabelovku) není určen do prodejní sítě. Oba dva jsou vyráběny na zakázku.[/quote]

Asi maj strach ze softCAMu, coz ale asi nebude u toho Conaxu tak jednoduche ;-)
Na zakazku jsou podle me proto, ze v dobe kdy jsem toto info videl prvne, trh rozhodne neoplyval kabelovymi STB, tak si to nechali takhle vyrobit. Kazdopadne si myslim, ze na nem neni nic specialniho.
Ivo Mašek (10205)|23.6.2006 15:28
luccs:
Specialního ne, až na tu prokletou kartu. Karneval se nechal inspirovat Finama a navíc si do požadavku dal nemožnost hacknutí. Vybíral z několika výrobců.
Ale pokud se někomu podaří to prolomit, bude jenom dobře.
co se týče Technisat tuneru, tak na serveru Karnevalzone to zkoušeli, a chytají na to nekodované programy.
Mně osobně to štve, protože jsem měl v plánu si tuner DVB-C od TechniSat zakoupit a v PC chytat komplet digitální programy. Takhle zůstávám pořád u analogového Leadteka.
blueant (820)|23.6.2006 16:03
Co sa tyka CONAXU ten je zlomeny uz davno.

Jedina vec je ze z novych (CAS-5 a viac) lepsie zabezpecenych kariet zatial nevycitali kluce ;-)
luccs (6)|23.6.2006 16:07
[quote=Ivo Mašek]luccs:

Mně osobně to štve, protože jsem měl v plánu si tuner DVB-C od TechniSat zakoupit a v PC chytat komplet digitální programy. Takhle zůstávám pořád u analogového Leadteka.[/quote]

Reseni je ten Twinhan 2033/CI +dekoder. Bohuzel to chce zainvestovat (cca 5k), ale asi nic jineho v tuto chili nezbyva. Skoda, ze ten orig.STB nema digitalni vystup pro video, pze decoding do analogu a zpet pres analogovy tuner je navrat do minulosti ... :)
blueant (820)|23.6.2006 16:12
[quote=luccs][quote=Ivo Mašek]luccs:

Mně osobně to štve, protože jsem měl v plánu si tuner DVB-C od TechniSat zakoupit a v PC chytat komplet digitální programy. Takhle zůstávám pořád u analogového Leadteka.[/quote]

Reseni je ten Twinhan 2033/CI +dekoder. Bohuzel to chce zainvestovat (cca 5k), ale asi nic jineho v tuto chili nezbyva. Skoda, ze ten orig.STB nema digitalni vystup pro video, pze decoding do analogu a zpet pres analogovy tuner je navrat do minulosti ... :)[/quote]

CS2 + phoenix vyjde ovela lacnejsie (samozrejme to treba odskusat - ale ako som pisal podla mna to musi ist)
luccs (6)|27.6.2006 14:31
[quote="luccs"][quote="blueant"][quote=luccs]http://www.twinhan.com/product_cable_2033.asp

+ conax dekoder
+ smart karta od Karnevalu

Nemyslim, ze by byla jakkoliv parovana. Phoenix nevyzkousim-nemam k dispozici. Kazdopadne to nejede s kazdym Conax dekoderem ;
CAM Dragon / T-Rex Twin - funkcni bez problemu
CAM Reality 4+ - nespolehlive a ze scrambled channels pouze Nova a to jeste jak kdy,zablokuje to obcas i free kanaly,takze nedoporucuju ...
TechniSat MultiCrypt 1 (Cryptoworks, Conax) - zkusim pristi tyden[/quote]

jen pro doplneni, kdyby to nekdo potreboval :
TechniSat MultiCrypt 1 (Cryptoworks, Conax) - plne funkcni
beavisCZ (18)|18.7.2006 15:24
Doporucte mi nejaky webik kde se vice o tomto doctu. Co je to ten Phoenix?
clee (6592)|18.7.2006 15:29
phoenix je ctecka smart karet
beavisCZ (18)|25.7.2006 09:58
Koupil jsem CableStar2 a nejsem schopen vyladit jediny program. Poradite mi co mam zkusit ci overit?
beavisCZ (18)|25.7.2006 10:39
Tak uz mi to neco naladilo ale jsem zdesen. Nekodovane jsou snad jen nemecke silenosti, nejde CT, Prima ani Nova. To je tedy porod.
beavisCZ (18)|25.7.2006 11:07
Kdybych poridil ten phoenix a pripadne by to fungovalo, tak ale stejne potrebuji 2. kartu a tu mi Karneval neda ne? Nebo jak?
blueant (820)|25.7.2006 12:41
[quote=beavisCZ]Kdybych poridil ten phoenix a pripadne by to fungovalo, tak ale stejne potrebuji 2. kartu a tu mi Karneval neda ne? Nebo jak?[/quote]

Preco by ti ju karneval nedal ? Ked zaplatis da aj s prijimacom.
beavisCZ (18)|25.7.2006 13:58
Prave ze ne, za zprovozneni dalsiho prijimace chteji dalsi 200 mesicne.
Ivo Mašek (10205)|25.7.2006 14:55
[quote=beavisCZ]Tak uz mi to neco naladilo ale jsem zdesen. Nekodovane jsou snad jen nemecke silenosti, nejde CT, Prima ani Nova. To je tedy porod.[/quote]
Převzato odjinud:
[quote]Karta Technisat CableStar 2 PCI. Ovšem pro využití všech výhod DVB.C je důležitý soft. Používám DVBViewer GE a Pro (za příplatek 15 EUR). Umožňuje nahrávání celého streamu současně (např CT1+CT2+Prima+Nova+... nebo HBO+HBO21+Cinemax+...)[/quote]

Nekodované jsou i české kanály, s výjimkou tv NOVA. Na digitálním kabelu je kodovaná (nevím proč)
U tebe bude problém norem PAL_BG a PAL_DK. Pokud karta zná normu PAL_BD, jako ji zná Leadtek, tak použij toto nastavení. Pokud nikoli, musíš si vybrat z výše jmenovaných a doufat, že karta zná nějaký přepínač (jako je u Leadteka klávesa "A"), a normy si ručně přepnout. Nebo lze použít jiný fígl - já tu kartu neznám.
beavisCZ (18)|25.7.2006 15:03
Ale me to CT1, CT2, Primu atd vyladilo ale je u nich klicek. Kdyz se podivam na EPG tak tam mam veskere informace o stanici. Je to skutecne tedy nezakodovane a potrebuji jiny soft???
Ivo Mašek (10205)|25.7.2006 15:11
Tak to je divný. Protože u mě je ČT1,ČT2 a Prima nekodovaná. Pouze u tv NOVA je na obrazovce STB "dolar".
Abych to upřesnil. Když mi v dubnu přinesli STB, tak jsem ho nejdříve zkoušel bez dekodovací karty, ze zvědavosti, co je a co není kodované. Takže i praxí mám ověřeno, že ČT1, 2, a Prima jsou volné. NOVA nikoli.
Jinak by také bylo s podivem, aby státní televize byla zamčená.
Dreamer (459)|25.7.2006 15:52
Vyskusaj si vybrat kartu z prijimaca, tak zistis co je kodovane a prip. aj iny soft - DVB Dream (freeware).
Atkins (447)|26.7.2006 08:49
Myslim, ze by to mohl resit TechnoTrend s kartou:
premium C
Cable front-end, QAM (up to 256)
a
premium CI-S
2-slot Common interface extension for all PCI boards (versions for slot or bay mounting)

:-)
Atkins (447)|26.7.2006 08:50
Lec, bude to ponekund nakladnejsi
beavisCZ (18)|26.7.2006 09:04
Tak vam chci podekovat. Nakonec jiny soft to vyresil a vyladil vse spravne. Jde mi Nova Prima i CTcka a jsem spokojen. Na nahravani mi toto bohate staci. :)
beavisCZ (18)|26.7.2006 12:58
Tak jeste jeden lamerskej dotaz. Je nejak mozne tu kartu od karnevalu "zduplikovat" nebo bych skutecne musel nejak vyzebrat od karnevalu 2. kartu?
Dreamer (459)|26.7.2006 19:23
[quote=beavisCZ]Tak vam chci podekovat. Nakonec jiny soft to vyresil a vyladil vse spravne. Jde mi Nova Prima i CTcka a jsem spokojen. Na nahravani mi toto bohate staci. :)[/quote]
Aky "jiny soft" ked sa mozem spytat? :)
Ivo Mašek (10205)|26.7.2006 21:06
[quote]Je nejak mozne tu kartu od karnevalu "zduplikovat" nebo bych skutecne musel nejak vyzebrat od karnevalu 2. kartu? [/quote]
Jak zduplikovat? Že by jsi si ji okopíroval a doma vyrobil? O tom ani neuvažuj.
Druhou kartu bez STB nevyžebráš. A bylo by ti to stejně houby platný, protože dekodovací karta od Karnevalu je spřažená s STB Handan, který je vyráběn (ten model 5000) pouze pro Karneval a je vázán na onu kartu od Karnevalu. Respektivě, ta karta je vázána na ten STB.
Na ten tvůj tv tuner je nepoužitelná. Přesněji řečeno, na každý tuner i jiný STB je nepoužitelná.
clee (6592)|26.7.2006 21:24
a co teda ma znamenat ten prispevek nahore?
Ivo Mašek (10205)|26.7.2006 22:54
Myslíš tohle:
[quote]Nakonec jiny soft to vyresil a vyladil vse spravne. Jde mi Nova Prima i CTcka a jsem spokojen.[/quote]
Pokud by mu ta karta od Karnevalu fungovala na tom TechniSat tuneru, tak by chytil kompletní digitální nabídku, a těch programů je tedy požehnaně. O tom ale nepíše. (v dubnu byla kodovaná i NOVA - jestli už není, to nevím)
Znám pár lidí, co vlastní TechniSat pro DVB-C a nikdo s tou kartou od Karnevalu nic kodovaného nechytil. Z toho důvodu jsem zatím odložil koupi tohoto tuneru.
blueant (820)|26.7.2006 23:01
[quote=Ivo Mašek]Myslíš tohle:
[quote]Nakonec jiny soft to vyresil a vyladil vse spravne. Jde mi Nova Prima i CTcka a jsem spokojen.[/quote]
Pokud by mu ta karta od Karnevalu fungovala na tom TechniSat tuneru, tak by chytil kompletní digitální nabídku, a těch programů je tedy požehnaně. O tom ale nepíše. (v dubnu byla kodovaná i NOVA - jestli už není, to nevím)
Znám pár lidí, co vlastní TechniSat pro DVB-C a nikdo s tou kartou od Karnevalu nic kodovaného nechytil. Z toho důvodu jsem zatím odložil koupi tohoto tuneru.[/quote]

Skoda ze nemam moznost odskusat :)

Ale ako tu uz niekto pisal vraj mu to ide s DVBkartou s CI a klasickym CONAX CI-modulom - v tom pripade nevidim ziaden dovod preco by to nemalo ist s hocijakou DVB-C kartou + phoenix + plugin na CONAX (samozrejme ta karta musi bezat v DVBplayery, ktori ma podporu MD-API pre tento plugin)
beavisCZ (18)|26.7.2006 23:11
Dreamer > Zkusil jsem DVB Dream ale vadila mi jeho nedotazenost (nebo moje neznalost) ohledne infa o programech. U ceskych to nezobrazovalo text jen cas. Tak jsem nakonec koupil DVB View Pro, ktery take vse vyladil a s nim jsem spokojen.

Co se tyce karet. CableStar samozrjeme nema slot a zatim jedu jen nekodovane programy, ale uvazoval jsem tedy ze bych koupil Phoenixe a pres nej nacetl tu kartu, kdyz to funguje na jinem HW tak to asi sparovane neni ne? Ale jaksi i kdyby to pres toho phoenixe slo, tak bez 2. karty je mi to k nicemu, protoze nebudu litat a prehazovat kartu mezi settopboxem a PC. :( Takze asi zatim zustanu jen u nekodovanych.
Ivo Mašek (10205)|26.7.2006 23:21
[quote]Ale jaksi i kdyby to pres toho phoenixe slo, tak bez 2. karty je mi to k nicemu, protoze nebudu litat a prehazovat kartu mezi settopboxem a PC. :( Takze asi zatim zustanu jen u nekodovanych.[/quote]
Ale zkusit by jsi to mohl, viď :-) Alespoň na tu zkoušku - jak se to bude chovat.
clee (6592)|26.7.2006 23:53
[quote=luccs]http://www.twinhan.com/product_cable_2033.asp

+ conax dekoder
+ smart karta od Karnevalu

odzkouseno, funguje ;-)[/quote]

ne tenhle sem myslel...
beavisCZ (18)|27.7.2006 08:03
No zkusit bych to mohl, ale nevim jakeho Phoenixe koupit, na trhu jsem nasel asi 4 ruzne druhy (pres COM i pres USB). Navic jaksi nevim co pak budu s tim Phoenixem delat. :)
blueant (820)|27.7.2006 08:58
Najlepsie cez COM staci s 3,57 MHZ krystalom napr.

Phoenix SMD za 580,- SK - na tejto stranke http://kike.sk/programmer.htm
petrsv (18)|4.8.2006 17:54
[quote=luccs].....CAM Dragon / T-Rex Twin - funkcni bez problemu

TechniSat MultiCrypt 1 (Cryptoworks, Conax) - zkusim pristi tyden[/quote]

A co máš v tom T-Rexovi za FW, mám teď jednoho na zkoušku a nefunguje mi to. Mám i toho Technisata a taky nic - mimo volných (6 programů)

Co všechno ti na tom T-Rexovi a Technisat modulu beželo abych věděl co mohu očekávat
Dík Petr
PinguiN (1)|6.8.2006 14:29
[quote=luccs][quote=Ivo Mašek]luccs:

Mně osobně to štve, protože jsem měl v plánu si tuner DVB-C od TechniSat zakoupit a v PC chytat komplet digitální programy. Takhle zůstávám pořád u analogového Leadteka.[/quote]

Reseni je ten Twinhan 2033/CI +dekoder. Bohuzel to chce zainvestovat (cca 5k), ale asi nic jineho v tuto chili nezbyva. Skoda, ze ten orig.STB nema digitalni vystup pro video, pze decoding do analogu a zpet pres analogovy tuner je navrat do minulosti ... :)[/quote]
tak me prinesl technik karnevalu STB. Pujcil jsem si od kamarada original dekoder conaxu a stejne mi jdou furt stale jenom nekodovane programy. Tak jsem nainstalovat ten Karnevaluv STB a stejne mi nesli kodovane programy. Nabehli az tak za 5,6 minut. Takze podle me ma karneval aktivaci karty povolenou jenom z jeho STB. Kdyz jsem pak tu kartu dal do DVBC karty, tak to stejne nejede. Takze je to podle me blabol, ze to funguje. Karneval ma nejak osetreno ze jeho karta musi bejt v karnevalovskym STB.
Dreamer (459)|6.8.2006 20:33
Toto je podla mna problem - kablovky (ale aj sat. provideri) nevedia pochopit, ze niektori ludia chcu pozerat/nahravat TV aj na PC, da sa pri tom robit aj nieco ine, nieco pozerat a nieco ine nahravat - a existuju aj vele LCD, uz davno to nie su malicke 15" CRT s viditelnou uhloprieckou mozno 13.5". Navyse, dnes ma uz skoro kazdy pocitac.
luccs (6)|2.9.2006 09:22
[quote="PinguiN"][quote="luccs"][quote=Ivo Mašek]luccs:

M
tak me prinesl technik karnevalu STB. Pujcil jsem si od kamarada original dekoder conaxu a stejne mi jdou furt stale jenom nekodovane programy. Tak jsem nainstalovat ten Karnevaluv STB a stejne mi nesli kodovane programy. Nabehli az tak za 5,6 minut. Takze podle me ma karneval aktivaci karty povolenou jenom z jeho STB. Kdyz jsem pak tu kartu dal do DVBC karty, tak to stejne nejede. Takze je to podle me blabol, ze to funguje. Karneval ma nejak osetreno ze jeho karta musi bejt v karnevalovskym STB.[/quote]

Zdravim vsechny,
orig.STB od Karnevalu neni nijak "zamnut" na jejich smart kartu ;-) ma pouze integrovany conax dekoder.Conax je standart cili funguje i v jinych zarizenich.Problem muze nastat v kompatibilite s dekoderem (viz muj predchozi prispevek) a/nebo pouzitem sw.Mnou jiz zminovany Twinhan Mantis 2033/CI je pro kodovane programy funkcni pouze ze sw dodavanym ke karte-Twinhan DTV (zakladni ale funkcni).Duvod je ten ze ostatni sw (a to jsem vyzkousel snad vse co existuje :) ) neumi ten dekoder ovladat. Pokud mate nekdo tuto kartu a nejedou vam kodovane programy,spustte MCE CI Console (soucasti driveru) a tato vecicka "presvedci" dekoder aby programy odkodoval nezavisle na pouzitem sw.Je to ovsem nepohodlne,protoze po prepnuti kanalu je potreba vzdy klik na descramble button v CI consoli - takze pouze pro overeni kde je problem.
Takze obecne pokud pouzivate jinou dvb-c kartu s CI slotem/dekoderem/ext.dekoderem musite vzdy proverit jestli bude sw jez chcete pouzivat umet s timto komunikovat,pze v opacnem pripade pojede jen FTA.
Podle meho nazoru by v rozhodovani o koupi karty v tuto chvili mohl pomoci tento list pokud budete chtit pouzivat napr.MediaPortal - coz vrele doporucuju ;-) http://wiki.team-mediaportal.com/Supported_TVCard_DVBc
Kdo vyvoj tohoto sw sleduje, vi, ze brzy bude k dispozici novy TV Engine, ktery zvladne i ovladani dekoderu u Twinhan Mantis CI karet.
jannovak (1)|9.9.2006 01:02
nejsem si přesně jistý, jestli chápu, co sděloval poslední příspěvek, ale skoro se mi zdá, že byla řeč o tom, jak rozběhnout kódované kanály na twinhan pci kartě... nebo byla řeč jenom o tom, jak karta funguje i s jiným software? pokud je to tak, tak si myslím, že "nejjednodušší" možnost jak dostat kódované kanály do počítače by byla pohrát si HW a buď nějak zapojit pci dvb-c kartu za rozmontovany handan nebo vyndat nějaký čip v handadu a zapojit ho někam do obvodu v kartě handan, přičemž by se případě nějaký čip vyndal... bojím se ale, že dělat takovýhle věci není tak jednoduchý a asi by to jednotlivci nezvládli... možná na taiwanu....

ještě jedna věc, když mi na začátku roku zapojovali set top box, ptal sem se technika, kdy by mohla být k dispozici pci karta pro příjem signálu (tuším, že jsem se ptal i na telefonní lince) - a touhle dobou ta karta měla být k dispozici už několik měsíců... asi dali do požadavku, že to taky musí být nehacknutelný a postupně zjistili, že to není možný, protože jakmile se dostane obraz na monitor, tak jde vždy sejmout, stejně to je taková znouzectnost co dělaj, protože ripy kódovaných kanálů se daj dělat stejně, akorát v o něco horší kvalitě
Ivo Mašek (10205)|9.9.2006 15:06
[quote]asi dali do požadavku, že to taky musí být nehacknutelný a postupně zjistili, že to není možný, protože jakmile se dostane obraz na monitor, tak jde vždy sejmout, .......[/quote]
Tak když si přečteš vyjádření Karnevalu, tak je to jasný:
[quote]Je to z důvodu ochrany autorských práv, aby nebylo možné filmy kopírovat v původní digitální kvalitě. [/quote]
Atkins (447)|9.9.2006 15:50
Chlapi - chcete tim rici, ze Kurneval posila podobny datovy toky jako jsou na DVD ? neverim. :-) A s tema autorskejma pravama je to stejna kurvaren jako kdyz jsou nejaky idioti schopny kupovat MP3jky ktery uz jsou samou podstatou degradovany - uf, za chvilku budou autorsky chranit i zvuk splachovace protoze byl nahranej na Buschovym hajzlu
Ivo Mašek (10205)|9.9.2006 16:07
Tak datový tok na Handanu asi zjistit nelze, alespoň já nikde nenašel, kde.
Co se týče kvality, stěžovat si nemohu. Občas zakostičkuje NOVA (tam je to už asi v rámci tradice), jinak je obraz parádní.
Co se týče autorského zákona, to tu prosím, neřešte - neb je to k ničemu. Pokud se chcete "vybít", tak to zkuste v Pokecu, nebo v Garáži :-) .
Uvítal bych zde příspěvky pouze k tematu. děkuji.