Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Obecně o LCD

JaneCk (1)|1.6.2006 14:14
Zdravím Vás všechny.
Chci se zeptat, jsem absolutní laik a chtěl bych si pořídit LCD. Ale z těch informací mi jde hlava kolem. Za TV bych dal tak do 35 tis. Uvažoval jsem prozatím o Hyundai myslím Q320. Na této značce mi nijak nezáleží, chci se zeptat, jestli už mám chtít TV s digit. tunerem, ikdyž jej teď ještě nevyužiju, jak je to s tím rozlišením, které rozlišení by měla zvládat a tak. Popřípadně na co si ještě dát pozor.
Díky za případné odpovědi.
JaneCk
Dawe (19)|2.6.2006 17:57
Nemá nekdo prosím časopis Home Cinema 1/06? je v něm test 32" LCD televizorů. :-)
stayman (12393)|3.6.2006 01:56
Tie su ti nanic, sleduj 37" a viac s 1920x1080 :-D
Dawe (19)|3.6.2006 09:23
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tie su ti nanic, sleduj 37" a viac s 1920x1080 :-D[/quote]

copak kradu? 9-) 9-)
Nehodlám dávat takový peníze do nečeho, na co budu koukat max 3x do týdne
Milosbb (889)|3.6.2006 10:20
Kúpiť v dnešnej dobe LCD je totálna blbosť. Jednak nemajú plné HD rozlíšenie a na druhej strane nebeží HD vysielanie, tak neviem na čo vám to vlastne je, keďže klasický analog vyzerá na LCD ako olejomalba so 17. storočia. Každý, kto nemá viac ako tri dioptrie by to mal v elektro predajniach vidieť.
Takisto Blu-Ray a HD-DVD sa neustále odkladá, prvé filmy budú pravdepodobne zas bez dabingu ako to bolo v prípade DVD, takže využitie LCD bude reálne tak o dva tri roky.
Cena LCD je dnes príliš vysoká, ale ak chcete tak kupujte, niekto im ten vývoj musí zaplatiť a o dva-tri roky si ich už my ostatní kúpime na reálne použitie a za slušné ceny :-D .

--------------
Dawe (19)|3.6.2006 11:25
[quote=Milosbb]Kúpiť v dnešnej dobe LCD je totálna blbosť. Jednak nemajú plné HD rozlíšenie a na druhej strane nebeží HD vysielanie, tak neviem na čo vám to vlastne je, keďže klasický analog vyzerá na LCD ako olejomalba so 17. storočia. Každý, kto nemá viac ako tri dioptrie by to mal v elektro predajniach vidieť.
Takisto Blu-Ray a HD-DVD sa neustále odkladá, prvé filmy budú pravdepodobne zas bez dabingu ako to bolo v prípade DVD, takže využitie LCD bude reálne tak o dva tri roky.
Cena LCD je dnes príliš vysoká, ale ak chcete tak kupujte, niekto im ten vývoj musí zaplatiť a o dva-tri roky si ich už my ostatní kúpime na reálne použitie a za slušné ceny :-D .

--------------[/quote]

To je sice pravda, že dneska je LCD nevyužitelné, ale vem si to z druhé stránky. Dneska koupiš kvalitní telku, třeba Philipse 9551 za 17 papírku. Za 3 roky, když už bude běžet HD vysílání, tak si řekneš že by to chtelo přejít na neco lepšího a koupíš si znovu za 17 papírku LCDčko (pokud pokles cen LCDček dobře). Pokud správne počítám, tak to je 34tis za 3 roky investované do televize. Není snad lepší hodit tech 34 tis rovnou do LCD???
stayman (12393)|3.6.2006 11:42
Ktoru zase vymenis za 34tisicovu s 1920x1080, takze nie je lepsie hodit 68tis za LCD 1920x1080 ??? :-D
stani (1647)|3.6.2006 12:47
[quote=Dawe]
Není snad lepší hodit tech 34 tis rovnou do LCD???[/quote]

Jo, ale jakou DNES koupíš LCD za 34 tisíc, tak aby vyhovovala do budoucnosti? Tzn. plné HD rozlišení, ještě lepší obraz a parametry(které jistě za 2-3roky u nových LCD budou)?...
Milosbb (889)|3.6.2006 16:36
stani

Jo, ale jakou DNES koupíš LCD za 34 tisíc, tak aby vyhovovala do budoucnosti?

Žiadnu a preto radšej nič, ako shit!

Píšem to tu stále. Dnešné LCD sú vhodné pre prachatých slepcov, ktorí nevedia kam s peniazmi a tú LCD kupujú len preto aby sa mohli vytiahnuť pred známymi! Ale mne to nevadí, nech sa ich predá čo najviac, aby išla cena dole a o dva tri roky si to možno aj kúpim. :-D Ale už v plnom HD rozlíšení!

----------------
clee (6592)|3.6.2006 16:45
ja bych se teda na LCD vysral obecne a sel do OLED ale ty ne a ne se na trhu objevit :-I
POiNTER (311)|3.6.2006 19:07
[quote=clee]ja bych se teda na LCD vysral obecne a sel do OLED ale ty ne a ne se na trhu objevit :-I[/quote]Myslim si ze OLED sa tak skoro na trhu ani neobjavia...nie ze by ta technologia nefungovala...ale vyrobci to umelo brzdia...investovali dost vela prachov do vyvoja LCD...boli by blby, aby zacali hned distribuovat OLED...Prechod na OLED pride (podla mna) postupne...Tak isto ako prechod z plazmy na LCD... Myslim si ze vela firiem este nechce prejst na OLED, ale zrejme ich konkurencia donuti...a predpokladam ze uz buduci rok pridu prve realne OLED na trh...ale tak skoro sa neoplatia kupovat.
V tejto dobe ak ma clovek dost penazi, nech si kupi LCD - ale pod 80tisic by som nesiel. Ak chce niekto lacne LCD...tak to nech si za tie prachy radsej kupi co najlepsie CRT. (Napr. ten philips 32PW9551)
Fortress (25)|3.6.2006 21:10
No já dneska koupil SAMSUNG LE 40R51B, který má prokazatelně lepší obraz a větší uhlopříčku než můj stávající PHILIPS. (A i '37 BENQ imo) Osobně si myslím, že v tomhle segmentu nemá cenu čekat až ... stejně jako u PC, protože to bych nekoupil nikdy nic. Jedním z formátů HD má začít vysílat UPC už tento rok.
stayman (12393)|3.6.2006 21:12
Ale ten samsung nevie 1920x1080 vsak? A kolkoze stal?
Fortress (25)|3.6.2006 21:56
StayMan: Ahoj!, stál bez desetikoruny 50 tisíc. Nejsou to pro mě zrovna malé peníze, ale sjel jsem Electroworld, Datarty a nejaky mensi kramy a svym jiste nedokonalym okem je porovnal. Libil se mi ten SAMSUNG a pak jeste PHILIPS , ktery mel i TrueHDTV, ale 100tisic je pro me uz neprijatelne - chtel bych pristi rok koupit auto. (I kdyz jak koukam na TV asi emigruju na Slovensko a budu zit tam - sry za polit. offtopic). Bylo mi receno ze plnym HDTV (1900x1080) se dlouho ještě vysílat nebude. Pokud ta doba přijde za 3-4 roky a prokazatelne ta televize toto rozliseni nebude zvladat tak ji vymenim. Jen jsem chtel rict, ze existuje urcita skupina zakazniku, ktera nemuze cekat az...
stayman (12393)|3.6.2006 22:06
Fortress
Tak ahoj :-D Ja len, ze stacilo ti dolozit 6.944,-kc a mal by si ho

http://www.cybex.sk/Produkt.aspx?Shortcut=ACH-614208&Type=K&CategoryId=0

Inak HDTV aj na sat je 1080i, takisto kameru co mam je 1080i, takze asi tak.
Fortress (25)|3.6.2006 22:20
Stayman: To anO, puvodne jsem uvazoval o BENQ ktery ma taky 1900x1080 a ten byl za 45+, ale rozhodla kvalita obrazu, ktera z meho subjektivniho pocitu byla lepsi u Samsungu. Ten ACER jsem nikde nevidel. Puvodne jsem si strop urcil nekde kolem 70k, ale jak rikam, uz na to nebudu koukat, protoze bych se jinak nasral :-))) Stejne jako u Athlonu X2 kterej jsem koupil pred pul rokem a ted bude prevalcovan Con Corem. Jen to potvrzuje ze nejde cekat a pak uz se ma koupit a neresit to, pac to bys nekdy sral atomovy hriby :)
Dawe (19)|5.6.2006 08:07
Pro ty kdo se chtějí dozvedet víc o LCD TV tak jsem tady tady nasel ( http://www.televize-lcd.cz/recenze_lcd_televizi.php ) velice zajímavý článek:

http://www.televize-lcd.cz/recenze/vse-o-lcd-televizorech.pdf
Jozef2 (188)|5.6.2006 11:37
[quote=Dawe]Pro ty kdo se chtějí dozvedet víc o LCD TV tak jsem tady tady nasel ( http://www.televize-lcd.cz/recenze_lcd_televizi.php ) velice zajímavý článek:

http://www.televize-lcd.cz/recenze/vse-o-lcd-televizorech.pdf[/quote]
Dawe, dik za pdf-ko.