Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Titulky s datumem a časem z Vegasu - VYŘEŠENO

Stame (44)|30.5.2006 10:42
Zdravím všechny,

na těchto stránkách se vedly dlouhé diskuse ( https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/602-datum-a-cas-ve-vegasu5 ) o tom jak vyrobit titulky obsahující originální čas pořízení zdrojových klipů ze sestřihaného projektu ve Vegasu.

Nepodařilo se mi najít pro mne uspokojivé řešení, tak jsem si k tomu napsal vlastní program VegaSubDC, který zde nabízím i ostatím.

Upozorňuji, že zatím je to víceméně pracovní verze, ale měla by být funkční. Pro svoji činnost vyžaduje nástroj dv_datecode.exe, který lze stáhnout např. zde: http://www.skydiver.de/stef/datecode_en.htm , resp.
přímý odkaz pro stažení: http://www.skydiver.de/stef/dvdatecode_v1.4_exe.zip

Samotný program a návod pro práci s ním je v přiloženém ZIPu.

Budu rád za vaše názory ...
Fantas! (3016)|30.5.2006 10:50
Stame
Dnes testnu. Zrovna jsem vcera dostrihal jeden projekt, tak to muzu vyuzit... Zatim veeelkeeeee diky! :-!!! :-!!! :-!!! :BB:
mirekv (7169)|30.5.2006 12:39
Stame
Tak to jsem zvědavý, mám nové nahrávky, zatím předběžně díky! :BB:
Stame (44)|31.5.2006 08:43
Mam hlaseny nejake potize s VegaSubDC, pokud to nekomu take nenacita EDL soubour s hlaskou "Error in parsing line #XY", tak to asi nebude chyba "na vasem prijimaci" :-) Jakmile to proverim, dam vedet
a uploadnu novou verzi ...
Chainslaw (149)|31.5.2006 08:46
Danke
Fantas! (3016)|31.5.2006 09:05
Tak jsem to nemohl testnout, protoze jsem zacal tahat video WinDV a nejak mi to z kamery nenatahlo casovy kod. Celou dobu jsem si toho nevsiml, protoze jsem videl datum a cas primo v nazvu souboru. Patrne je to tim, ze mam WinDV nastaveny na Type2 misto Type1. Nu coz uz. Bohuzel mam ted na HDD natahlych asi 5 projektu, tedy v nejblizsi dobe nebudu nic tahat a tak to nemuzu testnout... :-((
gunman (7)|1.6.2006 22:25
Stame, dobrá práce. Počkám na tu prověrku. Předem díky
mirekv (7169)|2.6.2006 07:12
Fantas!
:-?
LivrClub (1)|19.6.2006 11:03
Zdravím všechny.

Vyzkoušel jsem a ušetřil cca 10hodin převážně "ruční práce" při tvorbě titulků.
Téma exportu DATACODE z Vegas do DVDarchitect sleduji i na fórech http://www.sonymediasoftware.com/forums/, ale doposud bez výsledku.

Proto smekám klobouk před autorem (zlaté české ručičky).

Díky
Stame (44)|21.6.2006 14:28
[quote=Fantas!]Tak jsem to nemohl testnout, protoze jsem zacal tahat video WinDV a nejak mi to z kamery nenatahlo casovy kod. Patrne je to tim, ze mam WinDV nastaveny na Type2 misto Type1. [/quote]

To je zvlastni, mel jsem za to, ze Type1/Type2 ovlivnuje pouze zpusob ulozeni zvuku, predpokladal jsem, ze DateCode je integralni soucasti videostreamu. Cili DV_DateCode nebyl schopen vytahnout casovy kod? A nahlasil nejakou chybu?
Fantas! (3016)|21.6.2006 14:52
Stame
ja kdyz jsem nahodil stream do vegasu a nevidel tam v info casovy kod, tak jsem to prikladal prave tomu. Nicmene, nemusi to byt tim! Pak je taky mozne, ze WinDV proste timecode do souboru nedava a umistuje ho jen jako nazev souboru. Fakt netusim... Ted pracuji s HDV a v brzke dobe nebudu tahat zadny DV stream.
mirekv (7169)|21.6.2006 15:16
Fantas!
Jak to myslíš? Záznam z pásky stažený WinDV i Vegasem datetime kód obsahuje vždy.
Chainslaw (149)|22.6.2006 08:31
[quote=mirekv] Záznam z pásky stažený WinDV i Vegasem datetime kód obsahuje vždy.[/quote]

Vždy nie. už som to zažil. Asi zblbol Vegas ako taký, ale celú pásku som musel ťahať ešte raz.
Stame (44)|22.6.2006 11:26
[quote=Fantas!]Stame
ja kdyz jsem nahodil stream do vegasu a nevidel tam v info casovy kod, tak jsem to prikladal prave tomu. Nicmene, nemusi to byt tim! Pak je taky mozne, ze WinDV proste timecode do souboru nedava a umistuje ho jen jako nazev souboru. Fakt netusim... Ted pracuji s HDV a v brzke dobe nebudu tahat zadny DV stream.[/quote]

Aha, tak uz tomu zacinam rozumet, ty jsi DV_DateCode ani nespoustel, pokud jsi jej ve Vegasu nevidel DateCode ... To je chyba.

Jsou totiz dve veci. DateCode, ktery je ulozen ve streamu videa v podstate u kazdeho framu a DateCode, ktery muze byt v RIFF hlavice DVI-AVI souboru, pokud se zachytava z kamery Vegasem.

Vegas jako takovy nepracuje s DateCode prislusejici snimkum ve streamu. Zobrazuje pouze informaci, kterou si ulozi do hlavicky AVI, vsimni si, nejsou tam ani sekundy ... Bohuzel, WinDV tuto Vegasovskou informaci do hlavicky AVI nezapisuje, a proto Vegas nezobrazuje informaci o DateCode, pokud bylo Avi zachyceno pomoci WinDV.

Ovsem to pro extrakci DateCode pro ucely titulku vubec nevadi. Nastroj DV_DateCode nepracuje s informaci z hlavicky AVI, ale se streamem.
Fantas! (3016)|22.6.2006 11:35
Stame
uau! Tak to zkusim! Diky za info! :BB:
Tean (410)|22.6.2006 11:38
Stame

Dostavas 5 hvezdiciek za sirenie osvety, vyvoj, atd... :-D
:BB:
Fantas! (3016)|22.6.2006 11:45
taky jsem pridal! :BB:
mirekv (7169)|22.6.2006 12:31
Jesli se zadaří, taky přidám. Je to na mě dost složité, budu zkoušet.
mirekv (7169)|22.6.2006 15:43
Taxem se dostal po bod 3 v Readme a dost!
Stame (44)|23.6.2006 09:56
[quote=mirekv]Taxem se dostal po bod 3 v Readme a dost![/quote]

Cili programek nazafungoval ... Neves hlavu, nebude to pravdepodobne tvoje chyba, je to opravdu prvni verze, neni dokonala. Zatim funguje jen pro velmi jednoduche projekty, ktere se skladaji jen z holych video klipu, takove, ktere maji nezmenenou rychlost, atd. Napr. kdyz se vyskytne na time line nejaky JPG tak je problem, zatim ...
Pokud se VegaSubDC na nejakem radku v EDL soubouru sprajcne, muzes ho zkusit vymazat, je to docasne nouzove reseni.

Slibuji, ze to doresim, ted jedu na tyden na dovolenou, po navratu to teprve sam pouziji na realny projekt, takze vychytam nejake problemy.
Fantas! (3016)|24.8.2006 21:53
Stame
Tak jsem to konecne otestoval, protoze jsem nutne potreboval vytahnout datumy z HDV. Abych se to naucil, tak jsem to prvni testl na DV a funguje to znamenite!!! :-!!! Jak jsem tusil z kontejneru ConnectHD se mi to bohuzel nepodarilo vytahnout, ale to uz je jina pisnicka... Patri ti velky dik a muj obdiv! :BB:
Stame (44)|25.8.2006 09:10
[quote=Fantas!]Stame
Tak jsem to konecne otestoval, protoze jsem nutne potreboval vytahnout datumy z HDV. Abych se to naucil, tak jsem to prvni testl na DV a funguje to znamenite!!! :-!!! Jak jsem tusil z kontejneru ConnectHD se mi to bohuzel nepodarilo vytahnout, ale to uz je jina pisnicka... Patri ti velky dik a muj obdiv! :BB:[/quote]

OK, tak to jsem rad, casem se k tomu jeste vratim a trosku to zdokonalim, aby to bralo i komplikovanejsi timeline, ne jen s cistymi AVI klipy. Ale znas to, casu je malo :(
Fantas! (3016)|25.8.2006 09:30
Stame
toto uz bych neresil, myslim, ze je to vcelku vychytane i tak! :o)
Kdyztak PROSIIIIM mrkni na to, jak vytahnout casy z HDV! :BB:
mirekv (7169)|26.8.2006 17:30
[quote=Stame][quote=mirekv]Taxem se dostal po bod 3 v Readme a dost![/quote]

Cili programek nazafungoval ... [/quote]
Ne prográmek, ale já jsem nějak ztratil trpělivost. :-D
Až teď jsem se k němu dostal a s Fantasovou pomocí rozchodil. Funguje skvěle, díky!
Chainslaw (149)|18.9.2006 10:31
a stále mi to nejde

:-((( :-((( :-(((

[/quote]
Fantas! (3016)|18.9.2006 11:07
Chainslaw (149)|26.9.2006 08:11
Takže vyřešeno a dořešeno :-!!!
Problém - názvy adresárov a súborov nesmú obsahovať medzery
mirekv (7169)|26.9.2006 08:41
Chainslaw
Aha! :BB:
Fantas! (3016)|26.9.2006 09:44
Chainslaw
dobre vedet! :BB:
Chainslaw (149)|26.9.2006 11:30
sak mi aj pribudlo sedin,....

momentalny postup:
stiahnut DV z kamery, odstranit medzery v nazvoch (ak su), vytvorit titulky k stiahnutym suborom, spustit Vegas, postrihat, ozvucit (na zakladnej lajne mat len VIDEO Z KAMERY A NIC INE, render as..., ulozit, vymazat vsetky stopy OKREM zakladnej lajny, vymazat vsetky useky na ktorych bola menena rychlost, ulozit ako EDL, spustit superutilitku od Stame-ho (tisíceré díky za tento počin), that´s all
Fantas! (3016)|26.1.2007 09:45
Rad bych otevrel znovu toto tema a zeptal se Stameho - podarilo se ti mrknout na HDV verzi?
zdenal00 (1)|23.2.2007 16:25
[QUOTE=Stame;103155]Zdravím všechny,

na těchto stránkách se vedly dlouhé diskuse ( https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=602 ) o tom jak vyrobit titulky obsahující originální čas pořízení zdrojových klipů ze sestřihaného projektu ve Vegasu.

Nepodařilo se mi najít pro mne uspokojivé řešení, tak jsem si k tomu napsal vlastní program VegaSubDC, který zde nabízím i ostatím.

Upozorňuji, že zatím je to víceméně pracovní verze, ale měla by být funkční. Pro svoji činnost vyžaduje nástroj dv_datecode.exe, který lze stáhnout např. zde: http://www.skydiver.de/stef/datecode_en.htm , resp.
přímý odkaz pro stažení: http://www.skydiver.de/stef/dvdatecode_v1.4_exe.zip

Samotný program a návod pro práci s ním je v přiloženém ZIPu.

Budu rád za vaše názory ...[/QUOTE]

Kde se dá prosím stáhnout program VegaSubDC. Díky
Stame (44)|8.6.2007 10:02
[QUOTE=Fantas!;132918]Rad bych otevrel znovu toto tema a zeptal se Stameho - podarilo se ti mrknout na HDV verzi?[/QUOTE]

Zatim jsem to neresil, HDV doma zatim nemam, ovsem co se tyce VegaSubDC, tak v nem nebude hlavni
problem, problem bude, jak vytahnout TimeCode z HDV zaznamu. Na to bude potreba asi najit nejakou
jinou utilitku, nez je DATECODE.
Doufam, ze v MPEG2 streamu, do ktereho se uklada HDV zaznam se tato informace vyskytuje, to zatim
nemam overeno, ale pevne verim, ze tomu tak je.

Nevi nekdo o nejake utilite, ktera z HDV vytahne TimeCode v libovolne podobe? Pokud existuje, je
to jen otazka casu to udelat.

PS. Sorry, ze jsem se dlouho neobjevil, byly jine povinnosti.
Stame (44)|8.6.2007 10:05
[QUOTE=zdenal00;135642]Kde se dá prosím stáhnout program VegaSubDC. Díky[/QUOTE]

Pred casem jsem ho uploadoval na tyto stranky. Neni dokonaly, jsou tam najaky buggy.
Ale pro jednoduche pouziti, kdy je vsechno video na jedne timeline a nejsou na ni zadne dalsi jine
objekty a nazvy clipu jsou bez mezer, tak by to melo uspokojive fungovat ...
Stame (44)|2.3.2009 12:07
Chtel bych se vratit k temetu VegaSubDC na poli HDV...
K tomu je vsak potreba nejaka nahrada
http://www.skydiver.de/stef/dvdatecode_v1.4_exe.zip, ktera by byla schopna vygenerovat
podobna data jako "dvdatecode", ale z HDV streamu. Nevi nekdo o necem takovem?
Saxel (2279)|2.3.2009 13:57
Stame:
Prográmek, který umí vytáhnout z HDV materiálu datum, čas a další parametry se jmenuje HDscn2EDL.
miroli (1)|7.3.2009 11:54
Ahojte. možná sa to netýka priamo tohoto problému, ale snáď mi budete vedieť pomôcť.
Mám sat. prímač Topfield TF 7710 HD PVR. Nahral som si z USB do prímača film. Na USB boli aj titulky ztiahnuté z internetu s príponou sub resp. srt.
Po stiahnutí filmu a stlačení tlačítka titulky na d. ovladaní prímača, tam titulky neboli žiadne.
Tak som prepísal titulkový súbor a zkopíroval znova. V prímači sa síce t. súbor už objavil, ale spustiť titulky sa mi nepodario. Viete mi niekto poradť. Ďakujem
spamoid (62)|11.12.2009 16:19
Zdravim,
chtel jsem poprosit, zda-li by jste nekdo nemel k dispozici VegaSubDC od Stameho, pripadne, zda-li by byl autor tak hodny a nekam to neuploadnul. Nejsem schopen to nikde najit...
Mockrat diky predem!
spamoid (62)|11.12.2009 18:47
Mockrat diky!