Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Audio z DVD do MP3

Lahvacek (18)|28.5.2006 18:32
Mám dotaz. Koupil jsem si DVD s hudbou. Není to audio DVD, je to normální video, kde video je statický obraz. Muziky je na tom cca 10 hodin. Chtěl bych to hodit na CD ve formátu MP3. Neznáte někdo prográmek, kterej by uměl vyzobnout zvuk a rozsekat ho po kapitolách do MP3 souborů (nebo třeba do Wav, pak není problém to zkonvertovat) a pojmenovat to názvama kapitol - psát nějakých 150 titulů je docela otrava.
A ještě jeden dotaz - je lepší to grabovat ze stopy dvoukanálové, nebo 5.1? Jestli už se na to někdo ptal, omlouvám se, napište mi kde to tu najdu. Už tu hledám pár hodin a ne a ne se dopídit. Díky. 8-)
clee (6592)|28.5.2006 18:46
Lahvacek (18)|28.5.2006 19:12
[quote=clee]http://www.dvdtox.com/dvdaudioripper.htm[/quote]
Nějak se tomu nechce, zaškrtnu všechny kapitoly, dám start a ono nic. Vypadalo to nadějně. Něco asi dělám blbě
leo (345)|28.5.2006 20:51
Dvoukanálová stopa bývá často u koncertů nekomprimovaný původní wav, takže bych použil ten.
vlada (3470)|28.5.2006 20:57
Pokud řeším problém, jako prvním provedu analýzu a problém rozfázuju do kroků:

1) Vytáhnout zvuk z DVD - provedu velmi jednoduše například DVDDecrupterem. K tomu si vytáhnu CUE sheet (nebo kapitoly).

2) Zkomprimovat AC3 do MP3 - provedu třeba BeLightem.

3) CUE sheet přidám k MP3, na tohle se ještě musim trochu podrobnějš podívat, jak to udělat. Osobně dávám zvuk z DVD do Matroška kontejneru, kam jednoduše vložim soubor s kapitolama. Většinou to nechám i jako AC3, bez rekomprese.
Lahvacek (18)|28.5.2006 22:03
[quote=vlada]Pokud řeším problém, jako prvním provedu analýzu a problém rozfázuju do kroků:

1) Vytáhnout zvuk z DVD - provedu velmi jednoduše například DVDDecrupterem. K tomu si vytáhnu CUE sheet (nebo kapitoly).

2) Zkomprimovat AC3 do MP3 - provedu třeba BeLightem.

3) CUE sheet přidám k MP3, na tohle se ještě musim trochu podrobnějš podívat, jak to udělat. Osobně dávám zvuk z DVD do Matroška kontejneru, kam jednoduše vložim soubor s kapitolama. Většinou to nechám i jako AC3, bez rekomprese.[/quote]

Jenže se mnou se musí jako s blbem. Předpokládám, že jde o DVD decrypter. Jak mu řeknu, že chci vytáhnout zvuk? Jak si k tomu vytáhnu Cue sheet? Možná bych zvládnul potom překonvertovat AC3 do MP3 ale jak k tomu dát ten cue sheet, aby to ty MP3 pojmenovalo, to už vůbec nechápu. :-( Jestli je někde návod, rád si ho přečtu, abych tu zbytečně nezdržoval... Předpokládám, že nejsem první, kdo se o to pokouší a chce získat MP3 do přenosného přehrávače.
vlada (3470)|29.5.2006 11:31
Lahvacek
Na návodu teprve pracuji, jestli někdy už nějaký je, tak to nevím...

No každopádně návod na DVDDecrypter už mám - http://jech.webz.cz/dvdrip1.php. Nastavíš všechno jako v tomhle návodu. V okně Zpracování streamu ale samozřejmě vybereš pouze Audio a dáš Demux.
OGG kapitoly potom převedeš na CUE Sheet tímhle programem. AC3 soubor zkomprimuješ do MP3 a znormalizuješ programem BeLight.

Nyní nastanou 3 možnosti jak pokračovat dál:

1) MP3 rozsekat pomocí CUE Sheetu programy jako CUE Splitter nebo mp3DirectSut

2) Druhou a pro přehrávání na PC podle mě určitě leší možností je, nechta buďto MP3 a CUE soubory pohromadě, což kvalitní přehrávače jako foobar2000 nebo AmaroK (Linux) pochopí a MP3 si sami rozdělí na skladby. Zvládne to i Winamp s patřičným pluginem.

3) Jako nejlepší se mi ale jeví možnost vytvořit si z MP3 a CUE MKA (Matroška) soubor (programem MKVToolnix) a ten můžeš bez problémů přehrávat v téměř libovolném přehrávači. foobar2000 navíc takový soubor automaticky zařadí do playlistu jako víc skladeb. Jsou tu ale trochu problémy s TAGama, ale foobar2000 to otaguje poměrně správně. Ostatní přehrávače uvidí takový MKA soubor jako jednu stopu, ale ikonkou v trayi si můžeš skákat mezi jednotlivými tracky (kapitolami).

Jak vidíš, možností je plno a jsou vesměs lehce realizovatelné. Jde spíš o to, kde hodláš ten soundtrack z DVD poslouchat. Pokud v přenosném nebo stolním přehrávači, tak samozřejmě jedinou možností je ta první. Ale pokud použiješ možnosti 2 a 3, můžeš z nich kdykoliv bez ztráty kvality opět rozsekat MP3 na jednotlivé stopy.

Já mám například vyteženou v MKA stopu z DVD Ivánku kamaráde a foobar2000 mi to zobrazí takto, přestože to je jediný soubor. Jak vidíš, můžu do toho MKA souboru vložit i obrázek alba. Výhoda je, že to je pořád zabalené v jednom kontejneru (souboru).
Lahvacek (18)|29.5.2006 23:59
Já jsem asi fakt natvrdlej a ještě levej.
Nastavuju všechno popdle návodu a místo AC3 souboru mi z toho furt leze VOB a IFO Zaškrtnutou mám v decrypteru v IFO módu jen zvukovou stopu, video ne.
Lahvacek (18)|30.5.2006 00:14
vlada
Kdyžten vyzobnutej vob přehrávám, tak skutečně jede jen zvuk, obraz tam není - možná to tak má být. Čili ten Vob je vlastně AC3? Můžu to pak dát do BeLightu k transformaci na MP3?
Ale ještě jk tomu původnímu dotazu - daj se nějak vyzobat názvy kapitol z menu toho DVD a přiřadit jednotlivým souborům? V tom OGG souboru jsou jen Chapter1, chapter2 a časové údaje podle kterých se to rozseká.
clee (6592)|30.5.2006 01:01
musis to este prepnout na demux
Lahvacek (18)|30.5.2006 01:13
clee
To právě přepnutý mám a leze z too jen ten VOB. Když to dám do beLightu, tak to píše, že nemám VOBinput.dll, abych si to stahnul z DPSGuru website.
Jo a DVD audioripper mi vyzobl jen asi 14 minut. Jsem holt amatér.
jojto (865)|30.5.2006 07:23
Lahvacek (18)|30.5.2006 07:57
Zkusím to. V noci jsem přejmenoval vob na AC3 a zdá se, že potom se BeSweet rozběhl a konvertoval. Dneska večer kouknu na výsledek, případně zkusím ty dva softíky. Díky.
clee (6592)|30.5.2006 10:34
Lahvacek
a mas tam demux porad i kdyz kliknes na ten ac3 stream co chces dostat ven?
vlada (3470)|30.5.2006 11:27
Lahvacek
Děláš něco stoprocentně špatně. Musíš v DVDDecrypteru nastavit zpracování streamu a u audia dát demux. Potom Ti to vyplyvne AC3. Případně jí můžeš z VOBu vytáhnout programem DGMPGDec (spustim DGIndex.exe, otevřu VOB, zkontroluju nastavení Audio -> Output Methos -> Demux All Tracks a spustím File -> Save Project).

S těma názvama kapitol - zkus jiný formáty než OGG, jestli to tam bude.
Lahvacek (18)|30.5.2006 18:58
Že něco dělám blbě, je mi jasný. Ale nastavíno mám co všichni říkáte. Zkouším přiložit screenshot. Jo a ten převod z přejmenovanýho vobu do MP3 nebyl k ničemu. Prskalo to a hrálo to jako přes vibráto. :-(
clee (6592)|30.5.2006 19:01
no jasne, mas oznacenej demux, ale ta volba se nastavuje pro kazdej stream zvlast takze ted klikni na ten posledni oznacenej stream a uvidis ze tam to na demux preply neni
Lahvacek (18)|30.5.2006 19:15
clee
Máš recht, nenapadlo mě, že když to je zaškrtlý, ještě to není vybraný, že na tom musí bejt i "prkýnko"! AC3 je na světě. Mezitím jsem ještě jednou zkoušel DVD audio ripper a ten mi zas pro změnu při vybrání streamu hlásí Too much samples... a že mám něco někde nastavit, ale nemůžu přijít na to co a kde. No tak teď zkusím ten převod belightem z toho AC3.
Lahvacek (18)|30.5.2006 20:42
Všem
Díky za ochotu a trpělivost, zdá se, že účelu bylo dosaženo. Mám potřebné a poslouchatelné mp3 soubory. Bohužel pojmenovat je musím zřejmě ručně. Informace o názvech kapitol je patrně v grafickém formátu a v žádném z typů generovaných souborů se nevyskytne jiný název než "Chapter" Možná existuje nějaký OCR, který by to udělal, ale to bude rychlejší to naklofat ručně. Ještě jedna poznámka v cue souboru se musí napsat do prvního řádku mezi uvozovky název toho souboru který se má rozsekat. Na to jsem přišel docela sám :-D
Tak ještě jednou DÍKY VŠEM :BB: !
Lahvacek (18)|2.6.2006 15:15
vlada
Ahoj přeci jen ještě jeden dotaz. Jak se BeLightu řekne, aby komprimoval ve stereu a ne Joint stereu? Nemůžu to najít a teď jsem zjistil, že ty mp3 jsou joint stereo.
vlada (3470)|2.6.2006 16:18
Lahvacek
To by si musel nějak vnutit vlastní parametry pro LAME enkoder. Nějak to jde, ale teď z hlavy nevím jak. Ve výchozím nastavení LAME použije vždy joint-stereo, protože to je kvalitnější. Proč by si chtěl používat stereo?
Lahvacek (18)|2.6.2006 17:25
vlada
Kdesi jsem v diskusi přečet, že při použití joint-sterea se ztrácí prostorový efekt. Měl jsem za to, že to je jakési ošizené stereo, které se používá, aby bylo dosaženo lepší komprese. Nevadí, poslouchat se to dá, zas nejsem takový fajnšmekr. Díky
stayman (12393)|2.6.2006 17:30
fajnsmekr s MP3 :-E :-E :-E
vlada (3470)|2.6.2006 20:57
Lahvacek
Joint-stereo využívá faktu, že pravý a levý kanál jsou většinou hodně podobné. Díky tomu umožňuje efektivnější kompresi nebo při stejné kompresi kvalitnější zvuk.

P.S. Také jsem si dřív myslel to co Ty než jsem byl vyvedený z omylu. Je to zřejmě celkem dost rozšířený nesmysl.
kirk (476)|3.6.2006 00:56
Lahvacek: a proč ten zvuk nenecháš prostě v původním AC3 souboru a nepřehráváš to třeba v PowerDVD?
Lahvacek (18)|5.6.2006 08:31
kirk
Protože to chci přehrávat v přenosném přehrávači. V PC a nebo ve stolním přehrávači můžu pochopitelně přehrávat originální DVD.