Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tvorba menu - Photoshop, Encore

petik (84)|28.5.2006 16:09
Potreboval bych poradit, vytvoril jsem menu ve photoshopu, včetně highlightu pri vybrani tlacitka /samostatny obrazek ve vrstve (=1) highlight, ale nezobrazuje se po vložení menu do encore při preview korektně, viz prilozene soubory, je nějaké omezení pro tyto higlight vrstvy? Jak se vytváří ve photoshopu highlighty pro aktivovane/zmačknute/ tlačítko? Vrstva (=2) highlight mi nefunguje. Pak by me také zajímalo jestli závisí na pořadí těchto higlight vrstev ve photoshopu. Přikládám screeny z photoshopu /jak by to melo vypadat/ i encore /jak se to nedari/. Předem moc dík za radu
petik (84)|28.5.2006 16:12
další přílohy
petik (84)|28.5.2006 16:15
další
ruda (134)|29.5.2006 08:27
Základní chybu děláš už ve Photoshopu. 1. Podklad (tlačítko),2 -Popis, 3- vrstva, která bude aktivní, 4 - (=1) highlight (aktivní vrstva).
Ty tam máš (=1) 2x, což je ta tvoje chyba
Modena (1706)|29.5.2006 10:10
[quote=ruda]Základní chybu děláš už ve Photoshopu. 1. Podklad (tlačítko),2 -Popis, 3- vrstva, která bude aktivní, 4 - (=1) highlight (aktivní vrstva).
Ty tam máš (=1) 2x, což je ta tvoje chyba[/quote]
Ámen ! :-D :BB:
ruda (134)|29.5.2006 11:07
Až na věky ... :-D
petik (84)|29.5.2006 12:19
To úplně nechápu, chci ovlivnit jak aktivaci tlačítko /objeví se u motorky brzdové světlo, normálně u ní nic není/, tak signalizaci zmáčknutí tlačítka /brzdové světlo se rozsvítí/. Vrstvy jsem ve photoshopu označil (=1) highlight a (=2) hightlight, jak se tedy mají jmenovat, v jakém mají být pořadí?
ruda (134)|29.5.2006 16:28
To nerozsvícené brzdové světlo je třetí vrstva, rozsvícené je (=1), čili vrstva č.4 ( a spolu s ní vše co chceš mít aktivní čili rozsvícené). Aktivní můžeš mít pouze jednu vrstvu (=1).
Stáhni si nějaký tutoriály pro Encore a pochopíš.
petik (84)|2.6.2006 22:52
Nevím, pořád mi to nejde jak bych si představoval, 1.vstva chci aby u motorky bylo prázdné místo - co mám teda udělat za vrstvu jako podklad/tlačítko/? A mám zapnout viditelnost ve photoshopu? Druhá vrstva je jasná, viditelnost mám zaplou, 3 a 4 taky asi mám být viditelnost vypnutá. Ve výsledku se mi v encore zobrazuje místo světla pouze šedá elipsa viz přiložené soubory a není rozdílu mezi selected a activated button. Tak su z toho jelen.
petik (84)|2.6.2006 23:26
Platí když je vybrané tlačítko /čili vrstva 3/, ze viditelnost tlačítka /vrstvy 1/ se v encore vypíná, stále nechápu proč je to jenom šedé.
petik (84)|3.6.2006 00:57
nevim ale menu, ktera jsou v library encore nemaji zadne 4 vrstvy, (=1) highliht je klidně na prvním místě a nemusí být na čtvrtým, aby to fungovalo. Stále se mi vytváří pouze brzdové světlo v šedé barvě, nemůže být problém v nastavení color set pro menu? Jak to má být? Poradte
wencaS (853)|3.6.2006 09:42
petik
kde mas problem ti sice neporadim, ale takovyho badani okolo 9-)

tak si proste ty barvy doedituj dodatecne v PgcEditu. projekt bude z krku a pozdeji treba problemu prijdes na kloub.
ai (2993)|4.6.2006 00:01
stary , dobry a neprekonany color mapping od Soniku s nacitanim subpicture (bile pozadi + max tri barvy, modra, cerna, cerven)

nove softy to delaji nepruhledne, s omezenimi ,nebo ve stylu Adobe pres Photoshop a u slozitejsich projektu to tak muze neprehledne dopadnout
StD (8612)|4.6.2006 06:48
ai: A jak to naopak potlačit, když už jsme u toho?? Právě v Sonic Scenarist (menu je import z PhShop). Pošlu ti v PO kdyžtak náhled jak to mám a chová se to divně - v některých playerech se tlačítka vysvěcují a v jiných ne (třeba MPC). :-?
ai (2993)|4.6.2006 18:29
tak MPC je v tomto nespolehlivy, co se toho tyce , a nepouzivam to na odladeni tech barev a zvyrazneni, jen na funkcnost linek. Asi tam zalezi jaka barva je nastavena v color mapping a nemusi to zobrazit ,tusim, ze nekdy nezobrazuje normal mod, zvyrazneni. Selected a activated mod se zda se funguje vzdy, co si tak vzpominam.
... nezabyvam se tim, duvod muze byt jiny, zkratka to tam nemusi fungovat, nema to vyladene ?, dulezite je, ze kazdy hardware player funguje 100%,

jeste,... nacitam vzdy bmp , bitmapu jako subpicture, menu jako bmp take, asi jsem ze stare skoly ..., nikdy PSD
Modena (1706)|4.6.2006 18:37
[quote=ai]nikdy PSD[/quote]
Velká chyba . . . :-R
Já načítám do Encore právě pouze *.psd a to z jediného důvodu - nedělám 4 subpicture jako tazatel, ale stačí mi pouze 1, max. 2 a highlights color vyberu z vrstev předem připravených ve Photoshopu - když se seknu, vždy to jde prohodit - na rozdíl od bitmapy ! :-)
A co víc - neztratím se v tom zmatku všech obrázků, můžu zabloudit jen ve zmatku těch vrstev ! :-E
ai (2993)|4.6.2006 18:43
no mas pravdu, ale pri pouziti softu, ktery je stary 100 let :-) ,bych tomu pouziti PSD moc neveril, jinak jasne, od toho je tu ten PSD aby to slo nacist a pripadna korekce by byla jednoducha
StD (8612)|4.6.2006 19:42
ai: Tu bitmapu si z toho automaticky konvertuje Sonic Sc.. Mě jde o tu vrstvu tlačítek a Overlayed ANO/NE...

Normálně je mi to jedno, když mám v buttonech značky (ZapfDingbats) nebo text, ale tady mám prostě pitomá kolečka jako bitmapy s hotovými nápisy převzatými odjinud (podobně jako tazatel ony brzdové lampy) a ty mi po vysvícení jako aktivní zmizí, takže to docela vadí... :-I
ai (2993)|4.6.2006 20:33
No, zkus to nacist jako bitmapu, pod JINYM jmenem, a uvidis, Scenarist se choval nekdy tvrdohlave ...

jeste se nabizi zkontrolovat transparentnost v color mapping, jestli tam neni nastavena 0%, ale tos asi uz jiste kontroloval
StD (8612)|26.6.2006 08:25
Tak pro úplnost, jak jsem to nakonec vyřešil já.
1) "Overlayed" pro tlačítka nepoužít, jinak se vykryjí plnou barvou.
2) Zbarvení aktivního buttonu jsem vyřešil nastavením podle obrázku (tlačítka 1 až 3 jsou tituly tří dílů a čtvrté je to GO, které je spustí všechny po sobě...)
3) K původnímu dotazu = ta brzdová světla by tedy mohla svítit jako "aktivní" a ještě více při stisknutí tlačítka. Otázka je, jak to zvládne Encore. Já použil vrstvy v PSD (PhotoShop) a importoval to do Scenaristu.