Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ProgDVB (SkyStar1) a časové zapnutí PC?

Neus (28)|28.5.2006 13:38
Měl bych dotaz hlavně na majitele SkyStar 1 karty, jak řeší časové nahrávání a hlavně zapnutí PC ve zvolenou dobu? Možná mi poradíte jinou SAT aplikaci, ale jsem spokojený s posledním ProgDVB a rád bych i u něho zůstal.

Jenže problém je v jeho plánovači - scheduleru záznamu, který sice nastaví všechno možné a i PC po záznamu vypne, ale zapnutí pc ve zvolený čas asi nezvádne a nebo to alespoň neumím.

Je mi jasné, že úplně vypnuté PC se určitě ničím snadno nezapne a musí být alespoň ve stavu hibernace, ale i tak o žádném funkčním sw nevím :-?

Vy také ne?
Dreamer (459)|28.5.2006 16:14
Nieco som cital niekde na zive, ale len sa na to niekto pytal, pisal ze taky program poznal, len ze nevie ako sa vola alebo nieco take...

Odporucam:

- bios (ked to podporuje)
- alebo casovac do zasuvky a v biose nastavit nech sa pc automaticky zapne
J_N (13)|30.5.2006 09:18
Ten program byl založen na tom, že autor (rus), dokázal z windows přečíst kompletní nastavení BIOSu, modifikovat v něm položku "Wake Up on RTC" (čas vzbuzení) a zase kompletní BIOS přepsat. Protože každá deska má BIOS jiný, byla třeba spolupráce s uživateli. No stejně ten program se už dlouho nevyvíjí, takže máme smůlu.
Časovanou zásuvku jsem taky zkoušel, ale nějak se mi to nepodařilo rozchodit.
Vzbuzení z režimu spánku sice fungovalo, ale občas to probuzení nedopadlo dobře pro některé ovladače, zejména videa.
A tak mi nezbylo než ručně každý den modifikovat "Wake Up on RTC" v BIOSU. Počítač takhle budím pro nahrávaní prakticky denně a funguje to (používám DVBDream).
mirekv (7169)|30.5.2006 09:54
Jelikož nebývám často doma, taky řeším zapínání PC časově. Mám upravené spínačky s relé, které na chvilku přemostí kontakt na tlačítku a na něm mám zap/vyp.
Nasty_tvf (568)|30.5.2006 11:48
Proč to dělat jednoduše, že jo :-)
Probuzení z hibernace dokáže (neptejte se jak to funguje, nevim) windousovskej plánovač úloh. Někde to tu podrobně popisoval eXTNT, používám to s DVB Viewerem, jehož task scheduler automaticky šoupne plánovači danou úlohu, ale musí to jít s jakýmkoli jiným softem, maximálně bude nutno přidat plánovači úlohu ručně.
mirekv (7169)|30.5.2006 12:31
Nasty
Nezkoušel jsem, ale mám dojem, že to lze jen jednou, kdežto já se spínačkama kolikrát chcu.
Nasty_tvf (568)|30.5.2006 13:02
nene, taky kolikrát chcu i bez spínaček :-)
jen vobčas mi zlobí přechod do hibernace, to je ale nějakým bordelem v systémy, probuzení neselhalo nikdy
Neus (28)|31.5.2006 13:06
Všem vážně moc díky za skvělou teorii a nebo vlastně i vlastní postřehy z praxe, ale i když jsem vše pošteloval i podle zmiňované kuchařky od eXTNT(eho) fuj, to se snad ani neskloňuje ;), tak mi PC před přechodem do hibernace zůstane na té ukončovací hlášce "pc se připravuje na proces uspání či co.." a jen mohu dát svým XP SP1 směle restart na zotavenou.

A to ani nemluvím, že má mašinka je postavena na Pentiu M přes redukci a podvozek má starý dobrý Asus 865PE s AGP Radeonem 8500. Tedy až na ty čtyři 250GB disky je to jako malé barebone :)

Co je to ale platné, když se mi někde něčím narušuje volba hibernace a ono to může být prakticky čímkoli. Žádné codeckpacky mimo FFD Show nevedu, ale třeba to může být ""divným buildem ATI ovladačů a já nevím čím ještě. Zkusím polaborovat, ale těch důvodu může být vážně moc :-((
Nasty_tvf (568)|31.5.2006 17:36
[quote=Neus]..., tak mi PC před přechodem do hibernace zůstane na té ukončovací hlášce "pc se připravuje na proces uspání či co.."[/quote]
No, to je to, co se mi stane někdy taky, ale jen vobčas - tak ani ne v 10% případů. Bude v tom mít prsty nějaký program nebo proces, který nedovolí počítač uspat a kousne se to, něco jako například když mám puštěné stahování torrentu, tak se nenechá hibernovat nebo vypnout automaticky vůbec. Mimochodem, proč nezkusíš na XP SP2? Taky jsem dlouho váhal, ale nedělá nic zlýho, třeba by ti taky prospělo.
Zkus se poptat v "problémy s PC", třeba se někdo ozve.