Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvláštně nahrané DVD - uprava VEGAS

faly (23)|25.5.2006 13:14
Cuuus

dostala se mi do ruky prednaska puvodne nahrana na DV kamere a prepalena na DVD medium. Na DVD jsou dva adresare Video_rm a Video_ts. Pokud postim toto zdrojove DVD spusti se jednoduche menu - 3kapitoly - u kazde je obrazek zacatku videa, jedo delka a celkova delka.

Protoze ale potrebuji udelat na snimku ve Vegasu a Arch. jine menu, cesky nadabovat, doplnit fotodokumentaci a pod..., prekopiroval jsem do PC jen adresar Video_ts ve kterem jsou mimo jine ty 3 soubory Vts_01_1(2,3).VOB

NO JO :) ale oni maji pri kontrolnim solo spusteni NAJEDNOU jinou casovou delku! nez jakou ukazuje to puvodni menu na zdrojovem DVD.
Zkousel jsem to zdrojove DVD preulozit pres Shrink 3.2 ale ten pri otevirani DVD media nahlasi "chybna struktura navigace DVD"

CO STIM??? prosim prosim :)

Diky Faly
clee (6592)|25.5.2006 13:21
natahni prvni vob treba do vobeditu a dej demux whole title set
faly (23)|25.5.2006 13:29
Ten softik neznam, jdu shanet a dam vedet vysledek.

Zatim díky, Faly
faly (23)|25.5.2006 13:39
Tak nasel, spustil - otevrelo se v leve casti strasne mooooc nejakych radku. Dole jsem tedy dal treti volbu z leva - Demux - a pak jsem jen zatrhl Demux complete title set a dal OK.

A co ted???

To se neco provede primo v tom souboru?
Mam to udelat na ten soubor na DVD nebo uz na ten prekop. v PC?
Musim takhle kazdy VOB soubor? 1,2,3
Diky Faly
mirekv (7169)|25.5.2006 14:15
zkusil jsem to a bez reakce! Takže to udělej trochu jinak, ve spodní části zatrhni všechny čtyři zatržítka a dej uložit.
faly (23)|25.5.2006 15:36
Jo uz se neco deje :)

VobEdit vytvoril dva samostane soubory. Video M2V a audio MPA. Ale ten M2V nedostanu do Vegasu. Audio jo. Jak prosim dal.

Ale prvni uspech - pri prehrani toho M2V je uz video CELE :)

Diky Faly
mirekv (7169)|25.5.2006 15:50
No mám nepříjemný pocit, že Vegas video m2v nebere, aspoň teda mně ne, ovšem k ničemu mi to není, tak jsem dál nepátral. Třeba je na to nějaký plugin, vagasisti ti poradí.
BOBA (590)|25.5.2006 15:59
[quote=faly]Cuuus

dostala se mi do ruky prednaska puvodne nahrana na DV kamere a prepalena na DVD medium. Na DVD jsou dva adresare Video_rm a Video_ts. Pokud postim toto zdrojove DVD spusti se jednoduche menu - 3kapitoly - u kazde je obrazek zacatku videa, jedo delka a celkova delka.

Protoze ale potrebuji udelat na snimku ve Vegasu a Arch. jine menu, cesky nadabovat, doplnit fotodokumentaci a pod..., prekopiroval jsem do PC jen adresar Video_ts ve kterem jsou mimo jine ty 3 soubory Vts_01_1(2,3).VOB

NO JO :) ale oni maji pri kontrolnim solo spusteni NAJEDNOU jinou casovou delku! nez jakou ukazuje to puvodni menu na zdrojovem DVD.
Zkousel jsem to zdrojove DVD preulozit pres Shrink 3.2 ale ten pri otevirani DVD media nahlasi "chybna struktura navigace DVD"

CO STIM??? prosim prosim :)

Diky Faly[/quote]

Nedávno jsem měl něco podobného. Ve Shrinku jsem to stáhnul na HDD jako jeden VOB, ale ve Vegasu ani Architectu to nešlo otevřít. Tak jsem to načetl do Womble a pouze jsem to jím prohnal. Pak mi to Architect v pohodě načetl.Jak je to možné? Že by to Womble nějak standardizovalo? Ještě musím dodat, že jsem to po prohnání přejmenoval na Mpeg.
yozefb (684)|25.5.2006 16:08
faly

ked potrebujem robit nieco podobne, tak otvaram vo Vegase rovno Voby.
faly (23)|25.5.2006 16:17
BINGO !!!

Problem vyresen!!!
Nejprve tedy pres VobEdit znovu preulozit (zatrzeny ty posledni 4policka)
Vytvori se jeden video soubor s priponou M2V a jedenaudio soubor s priponou MPA

Druhy krok pres InfoEdit (postup na http://www.sezob.cz/navody/p_navody/prevody/prevod_do_dvd.htm )
vytvorit a na disk ulozit nove DVD. Tento softik zase udela jednotlive VOB soubory a ty natazene do Vegasu jiz maji odpovidajici delku.

DIKY DIKY DIKY

Faly
imported_krist (119)|30.5.2006 13:50
a to ti nejde vlozit komplet cely film z DVD do vegasu natahnutim VTS_01_0.IFO ???? me teda jo
faly (23)|31.5.2006 16:06
[quote=krist]a to ti nejde vlozit komplet cely film z DVD do vegasu natahnutim VTS_01_0.IFO ???? me teda jo[/quote]

Ted jsem to zkousel a Vegas pise neco o nepodporovanem formatu ...

Kde delam chybu, nebo nama neco doinstalovat???
VOB souboj jde pretahnout nahoru bez problemu.

Diky Faly
mirekv (7169)|31.5.2006 16:19
faly
Jaký souboj, ty se s někým biješ? :-E
No je rozdíl přetáhnout a otevřít. Jesli přetáhneš jen přeškrtuté kolečko, tak to nejde.
faly (23)|31.5.2006 18:09
Asi jsem tupon :-)-

ale jak tedy?

Diky.
imported_krist (119)|31.5.2006 19:15
tak mas neco blbe. Jde to samozrejme i pretahnout mysi. Mozna nemas regnuty mpeg2, staci nainstalovat DVDarchitect.
Kdovi co je to za DVD. Adr. VIDEO_RM tam normalne neni.