Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spojeni dvou XviD z rozdilnych zdroju

rades (107)|24.5.2006 09:00
Cau,
mam jedno XviD video a chtel jsem k nemu pripojit jeste jednu kratkou cast z jineho zdroje. Sehnal jsem si ten samy kodek, jaky byl pouzit u prvniho videa. Parametry obrazu jsem nastavil stejne jako u prvniho videa a zkomprimoval. A pak jsem to chtel spojit. Jenze VirtualDub hlasi:
"The video streams have different data format".

Tady jsou informace o tom co chci spojovat:





Zkousel jsem udelat celou druhou cast jen z I-frames, zkousel jsem u obou videí vyhodit zvuk, nikdy nic nepomohlo.
Ma vliv v nastaveni kodeku volba "Adaptive Quantization", "Profile@Level", "Motion Seacrch Precision", "VHQ Mode", "Use CHROMA Motion" ?
(Vypada to ze ano, kcertu:-( )

Netusite nekdo jak dosahnout uspechu? Nebo je to predem prohrany boj?
Nebo aspon nevite nekdo jak zjistit jak presne byl nastaveny enkoder u prvniho videa?
SS2CZ (874)|24.5.2006 09:05
Podle mě musíš mít stejný bitrate.
mirekv (7169)|24.5.2006 09:10
rades
Zkus dát někde na net kousky z těch videí, uvidíme.
rades (107)|24.5.2006 10:01
Bitrate jsem nastavoval stejny, jenze sam kodek si to shodil na nizsi, protoze tam byly titulky.

Vzorky tech videii:

Originalni video 721 KB

Video ktere chci pripojit 28 KB - Je nekomprimovane - nefunkcni komprimovane nema smysl sem umistovat.

Pouzity kodek 603 KB
jopein (450)|24.5.2006 11:26
Zkusil jsem překomprimovat to původní video dodaným kodekem a jde to pak spojit v pohodě, takže asi je něco na tom původním videu, to fakt spojit nejde.
SS2CZ
Bitrate může být různé, DivX kodek ho stejně nedodržuje!
vlada (3470)|25.5.2006 13:31
[quote=rades]
Zkousel jsem udelat celou druhou cast jen z I-frames, zkousel jsem u obou videí vyhodit zvuk, nikdy nic nepomohlo.
Ma vliv v nastaveni kodeku volba "Adaptive Quantization", "Profile@Level", "Motion Seacrch Precision", "VHQ Mode", "Use CHROMA Motion" ?
(Vypada to ze ano, kcertu:-( )

Netusite nekdo jak dosahnout uspechu? Nebo je to predem prohrany boj?
Nebo aspon nevite nekdo jak zjistit jak presne byl nastaveny enkoder u prvniho videa?[/quote]

Profile@Level je pouze takový "preset". Můžeš dát unrestricted a odškrtat si to sám. Adaptive Quantization je rozdílná kvantizace pro různý místa framu, nemělo by to mít vliv. Motion Seacrch Precision, VHQ Mode a Use CHROMA Motion je pouze nastavení poměru rychlost/kvalita. Ani jedna z Tebou vyjmenovaných věcí by neměla mít vliv na kompatibilitu dvou AVI.

Podle pár testů, co jsem udělal, je chyba na straně VirtualDubu. Například Avidemux to spojil bez problémů. Akorát XviD (1.1 i 1.2beta) má jednu chybu, co jsem teď objevil - používá N-VOPs i když je zakážeš. Normálně to není problém, ale u videa, které má všechny snímky stejné (část 2) hodí pouze keyframe a zbytek jsou N-VOPs (kopie předešlých). FFDShow dekoder takový snímky přeskočí, pokud jsou všechny na konci. Tohle mě dlouho mátlo....

Každopádně řešení Tvého problému je Avidemux.
rades (107)|26.5.2006 14:31
vlada
cau, smekam, je poznat ze do toho vidis, co jsem chtel se mi podarilo, avidemux rozhodne rozsiri mou sbirku programu :-D :-D :-D

mimochodem, nevim jak to ten avidemux presne dela, ale predtim jsem zkousel AVI Joiner, Ultra Video Joiner, AVI MPEG RM WMV Joiner - vse bezuspesne.
hlavne ze je ted vse v poradku :BB:
Devaster (477)|27.5.2006 06:33
autor vdubu o tom pise na svojich strankach a snazi sa to riesit
http://www.virtualdub.org/blog/pivot/entry.php?id=103
amonre (32)|25.9.2006 14:13
Díky, super programek. Taky mi to pomohlo. Koukam, ze se opravdu vyplati mrknout se na starsi diskuse. Ve VirtualDubu jsem se s tim moril cely den a ne a ne dosahnout adekvatnich soboru.