Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nakopnuti laika - prevod videa z kamery do PC

Tomislav (5)|21.5.2006 19:10
Totalni laik zdravi odborniky.

Prosim vas o pomoc pri mych zacatcich s videokamerou.

Vlastnim novou JVC GR-D270E a pouzivam do ni miniDV kazety.
Rad bych prevedl natocene videa do pocitace.

Cetl jsem si zde jiz clanek "Zachytávání a zpracování videa pro začátečníky", ktery urcite jeste nekolikrat proctu, ale presto bych chtel od nekoho "nakopnout".

Jako PC mam notebook a v nem S-Video vstup a TV vystup.
Ke kamere jsem dostal i USB kabel, ale ten asi pri praci s videem nebude potreba, podle vsecho je USB kabel pouze na kopirovani fotek z pametove karty kamery do PC. Kamera ma take nejaky DV a AV vstup (nebo vystup, nevim).

Muzete mi prosim poradit, jaky software mam pouzit a jakym zpusobem mam propojit kameru s notebookem, aby ten software videl na video-zaznam na miniDV kazete a umel vse zkopirovat do PC?

Toto prvni nakopnuti mi bude pro zacatek stacit, pak uz se s tim snad nejak poperu.

Dekuji Vam za rady.
mirekv (7169)|21.5.2006 19:57
Vybav si PC rozhraním FireWire (IEEE 1394) a pak jednoduše nahraješ data přímo v DV formátu.
Tomislav (5)|21.5.2006 20:56
mirekv: diky, poridit si FireWire nebude problem. Pokud je to podle tebe idealni reseni, udelam to. Nejaky USB <-> FW prevodnik tusim existuje.
Muzes mi jeste doporucit software, ktery uvidi tu mou videokameru na druhem konci FW kabelu a umozni z ni stahnout video?
Pitomec (10211)|21.5.2006 22:42
Žádný převodník USB<>IEEE1394 neřeš (je to kravina), kup přímo IEEE1394 řadič do PCMCIA slotu a na přenos z kamery do NB použij WinDV (http://windv.mourek.cz).
Tomislav (5)|22.5.2006 00:42
Pitomec: mas dobry nick :) .. a diky za dobre info!! Ten PCMCIA slot mam samo volny a karta do nej mne nenapadla, je to samo lepsi.

Diky, nekdy tento nebo pristi tyden to koupim a zkusim .. dam pak vedet :)