Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Editace AC3

Tudlenedle (37)|21.5.2006 17:05
Možná že jsem :-? :-? , ale v čem bych mohl editovat formát AC3. Potřebuju to rozstřihat a tak různě a v ničem mi to nejde. To to musím převádět do něčeho jiného ? To se mi nechce.
PcBuh (228)|5.6.2006 09:52
[quote=Tudlenedle]Možná že jsem :-? :-? , ale v čem bych mohl editovat formát AC3. Potřebuju to rozstřihat a tak různě a v ničem mi to nejde. To to musím převádět do něčeho jiného ? To se mi nechce.[/quote]

AC3 do WAV , pak Cool Edit Pro , a pak už jen zpět do AC3
leo (345)|5.6.2006 20:31
Právě jsem to zkusil střihnout ve Womble mpeg video wizardu bez rekomprese a jde to.
vlada (3470)|7.6.2006 13:06
AC3 jde prý dokonce rozstříhat natvrdo jakýmkoliv programem na dělení souborů.

Tudlenedle
Co s tím chceš dál dělat? Na co to potřebuješ?
cuko (7)|24.6.2006 00:04
Nejaky editor na ac3 by nebol od veci. Napr. vediet si pridat zvuk na jednotlive kanaly, niekedy central je dost po tichu tak jednoducho si tam pridat hlasitost alebo komplet na vsetky kanaly. Existuje nieco take ci to treba rozdelit na waw, pridat hlasitost a znovu spojit?
Uz ked pisem, aky je najlepsi soft na vyber ac3 s dvd?
Ja niesom ziaden odbornik tak preto sa vas pytam, ak som napisal hlupost tak sa mi nesmejte \/ . Dakujem. 8-)
vlada (3470)|24.6.2006 10:01
cuko
AC3 z DVD vytáhneš nejlíp DVDDecrypterem nebo programem DGMPGDec. 6 WAVů z AC3 uděláš programem BeLight a tím samým programem zase upravený WAVy můžeš spojit dohromady. K úpravě doporučuju program Audacity.
cuko (7)|24.6.2006 14:15
Dakujem vlada.

Som to bez problemov rozdelil na waw, pridal hlasitost a znovu spojil. Lenze ked som to spojil tak zvysena hlasitost sa mi nejako neprejavila. Som to porovnaval v prehravaci Jetaudio, cisto len zvuk a pripada mi to rovnake.
V BeLight je nieco na nastavovanie hlasitosti?
mirekv (7169)|24.6.2006 15:32
Tak toby mě taky zajímalo, dělal jsem AC3 z mpa a ať jsem nastavoval co chtěl, tak AC3 byla vždy mírně slabší než původní mpa. V BeSweetGui to šlo.
Farao (53)|24.6.2006 15:48
to mirekv: No kdyz ja prevadel mpa na ac3 v programu sony soundForge - tak mi v nastaveni ukazovalo ze se automaticky nastavi vstupni audio -3db
Coz by vysvetlovalo to co rikas! Asi je hold AC3 dane nejakym standartem a veskere programy se jim ridi
stayman (12393)|24.6.2006 22:42
Ide o standardne nastavenie AC3 enkoderov, riesilo sa to tu:

http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3314
vlada (3470)|25.6.2006 15:08
Další problém je v enkoderu FFMPEG, který využívá BeSweet. Má chybu, která způsobuje mírnou ztrátu halsitosti při konverzi do AC3 (-6 dB). Současná verze FFMPEGu už to má opravené, ještě je nutné, aby to implementoval také BeSweet.

Zkusil bych FFMPEG GUI (asi umí jenom stereo WAVy) nebo BeHappy (umí i 5.1).
Rokspier (4)|20.9.2019 15:31
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat přes která program jde prodloužit časová osa ve wav souboru? Mám seriál ve full HD rozlišení s anglickým dabingem. Českou verzi jsem našel s horší kvalitou obrazu. Přes program AoA Audio Explorer jsem si z něho proto vytáhl zvuk ve formátu AC3. když jsem ho pak chtěl jako další zvukovou stopu vložit do videa zjistil jsem, že český dabing je kratší a nesedí s obrazem.
vivid.sk (11472)|20.9.2019 17:22
Uprava sa nerobi predlzenim casevej osi, ale posunutim povodnej stopy na "spravnu" poziciu cez parameter "delay" pri muxe (mkv).
To znamena, ze povodny subor nieje nutne re-enkodovat. To vsak len za predpokladu, ze sedi dlzka (t.j. ze zdroj nieje zrychleny z 23.976 - >25fps)


[ATTACH=CONFIG]35103[/ATTACH]

Co sa tyka spomalenia, pouzi program EACto, parameter slowdown riesi tvoj problem, cize z audia zo zdroja 25p natiahnes audio pre zdroj 23.976p. A nasledne muxnes s originalom.
Entering-an-audio-sync-value-manually-in-MKVToolNix.png
Rokspier (4)|20.9.2019 21:05
Díky za radu,
ještě jsem se chtěl zeptat, mám avi video se dvěma zvukovýma stopami, které má kvalitnější zvuk než avi soubor s českým dabingem. Zkoušel jsem z toho prvního avi přes program AoA Audio Explorer vytáhnout českou stopu pro mkv video. Ale pokaždé mi vytáhlo jen anglický dabing. proto jsem si stáhl druhé video a to má ten začátek kratší. Doporučil byste mi jiný program na vytažení zvukové stopy z videa? Porovnával jsem si časy a to první avi se dvěma zvuku sedí více.
Jinak do té kolonky Delay se udává čas ve kterém se ten zvuk má spustit? Zkoušel jsem to a nefungovalo mi to. Používám program MKVToolNix GUI na vložení zvuku do videa. Všiml jsem si, že je tam i kolonka zpoždění a i ta mi nepomohla. Zvuk se pokaždé spustí se začátkem videa
vivid.sk (11472)|20.9.2019 21:30
Na extrakciu dat z avi mozes pouzit virtualdub/Nandub, pripadne malu historicku utilitku (pouzivam aj ja) AviMuxGui.

Do kolonky delay sa dava hodnota delay (oneskorenie) v ms, cize hodnota, o kolko ms sa ma audio posunut oproti zaciatku.

priklad:
0 je standard = bez posunu
1000 je 1 sekunda po (audio zacne 1 sekundu po videu)
-1000 je 1 sekunda pred (audio zacne 1 sekundu pred videom)
Rokspier (4)|21.9.2019 10:28
Dobrý den,

děkuji za odpověď. Z uvedených programů mi na vytažení stop fungoval program AviMuxGui. Zvukovou stopu mi ale vytáhl v souboru mka.
Na netu jsem našel společnost Hoo Technologies která nabízí placený convertor, který umí převést mka na ac3. Sice MKVToolNix nevadí, že je zvuková stopa v tomto formátu. ale nedaří se mi zvuk načasovat s obrazem. V MKVToolNix nastavení zpoždění se po zadání času v milisekundách obraz nespustí, ale pokaždé se začátkem obrazu. Zkoušel jsem v EAC3toGUI druhou verzi dabinku co mám v ac3 a ta mi sedí. Jen je o minutu kratší, ale přijde mi že je méně kvalitní než ta první co je v mka.
Chci se proto zeptat na convertor pro mka soubory. Jestli máte zkušenosti s nějakým konkrétním. Nabízený program od té společnosti stojí 19,95. Chtěl jsem se před jeho koupí proto zeptat na alternativu.
Ještě bych chtěl poradit program do kterého se dá vložit obraz a pod ním je vidět zvuková osa. Na toto jsou zkoušel program na tvorbu titulků Subtitle Edit.

Předem děkuji za odpověď.
Foolproof (2713)|21.9.2019 11:52
Uniká mi, z jakého důvodu není použit přímo MKVToolNix.

Vynechá se video a zvuk se uloží jako MKA, které mohu potom ve stejném programu dát do čehokoliv.
[ATTACH=CONFIG]35104[/ATTACH]

---------- Doplněno v 09:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:48 ----------

MKA není formát, ale kontejner a pokud byl originální zvuk v AC3, tak bude přehráván jako AC3.

Na zvuk jsou tam 2 funkce
1 Zpoždění, tím se jenom posune zvuk
2. Roztažení - napasuje délku zvuku na délku obrazu.
snap060.png
Rokspier (4)|21.9.2019 12:39
[QUOTE=Foolproof;538006]Uniká mi, z jakého důvodu není použit přímo MKVToolNix.

Když jsem u zadané zvukové stopy v tomto programu nastavil zpoždění. A při zapnutí videa s touto zvukovou stopou. pokaždé se mi spustila ze začátkem obrazu. a to jsem dával různé časy.
když jsem v programu EAC3toGUI při konverzi na CA3 převedl se zpožděním tu druhou stopu a pak ji vložil do videa v MKVToolNix a dál ji neupravoval. Časování mi sedělo. Jen konec zvukové stopy je useknutý před titulky :(
proto bych chtěl zkusit tu druhou stopu převést na CA3, abych ji mohl v EAC3toGUI nastavit zpoždění. Nevidí soubory s příponou mka.
Zkoušel jsem tuto stopu vytáhnout z videa přes AoA Audio Extractor. Ale tím, že to video má českou a anglickou stopu, pokaždé mi vytáhlo jen tu anglickou :(
vivid.sk (11472)|21.9.2019 22:33
[QUOTE=Rokspier;538004]Zvukovou stopu mi ale vytáhl v souboru mka.[/QUOTE]
Robis niekde chybu. Zdrojovy subor pretiahnes cez drag&drop do horneho okna, nasledne kliknes na "generate data sourcess from files", nasledne sa dole zobrazia najdene tracky A+V, dole kliknes na konkretne AC3 audio a zvolis extract binary, hotovo.

[orientacny obrazok]

[ATTACH=CONFIG]35105[/ATTACH]


[QUOTE=Rokspier;538007] Jen konec zvukové stopy je useknutý před titulky [/QUOTE]

To vobec neprekaza, video ide dalej do konca. Zrejme zavisi aj od samotneho playera, ale nikdy som s tym nemal problem, aj pri posune niekolko desiatok sekund pri zaciatku, ze by sa to "nechytilo" a neprehralo korektne.
en_main_window.png