Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s ffdshow mpeg-2

Martincca (9)|20.5.2006 21:15
Když mám poštěnou televozi, tak vidím puze levý a pravy okrak obrazu a vnitřní obdelník je černý. Když ffdshow odinstaluju tak vše finguje...
Nevíte náhodou někdo, co mám blbě nastavený.... díky :-D
jojto (865)|20.5.2006 22:19
Tvoja cestina je strasna :-D . Keby to bola iba cierna obrazovka by som vedel, no toto je zrejma bitka kodekov. Bud vyskusal inu ver. ffdshow, daj si do poriadku PC, alebo ho proste nepouzivaj. Nieje to nepostradatelny software.
mirekv (7169)|20.5.2006 22:23
[quote=Martincca]Když mám poštěnou televozi, tak vidím puze levý a pravy okrak obrazu a vnitřní obdelník je černý. Když ffdshow odinstaluju tak vše finguje...
Nevíte náhodou někdo, co mám blbě nastavený.... díky :-D[/quote]
Enigma! :-E
Martincca (9)|20.5.2006 22:55
jj :-I , sorry, nějak se mi to tu sekalo a výsledek je viditelný.... ....příště si to přečtu, než to pošlu do světa :-R
Nemůže to být kolizí kodeků? Moc tomu nerozumim, spíš vůbec...
jinak ještě doplňující otázka : můžu si kodekem mpeg-2 ovlivnit kvalitu příjmu dig.talevize? Proto jsem chtěl totiž vyzkoušet ten ffdshow....
Kvalita mi totiž příjde dost mizerná :-(((
jojto (865)|20.5.2006 23:04
Martincca
Ano. Moze, ale aj nemusi to byt problem kodekov. Ffdshow zvacsa vsetky "prebije" no niekedy je to aj nanho vela. Pokial si ho nainstaloval iba kvoli tomu, co si napisal, tak rozhodne kvalitu prijmu neovplyvnis nicim inym iba ovladacmi, softom a silou, kvalitou signalu. Ffdshow obsahuje filtre, ktore opticky zlepsuju obraz. Nastavenie TU.
Martincca (9)|20.5.2006 23:17
tak díky, zkusím to ještě v nastavení nebo zkusím najít na netu pouze konkrétní ovladač kodeku mpeg-2, nemáte někdo nějaký tip :-D
vlada (3470)|31.5.2006 13:32
Martincca
No nejdřív se trochu rozepiš, co máš za TV kartu, jaký ovládací SW a tak.

Celé video ve Windows funguje na principu řazení DirectShow filtrů. Takový graf potom vypadá třeba takhle:



Každý filtr má nějaký vstup a výstup. V nastavení FFDShow můžeš ovlivnit, na které výstupní piny se připojí na které ne. Pokud nastavíš, aby se připojoval na MPEG-2 video, bude se používat jako MPEG-2 dekoder. Můžeš ho ale třeba nastavit na nekomprimované video a potom se bude "věšet" na video vždy jako postprocessingový filtr.

Chce to trochu tuhle tematiku nastudovat, abys věděl, co děláš a co vlastně chceš.
stayman (12393)|31.5.2006 14:16
[quote=Martincca]Když mám poštěnou televozi, tak vidím puze levý a pravy okrak obrazu a vnitřní obdelník je černý. Když ffdshow odinstaluju tak vše finguje...
Nevíte náhodou někdo, co mám blbě nastavený.... díky :-D[/quote]

Nemas uz nic blbe, pretoze si ten ffdshow odinstaloval :-D
ODSakEda (2278)|31.5.2006 20:20
Bejvá problém s prokládáním u ffdshow! Jeli aktivováno pro PC monitor, bejvá problém u TV OUTu, kde je třeba prokládaný... výstup!