Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kopie filmů Normal-Super 8 z promítačky přes v-kameru do PC

danton (51)|13.8.2004 13:50
Má někdo zkušenost z převodem třebaže starých, ale osobně cenných (rodinných) filmů Normal a Super 8 na DVD? Při použití analogové videokamery obraz nebliká, ale při použití digikamery je kvalita lepší, ale obraz bliká jak semafor.
Pio (36)|13.8.2004 14:00
Neviem aku mas kameru, ale ked som to onehda robil, tak stacilo vypnut na kamere digitalny stabilizator obrazu a bol pokoj. :-D
trubiroh (48)|13.8.2004 14:22
blikání odstraníš následujícím způsobem - vyzkoušeno, výsledek dost dobrý.
1 . promítej nejlépe na čtvrku A3-A4
2. na kameře nastav čas 1/50
3.kameru propoj s televizí, spusť promítačku a regulací počtu snímků/s
eliminuj blikání - jde to docela dobře, důležitá je ta 1/50 na kameře,jinak se ti to zase rozjede.
4. a pak už jen natáčej :-)

P.S. zapoměl jsem dodat, že je lepší zaostřit ručně, dovoluje-li to kamera.
MOJE (537)|13.8.2004 17:15
Ja by som doporučil 1/25 na elimináciu blikania - mne to tak fungovalo. (Koľko má vlastne prenietačka snímkov za sek.?)

Manuálnu bielu.

Ručne zaostriť.

V prípade, že sa Ti v obraze ukazuje tunelový efekt (rohy tmavšie) mám na to PLUGIN do VIRTUAL DUB (keď chceš, tak pošlem).

:BB:

PS: Teoreticky by kvalite obrazu pomohla kamera s CINE LIKE (Panansonic DVX100, DVC30 ...). Trebalo by vyskúšať.
imported_jozo (82)|5.11.2004 22:00
O ten tunelový efekt mam zaujem , stačí nazov. dakujem
petrib (14)|1.1.2005 15:40
[quote=jozo]O ten tunelový efekt mam zaujem , stačí nazov. dakujem[/quote]

já taky :)
když jsem zkoušel širokoúhlou předsádku, tak to nehezky vinětovalo. ď.
Krtek (1279)|1.1.2005 20:46
[quote=MOJE]Ja by som doporučil 1/25 na elimináciu blikania - mne to tak fungovalo. (Koľko má vlastne prenietačka snímkov za sek.?)

Manuálnu bielu.

Ručne zaostriť.

V prípade, že sa Ti v obraze ukazuje tunelový efekt (rohy tmavšie) mám na to PLUGIN do VIRTUAL DUB (keď chceš, tak pošlem).

:BB:

PS: Teoreticky by kvalite obrazu pomohla kamera s CINE LIKE (Panansonic DVX100, DVC30 ...). Trebalo by vyskúšať.[/quote]

8mm kamera má 16 snímků za sekundu. Jinak pokud chce někdo přepisovat film, tak hlavní zásada je ta, že se vypne veškerá automatika přesně jak píšeš.
Promítat na papír je pěkně na hov*o. Nejlepší je zrcadlový tunel od Hamy. Pokud by ho někdo sháněl, tak podotýkým, že Hama už ho asi 6 let nedělá. Mám ho doma a střežím jako oko v hlavě.
MOJE (537)|2.1.2005 12:14
Kámoš ho má tiež a za tú cenu s takou kvalitou :-I (to už možem aj na plátno alebo na papier)


PS: Nehovorím, že je to až také zlé, ale nie až také dobré B-)
Pio (36)|2.1.2005 19:28
Moje mas pravdu. Mam to overene, urobil som tych prepisov mraky. :-!!!
Krtek (1279)|4.1.2005 01:09
[quote=Pio]Moje mas pravdu. Mam to overene, urobil som tych prepisov mraky. :-!!![/quote]
Já na tom přepisuju několik hodin měsíčně už několik let, a rozhodně si nemůžu stěžovat. Vždyť jde o zrcadlovou projekci a není tam vůbec žádná ztráta. Pokud bych promítal na plátno, tak uvidím nitky a taky nenastavím kameru tak abych viděl v přesném úhlu záznam. Ať si kdo chce co chce říká, líp to ničím nepřepíšete.
Ještě pozor! Hama dodávala podobný přístroj na stativu. Nešlo o tubus, ale jen o odrazovou stěnu a ta nestála za nic.