Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod hotového DVD v Pal do NTSC

yaso (304)|13.8.2004 13:07
Poradí mi prosím někdo nějaký soft na převod hotového DVD v Palu do NTSC ? Má švagrovou v USA a zřejmě nemám jinou možnost, pokud chci, aby to DVD bylo přehratelné. Děkuji. :-)
Hawkey_tvf (434)|13.8.2004 14:00
ProCoder.
Alebo v AviSynthe deinterlace a nasledne telecine.
1hroch (865)|14.7.2005 07:56
To Yaso!
Jak jsi dopadl s tim prevodem PAL -> NTSC?
Jsem postaven pred stejny problem.
Zkousel jsem jednotlive VOB prekonvertovat Procoderem 2 a vzdycky pri stisku tlacitka "Convert" vyskoci "An unknown error occured"
Stejne ale zrejme musim prekonvertovat jen video a v nejakem authoring softu znovu vytvorit cele menu. Nebo to jde cele. Zkuste me nakopnout.
AviSynth se mi vubec nepodarilo rozjet.
yaso (304)|14.7.2005 08:36
už je to dlouho, ale myslím, že jsem v Procoderu převedl jen video zpět na mpg a pak v DVDA udělal nové dvd s nastavením pro NTSC.
1hroch (865)|14.7.2005 08:47
A uz si nepamatujes jakou verzi Procoderu jsi pouzil?
yaso (304)|14.7.2005 08:53
ProCoder 2
1hroch (865)|14.7.2005 09:18
To tedy nevim, co se tomu memu nelibi, ze vyhazuje chybovou hlasku
StD (8612)|14.7.2005 09:57
1hroch: Tohle CPC2 udělá, když "se mu něco nelíbí" na tom streamu. Zkus si ho zkontrolovat v MpegAnalizzatore/PVAStrumento, případně BitrateVieweru...
1hroch (865)|14.7.2005 11:03
Diky za rady, vecer vyzkousim
1hroch (865)|18.7.2005 07:51
Tak jsem zkousel prevod PAL -> NTSC:
Orig. DVD - kamera, Premiere 6.02, Canop. Procoder 1.5 (VBR, 2pass-6500/8000kb/s, LPCM 48000/16 stereo), Ulead Workshop 2 (4 stranky menu), PAL, delka 1:15:13:01.

1.postup:
VobEdit -Demux, audio otevreno v SoundForge 8 a znovu ulozeno (jinak ho nechtel zadny program nacist - neznamy format - pritom pri identifikaci - 48000Hz, 16 bit, PCM ?)
Video-Procoder 2 (DVD-NTSC Mastering Quality, VBR 2pass 6000/8000)
Workshop 2 - video z Procoderu, audio ze SF
Menu: z DVD VobEdit (Video_TS) Demux CEll Id, Demux Audio, rozdelilo se na 4 VOB = jednotlive stranky menu. Prejmenovat na "MPG". Primo v PAL nacist do Workshop jako Menu Background Video, znovu vytvoril Chapters, Buttons udelal jako Invisible.

2. postup:
DVD Shrink - 1 velky VOB, Vegas 6 - Render As DVD NTSC main Concept MPEG-2 - vsechno na default, pouze video quality = High, Audio 224kbs, 48000Hz, Layer2.
Workshop - pri tvorbe Chapters jsem se nedostal pres 1:02:40:26 ? Proc?
Tedy DVD Architect 3.0b.
Menu: stejny postup jako v 1.

Cas renderovani (P4 3,6GHz/800Mhz/HT):
Procoder 2:05 hod
Vegas 7:07 hod

Vysledek: kvalita jak z dobreho VHS - ztrata ostrosti a detailu, u Vegas o neco lepsi, v obou pripadech cukani pri svencich nebo rychlych pohybech (kazdy 5. frame se opakuje). Pri zpomalenem prehravani na DVD ma napr. kun jednu nohu zobrazenu 3 krat - 1.vice vzadu (50% sytosti), 2.uprostred (100% sytosti), 3.vice vepredu (50% sytosti).

m2v z VobEdit nechtel Vegas nacist - Uknown format
vob nechtel Procoder2 prezvykat - pri stisknuti Convert - "An unknown error occured"
Pri analyze doporucenymi programy StD jsem nic podezreleho neobjevil.

Delam neco spatne? Jak presne nastavit render ve Vegas?
Saxel (2279)|18.7.2005 10:36
[quote=1hroch]Delam neco spatne? Jak presne nastavit render ve Vegas?[/quote]
Neumím poradit, mohu jen potvrdit podobnou zkušenost, jen s tím rozdílem, že mi subjektivně lepší připadal výsledek z Procoderu.
Moc by mě zajímalo, jak to konvertujou profíci ve filmových studiích - jak řeší rozdílnou snímkovou frekvenci PALu a NTSC. Ví to tady někdo?
Spagin (4)|18.7.2005 20:03
Boha jeho, mam kameru NTSC z USA, a v pohode me tu zvlada stolni DVD prehravat moje vyrobene NTSC DVD, a to same plati obracene! V USA prehrajes PAL DVD tak tez. Tak proc to slozite konvertovat , kdyz to umi stolni DVD ....?
mirekv (7169)|18.7.2005 20:19
Saxel
Stejně, jak my "ametéři", většina videí vznikla konverzí na NTSC, tedy Telecine, takže se udělá inverzní Telecine, pokud video vzniklo přímo v NTSC, tak se buď vypustí snímky, nebo se udělá interpolace (Procoder 1.5, nebo Express). Výsledek tedy žádný zázrak.
vlada (3470)|18.7.2005 21:57
Spagin
NTSC v Evropě neni problém, TV i přehrávače to umí, ale obráceně to problém je. NTSC televize většinou neumí PAL.

1hroch
Je zdroj prokládaný nebo progressivní? Podívej se fŕum na http://www.doom9.org a najdeš tam plno připravenych skriptů do AviSynthu. Automaticky pracující programy typu ProCoder nebo Vegas to principiálně nemůžou udělat nejlepším způsobem. Neví jakej je zdroj, takže nemůžou zvolit optimální postup. Pokud to chceš mít kvalitnější, musíš se v tom trochu povrtat. U NTSC jsou v digitální podobě 2 rozdíly oproti PALu.

1) rozlišení - neni problém
2) Snímková frekvence - velkej problém.

Navíc je nutná rekomprese videa. Je poměrně zbytečný rekomprimovat zvuk, navíc do mizernýho MP2.

Každopádně pokud hledáš opravdu kvalitní způsob, tak asi jedinou možností jsou buďto specializovaný programy nebo AviSynth.

Jak udělat menu, abych se přiznal, nevím. Nikdy jsem to nepotřeboval, protože menu na většině DVD upřímně nenávidim a vyhazuju je.
1hroch (865)|20.7.2005 08:14
Zdroj je zrejme prokladany - z kamery do Premiery DV.avi, vyrenderovany finalni DV.avi, Procoder u Source hlasil Lower Field First, co z toho potom udela Workshop na DVD nevim. Ale kdyz jsem demuxnul hotovr DVD PAL, tak v Procoderu se u Source zase objevilo Lower field first, tedy predpokladam, ze je to prokladane. Sam jsem se nesnazil o deinterlace. Zvuk me v tomto okamziku nijak netrapil, slo mi hlavne o video a overit nejaky schopny postup.
Proverim Doom
Diky za reakce
vlada (3470)|23.7.2005 15:59
Nazdar,
našel jsem naprosto ideální věc na převod PAL na NTSC. Stačí zkomprimovat video v NTSC rozlišení s 25 fps a DGPulldown se postará o zbytek.
http://www.johnisme.com/avi1.shtml
Devaster (477)|23.7.2005 16:27
Donald A. Graft je v tomto dobrý ...
vlada (3470)|23.7.2005 16:53
Smart Deinterlace, DGMPGDec, DGBob, Decomb, Smart Smoother a plno dalšich utilit a filtrů.

Děkujeme....
1hroch (865)|25.7.2005 13:03
Vlado diky,
udelam dalsi pokus
Zkousel jsem pomoci AviSynth a nejakych scriptu do nej, porad se mu neco nelibi - MPEG2DEC.dll nenalezeno, fourcc decompressor nenalezen, atd....
mirekv (7169)|25.7.2005 13:21
1hroch
A máš k nim i cestu?
1hroch (865)|26.7.2005 08:58
mirekv: MPEG2DEC.dll jsem tam uz soupnul - nebyla, ale z fourcc jsem volaky zmateny, kdyz jsem se dival na jejich stranku, tak nejsem moudry z toho, ktery decompressor to chce
vlada: zkusil jsem tebou navrhovany postup a hned vTMPEGenc to vyhodilo hlasku:
You are trying to create MPEG-2 file
To playback MPEG-2 file, DVD player software needs to be installed on your system.
MPEG-2 files can not be played without such playback software.

Vysledkem bylo cerne video. Power DVD tam mam, tak co chce?
vlada (3470)|31.7.2005 21:14
1hroch
Hm, tohle je divný. Chce nějaké dekodery pro DVD. Zkus nainstalovat DScaler 5. Ale v podstatě neni vůbec nutný používat TMPGEnc. Stačí jakýkoliv jiný MPEG-2 encoder a potom DGIndex (součást DGMPGDec), který z toho udělá .m2v stream. MPEG2Dec.dll je starý, používej nejnovější DGIndex a DGDecode.dll (z balíku DGMPGDec).
FourCC kód je kód, který se kodeky identifikují v AVI souboru. Každý kodek má nějaký kód přidělený. Třeba DIV3 je DivX 3.x, DX50 je DivX 5.x, XVID je XviD (kdo by to čekal :)) atd. AviSynth hledá nějaký VfW dekoder pro daný FourCC kód a nemůže žádný najít. Nainstaluj FFDShow a ve VfW konfiguraci povol daný dekoder. Další možnost je použít v Avisynthu místo AVISource příkaz DirectShowSource, který použije místo VfW DS kodeky.
1hroch (865)|1.8.2005 12:50
Vlada diky za dalsi tipy a navedeni
Zkusim, ale asi to budu muset odlozit, v sobotu v noci mi napul zrusili auto, tak ted beham po uradech a ve ctvrtek odletam do teplych krajin ohrat si stare kosti.
Jeste jednou diky
1hroch (865)|1.8.2005 12:51
Vlada diky za dalsi tipy a navedeni
Zkusim, ale asi to budu muset odlozit, v sobotu v noci mi napul zrusili auto, tak ted beham po uradech a ve ctvrtek odletam do teplych krajin ohrat si stare kosti.
Jeste jednou diky
1hroch (865)|1.8.2005 12:52
Vlada diky za dalsi tipy a navedeni
Zkusim, ale asi to budu muset odlozit, v sobotu v noci mi napul zrusili auto, tak ted beham po uradech a ve ctvrtek odletam do teplych krajin ohrat si stare kosti.
Jeste jednou diky
1hroch (865)|2.8.2005 12:28
To si to vcera nejak zalaskovalo - ctyrnasobna zprava

Nainstaloval jsem zatim ffshow a jedine, co jsem dosahl bylo, ze mi to z formatu 4:3 PAL.avi udelalo nudli snad 2,24:1. Dneska jsem se poohledl po Dscaler, tak uvidime
vlada (3470)|2.8.2005 14:03
1hroch
FFDShow narozdíl od většiny jiných dekoderů respektuje nastavený poměr stran. To by mohl být jeden z důvodů. Co to je za AVI soubor? Taky je možný, že máš v FFDShow něco špatně nastaveno...
1hroch (865)|3.8.2005 07:30
Vyrenderovano DV.avi z Premiery - PAL, Lower field, 720 x 576
vlada (3470)|3.8.2005 10:56
A když to otevřeš ve VirtualDubu, tak to vypadá jak? Ten .AVS skript je jenom [code]AVISource("dv.avi")[/code] nebo je tam ještě něco jinýho? Zkoušel jsi místo AVISource použít DirectShowSource? Kde jsi vlastně dostal to protáhlý video?
1hroch (865)|3.8.2005 12:07
Ten script byl puvodne asi tento:

# PAL DV (50 fps) to NTSC DV (59.94 fps)
LoadPlugin("SmoothDeinterlacer.dll")
AVISource("PALDV.avi")
SmoothDeinterlace(tff=false, doublerate=true)
BilinearResize(720, 480)
ChangeFPS(59.94)
SeparateFields()
SelectEvery(4, 0, 3)

a pak i tento:

# PAL DVD (50 fps) to NTSC DVD (59.94 fps)
LoadPlugin("SmoothDeinterlacer.dll")
LoadPlugin(PluginPath + "MPEG2DEC.dll")
InputVideo = MPEG2Source("PALDVD.d2v")
SmoothDeinterlace(tff=true, doublerate=true)
BilinearResize(720, 480)
ChangeFPS(59.94)
SeparateFields()
SelectEvery(4, 1, 2)

na tvoji radu jsem misto MPEG2DEC.dll pouzil DGDecode.dll a namisto AVISource DirectShowSource

AVISynth jsem pri instalaci asocioval s Media Player, takze kdyz spustim *.avs, otevre se to v Media Playeru 6.4
vlada (3470)|3.8.2005 12:35
Ty skripty takhle na první pohled vypadají O.K. Ten první skript vytvořil to protáhlý video? Zkus tam nechat jenom samotný AVISource, co to udělá.
1hroch (865)|3.8.2005 14:22
mam dojem, ze kdyz to narazilo na "SmoothDeinterlace(tff=false, doublerate=true)", tak to rvalo, ze nemuze provest - error in line 4
Dnes jeste zkusim. A pak pokracovani za 14 dni
Diky
1hroch (865)|30.8.2005 07:54
Nainstaloval jsem
"AviSynth 2.55"
"ffdshow20050212"
"DScaler5"

Pouzil jsem tento script:

# PAL DV (50 fps) to NTSC DV (59.94 fps)
LoadPlugin("SmoothDeinterlacer.dll")
DirectShowSource("PALDV.avi")
SmoothDeinterlace(tff=false, doublerate=true)
BilinearResize(720, 480)
ChangeFPS(59.94)
SeparateFields()
SelectEvery(4, 0, 3)
Weave()

Ulozil jako "DV-PAL.avs"

Video PALDV.avi - vyrenderovane z Premiery DVPAL, 720x576, Lower field first, 25fps
1. Spustil jsem "DV-PAL.avs", otevrel se Media Player 6.4 a v nem video PALDV. Ale co dal? Jak ho ulozim?

2. Pouzil jsem VirtualDub 1.6.2\File\Open Video File\DV-PAL.avs - otevrelo se v obou oknech video
Dale - File\Save as AVI. Tam mi to nabidlo - Audio-Video Interleave (*.avi). "Ulozit"
Vysledek - nekomprimovane video (puvodni DVPAL.avi 209MB - 55sec) - 1,73GB

3. "DV-PAL.avs" otevrel v CanopusProcoderu2 jako Source video a nechal vyrenderovat primo m2p - nelze pouzit 2pass VBR, ale pouze CBR.

Ve 2. a 3. delku videa 55 sec renderovalo 20 min. Vytizeni CPU max 4%. Neni to trochu pomale?

V predchozich vstupech - to protahle video zpusobil prikaz "SeparateFields" - ten udela jen pulsnimky 720x240. Pomohl nasledny prikaz "Weave", ktery znovu prolozi.

Otazka - Jaky Encoder pouzit a do jakeho formatu?
Jak jsi to myslel s DGIndex a DGDecode.dll ?
mirekv (7169)|30.8.2005 08:33
1hroch
2. Zkoušel jsi ve VDubu u videa "direct stream copy"? (Ale nevím, jesli to jde.) Při "full processing mode" ti to bude ukládat do toho, co si zvolíš, tedy buď PCM, nebo kodeku.
3. Nevím, proč by neměl Procoder v tomto případě umět 2 průchody, já to dělám běžně. V Avisynthu máš asi hodně filtrů, proto Procoder nemá celkem co na práci a taky proto to tak trvá.
Počkej na vladu, snad ti k tomu řene víc.
1hroch (865)|30.8.2005 08:51
2. Nezkousel, myslel jsem, aby se uplatnily filtry z AviSynthu, ze je nutno pouzit Save as AVI.
3. Procoder se nastavil na 2pass, AVG 6000, Max 8000. Kdyz jsem spustil Convert, vybehla hlaska, ze nebude mozno prehrat na DVD playeru, protoze datovy tok bude 10,06MB/s. Ani kdyz jsem snizil AVG na 5000, tak stejny vysledek. Kvuli rychlosti jsem kliknul CBR, a to proslo. V teto fazi jsem dale nebadal.
AviSynth podle me udela to, co ma ve scriptu - viz vyse.
mirekv (7169)|30.8.2005 09:04
1hroch
"Save as avi" ano, ale v záložce "video" nastavit "direct stream copy". U procoderu ta hláška znamená, že překračuješ standardní maximální tok. Ten je dán součtem max br videa(ve tvém případě 8000) a br zvuku. 8000 je běžně používaná hodnota, takže jak máš nastavený zvuk?
Avisynth udělá, co nastavíš, v tomhle je vlada dobrej.
1hroch (865)|30.8.2005 09:23
mirekv - "V Avisynthu máš asi hodně filtrů" - ma reakce byla odkaz na script, to jsou jednotlive filtry - spis se podivuji nad tim, ze procesor se flakal a render probihal rychlosti 0.76-2fps
Zvuk me v tuto chvili nezajimal byl PCM 48000kHz, je mozne, ze soucet toku uz byl tak velky...Kdyz ale dam do Procoderu Source DV.avi PAL a zvuk necham na PCM, Target PAL Mpeg, tak to s hodnotami Avg 6000, Max 8000 projde. Ze by NTSC?
mirekv (7169)|30.8.2005 10:04
V Procoderu v záložce "Target" je u nastavení zvuku defaultně PCM (Wave file). To je třeba přepnout na MPEG Audio Layer-2 a Audio bitrate na 224, nebo 192 (stačí).
Jesli budu mít chvilku čas, tak ten script vyzkouším.
1hroch (865)|30.8.2005 10:43
Diky, to vim, ze se da prepnout.
Spis me zajima, jaky Encoder pouzit, anebo nechat vyrenderovat pres VD nekomprimovane avi, a to teprve recompresovat v authoring softu.
mirekv (7169)|30.8.2005 10:51
1hroch
To néé, Procoder je nejlepší. Zkus ještě QuEnc, ten je speciálně pro Avisynth.
mirekv (7169)|31.8.2005 09:24
1hroch
Takže: bez smoothdeinterlace na 2 průchody 0,45RT, s smooth... na 2 průchody 0,17RT. V obou případech procák jede na 100%. DV je s vyseparovanýn audiem (zkusím ještě plné), ve scriptu jsem musel zaměnit DirectShowSource za AviSource, jinak to nejelo.
Athlon 2100+
1hroch (865)|31.8.2005 10:47
Me to prave nejelo s AviSource - viz vyse - rvalo to, ze nemuze najit FourCC, atd, tak mi Vlada radil, abych zkusil nainstalovat "ffdshow" a pouzit misto AviSource prikaz DirectShowSource.
Ja render na P43,6GHz/800MHz/HT, 1,5GB RAM.
Vcera uz jsem se nedostal k tomu vyzkouset QuEnc.
Jake jsi nastavil datove toky?
mirekv (7169)|31.8.2005 11:01
Tak teď jsem to zkoušel i s audiem a v pohodě. Toky tak jak ty, avg=6000, max=8000. Překvapila mě dobrá kvalita výsledného NTSC (rychlé pohyby - tenis, snímáno z TV přes A/D převodník v kameře).
Ten script si schovám.
Jo, a kyž dáš holé AviSource bez ostatních řádků, tak to taky nejede?
1hroch (865)|31.8.2005 12:08
Jo prave jsem zkousel ubirat filtry, az mi zustalo jen AviSource, tak to rvalo MPEG2DEC.dll nenalezeno, fourcc decompressor nenalezen, MPEG2DEC.dll jsem tam dal, ale zustal jsem viset na FourCC decompresor, tak mi Vlada radil ten ffdshow - viz predchozi stranky.

Take jsem byl prekvapen dobrou kvalitou oproti puvodnimu prevodu jen pres Procoder anebo Vegas- sice jsem ted pokusy delal na jinem videu, nez kvuli kteremu vznikla tato diskuse, ale bylo tam dost rychlych pohybu - bruslarske pocatky vnuka. Zkousel jsem jak authoring z videa z VirtualDubu, tak pres Procoder s pouzitim vyse zmineneho skriptu - na PC bylo zretelne trhani hran (pulsnimky), na TV oba zpusoby srovnatelne, oproti tomu samemu v PAL pak mensi barevna sytost (asi NTSC ma bezpecne hranice nize) a mirna neostrost, coz prisuzuji vertikalnimu resize (576 - 480)

Jeste jsem nasel tenhle script:
# PAL DVD (50 fps) to NTSC DVD (59.94 fps)
LoadPlugin("SmoothDeinterlacer.dll")
LoadPlugin(PluginPath + "MPEG2DEC.dll")
InputVideo = MPEG2Source("PALDVD.d2v")
SmoothDeinterlace(tff=true, doublerate=true)
BilinearResize(720, 480)
ChangeFPS(59.94)
SeparateFields()
SelectEvery(4, 1, 2)

Vlada se flaka nekde u vody?, ze jeste nesazashnul?
vlada (3470)|31.8.2005 12:09
1hroch

Pokud ve VfW konfiguraci FFDShow povolíš dekódování správnýho formátu (v Tvém případě DV), tak to pojede i s AVISource.

Ale teď k té vážné chybě - otevírat a ukládat video ve VirtualDubu je holý nesmysl, na VD vůbec nešahej. AviSynth slouží právě k tomu, aby si to video nemusel po použití filtrů ukládat. V podstatě to funguje takhle: v Procoderu si otevřeš video (což je v Tvém případě AVS skript!) a spustíš kompresi. ProCoder zažádá video dekoder o první snímek. Jako dekoder je asociovaný samozřejmě AviSynth. Ten si načte první snímek (nebo i víc snímků, pokud to filtry vyžadují) ze zdrojovýho videa, zpracuje ho filtrama a předhodí nekomprimovanej ProCoderu. Čili AviSynth stojí mezi zdrojovým AVI a ProCoderem a v reálném čase zpracovává video. Nemusíš vytvářet žádný dočasný AVI soubor.

Co se týká MPEG-2 enkoderů, s QuEncem bývá občas problém s dodržením maximálního bitrate. Ale jinak je perfektní a hlavně jednoduchý. Další dobrý freeare je HC Encoder. A potom tu jsou komerční stálice ProCoder a CCE. QuEnc a HC Ti jako vstup nevezmou nic jinýho než AVS skript.

No a ještě k rychlosti. Ty filtry AviSynthu jsou v podstatě všechny poměrně rychlý, až na SmoothDeinterlace. Zkus ho nahradit filtrem DGBOB, ten by mohl být rychlejší. No ale každopádně deinterlace to bude brzdit nejvíc. Ale přeci jenom dělat minutu videa 20 minut se mi zdá moc. Jak rychle to jede, když to uložíš ve VD jako nekomprimovaný AVI?
mirekv (7169)|31.8.2005 12:20
Počkej, když jsi ubíral ty filtry, proč to chtělo MPEG2DEC.dll? Vždyť to je jen na MPEG formát (MPEG, d2v...)? Na tyhle formáty je právě ten druhý uvedený script.
1hroch (865)|31.8.2005 12:27
Protoze ty prvni pokusy byly s Mpeg - jiz hotove DVD-PAL do NTSC. Pro sicher to jeste vyzkousim s AVI
vlada (3470)|31.8.2005 14:37
1hroch> Ten skript bude úplně stejnej pro AVI i MPEG až na první 1 nebo 2 řádky (pro MPEG). Jakmile to načteš, tak zbytek už je stejnej. V tomhle by neměl být vůbec žádný rozdíl.

V čem je vlastně momentálně Tvůj problém, co nefunguje jak má?
1hroch (865)|1.9.2005 07:50
vlada 31.8 11:09
Ve VD avi pres script 0,5 - 2 fps
Pres Procoder 2pass, avg 6000, max 8000, delka 1 min to psalo 1:03 hod, 0,02xRT
Z DV.avi zda se problem vyresen, az na tu silenou pomalost.
Mpeg - viz dalsi prispevek
1hroch (865)|1.9.2005 07:53
Kdyz pustim script jen (napr. ve VD)

# PAL DV (50 fps) to NTSC DV (59.94 fps)
AVISource("PALDV.avi")

Tak to zahlasi:
"AVISource: couldn`t locate a decompressor for fourcc"


Podivam-li se GSpotem na PALDV.avi (vyrenderovano z Premiery jako DV.avi PAL)
Codec: "dvsd", Status: Codec(s) are NOT Installed

Muzes se podivat, co tam mas ty za codec?

Chtel jsem zkusit Mpeg. Pouzil jsem script:

# PAL DVD (50 fps) to NTSC DVD (59.94 fps)
LoadPlugin("SmoothDeinterlacer.dll")
LoadPlugin(PluginPath + "MPEG2DEC.dll")
InputVideo = MPEG2Source("PALDVD.d2v")
SmoothDeinterlace(tff=true, doublerate=true)
BilinearResize(720, 480)
ChangeFPS(59.94)
SeparateFields()
SelectEvery(4, 1, 2)


A rvalo to, ze "MPEG2DEC.dll" neni plug-in pro AviSynth.
Kdyz ho nahradim "DGDecode.dll" a "*.vob" prozenu pres "DGIndex", ktery mi udela "*.demuxed.m2v" video a "*.d2v" soubor. "d2v" vlozim jako InputVideo do scriptu. Spustim a hlaska "MPEG2Source: couldn`t open source file, or obsolete D2V file"

Pri instalaci "ffdshow" jsem pro jistotu zaskrtal vsechno pro vfw.

Muze mi, prosim, nekdo rici, jak z DVD PAL udelam vhodny format pro script?