Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HELP - změna rozlišení avi v Virtualdub...

SimonX (4)|17.5.2006 11:11
Pokusil jsem se ve VD změnit rozlišení videa z původních 640 x 480 na 320 x 240, ale neúspěšně. Něco dělám špatně, protoze video je stale prehravano v puvodnim rozliseni :-( (mám českou lokalizaci VD):

1.) načtu avi,
2.) volím "úplné zpracování",
3.) vyberu "komprese", v mém případě DivX 6.2.2 a na záložce "Video" volim u "custom resize" mych 320 x 240 px.
4.) pozaviram vsechny dialogy a volim "soubor -> ulozit jako avi" ...

Jenze - pri prehrani ve Windows Media Playeru je to stale stejne "velke" video, pouze je diky vyssi kompresi bytove mensi a kvalita obrazu je take nizsi. Original byl DivX 5 + (audio) MPEG-L3. VD ale v info o souboru ukazuje mensi rozliseni. Nejak to nechapu... ocekavam ostrejsi obraz v mensim wokne. To snad avi kdesi v hlavicce (tag) ma uvedeno, nebo se mylim??

VD jsem si stahnul co nejnovejsi (1.6.14. - b24415), aby byla podpora DivX 6.2.2 co nejjistejsi. Navic mi VD hlasi "cannt find decompresor". Coz taky nechapu, protoze DivX jsou full \/

Tedy tazi se - co delam spatne? A nebo jinak - jak co nejjednodusim zpusobem zmenit rozmery cca sedmiminutoveho hudebniho videa tak, aby byly nekde kolem tech 320 x 240 px a tim mi padla bytova velikost souboru z puvodnich 98 MB tak na 30 MB... je to mozne?? :-?

Diky za pomoc B-)
mirekv (7169)|17.5.2006 11:24
SimonX
Změnu rozlišení nedělej v kodeku, ale ve filtrech. Najdi si resize, nastav potřebné rozlišení a Filter mode Lanczos.
SimonX (4)|17.5.2006 11:58
no jo, ale kdyz dam potom "ulozit ve starem avi formatu", tak mi z toho leze (filtry jsou aktivni pouze v rezimu RGB) 3000 MB soubor ... to je normalni, to se teprve po-te musi komprimovat?? :-G

Jinak ted jsem toto zkusil pouze na vzorku a stale totez - WMP to prehrava ve stejnym rantlu jako puvodne. Musim to manualne "zmensit"... takto jsem to prave nechtel. BSPlayer to same...

Jake nejmensi velikosti souboru mohu dosahnout u hudebniho videa delky 7 minut pri rekneme 1500 fps a 320 x 240 px plus mp3 (192 kbps) kopresi s DivX? Nesnazim se o nemozne (tj. z 98 MB udelat tak 30)??? :-?
clee (6592)|17.5.2006 12:03
kodek zvol jakej chces, ale resize nastav pod filtrama
mirekv (7169)|17.5.2006 12:38
Fitry ve VD jedou v RGB, ovšem to ve tvém případě nevadí, VD se video do RGB převede, akorát to trochu déle trvá. Zároveň hned nastav kompresi. Ovšem míru kompresi si musíš vyzkoušet sám, do DivX nedělám.
Teď znovu čtu zadání, obraz by se měl objevit v menším okně, ale ne ostřejší!