Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technologie Digital Crystal Clear od Philipse

noregret (2)|15.5.2006 17:21
Chci se zeptat majitelů televizorů značky Philips nebo znalců této oblasti, jestli technologie Digital Crystal Clear v sobě zahrnuje hřebenový filtr nebo ne. Většina internetových obchodů ho v seznamu vlastností uvádí, ale řada jiných nikoli...
TomK_tvf (38)|15.5.2006 19:28
[quote=noregret]Chci se zeptat majitelů televizorů značky Philips nebo znalců této oblasti, jestli technologie Digital Crystal Clear v sobě zahrnuje hřebenový filtr nebo ne. Většina internetových obchodů ho v seznamu vlastností uvádí, ale řada jiných nikoli...[/quote]

Hrebenovy filtr je soucastka, ktera se pouzivala v dobe, kdy televizni prijimace vevnitr fungovaly analogove. Dneska, kdy je kazda TV vicemene pocitac, je i vlastni zpracovani obrazu uvnitr 1 IO, jehoz funkce zahrnuji i neco jako hrebenovy filtr (kvalitni oddeleni barvonosne a jasove slozky). Takze kdyz to reknu laicky: KAZDA moderni TV ma neco, co funguje jako hrebenovy filtr...
(Pokud mate nekdo lepsi informace o soucasnych IO a chassis, dejte vedet ci mne opravte).
stani (1647)|15.5.2006 20:22
[quote=noregret].... jestli technologie Digital Crystal Clear v sobě zahrnuje hřebenový filtr nebo ne....[/quote]

Digital Crystal Clear je samostatně a Hřebenový filtr též.
Viz např. nejnovější CRT od Phipipsu:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7830
TomK_tvf (38)|15.5.2006 20:42
V tech marketingovych materialech se dost casto mele 5. pres 9.
Nedokazu si moc predstavit, co panove oznacuji jako hrebenovy filtr 3D - asi je to nejaka korekce sumu se snimkovou pameti.

Jeste k tomu klasickemu hrebenovemu filtru: Ma vyznam pouze u analogoveho PALu prijimaneho pres antenni vstup.
Neuplatni se u:
- digitalniho prijmu (terestrial i satelit)
- prehravani DVD (pokud neni nahodou pripojeno pres composite)
- obrazu z PC ci jineho zarizeni (neni-li pripojeno pres composite)
noregret (2)|15.5.2006 21:37
Právě že se v marketingových materiálech mele páté přes deváté, tak se celý trh stává pro zákazníky nepřehledným. Navíc když jsem začal vybírat televizi, tak jsem s úžasem zjistil, že na českém internetu neexistují stránky, kde by si člověk přečetl nějaké recenze (klidně mě opravte). Kupříkladu při výběru auta jsem měl zdrojů přehršel...

Každopádně vaše odpovědi mi pomohly ujasnit si jednu z mnoha (laických) záhad a tímto vám děkuji! :-)
POiNTER (311)|26.5.2006 22:11
[quote=TomK]Nedokazu si moc predstavit, co panove oznacuji jako hrebenovy filtr 3D - asi je to nejaka korekce sumu se snimkovou pameti.[/quote]2D hrebenovy filter filtroval len horizontalne a vertikalne mriezky (alebo ako to nazvat)...3D hrebenovy filter filtruje aj diagonaly (teda pokial som to dobre pochopil na jednej prezentacii-este si to prestudujem)