Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem s Audiom v Canopus Let's Edit 2.04

mp4 (27)|15.5.2006 12:37
Caute

Mam takyto problem.

Tusim ze cez Pinnacle Studio 10 som nagraboval video z DV kamery Panasonic GS15.
Ked som tie *.avi subory otvoril (po pol roku) vo Canopuse Let's Edite tak tam blbol zvuk. V ostatnych programoch ten zvuk isiel OK (Edius 3.6, Vegas 6, Pinnacle Studio 10, aj pri prehravani vo Windowse)

Video nagrabovane z DV kamery Panasonic GS17 mi islo OK, len neviem ci to nebolo grabovane cez WinDV. Aj kamart co si teraz kupil Canon 850i ma ten isty problem ze mu nejde v Let's Edite zvuk - susti.
Ja som teraz na 3mesiace prec z domu takze nemozem vyskusat ci je problem ked sa grabuje v Pinnacli alebo niekde inde. Ale myslim si ze by to malo byt jedno v akom softe sa video nagrabuje.

Dal som ukazkove video na web - http://www.blajsko.sk/skuska.rar

Poprosim tych co maju Canopus Let's Edit aby vyskusali ci im ide zvuk.

Dik za radu.
Nostradam (210)|15.5.2006 14:43
4 mp4.
To samé dělalo mi v Let´s Editu taky, kdy jsem ho chtěl vyzkoušet. Při přehrávání náhledu byl šum. Tak šel pod kytky. Po nějakém čase jsem si ho stáhl myslím odjinud, nainstaloval a zvuk byl již v pohodě. :-!!! Ale pod kytky šel stejně taky.
mp4 (27)|15.5.2006 15:51
Ono to je zvlastne ze to robi iba pri niektorych avi suboroch

Inac sa mi neskutocne paci, maly, rychly, jednoduchy.
Nemam cas studovat Vegas,Edius atd. Mam rad programy ktore robia iba to co maju a robia to dobre a rychle.

Na obcasne strihanie nejakej dovolenky ako stvoreny.

Uz som ho skusal preinstalovat a nic. A robi to aj kamosovi.
IvanS (96)|15.5.2006 18:53
Neni jedno, ve kterem programu se DV video grabuje. Vetsina beznych programu sice pouziva univerzalni (a ne zrovna nejlepsi) kodek "Microsoft DV", ktery obsahuji i WindowsXP, ale jinak si firmy bezne vytvareji svuj vlastni kvalitnejsi DV kodek, coz je i pripad Canopusu.

Zkousel jsem tu "skusku", a opravdu je problem se zvukem pouze v Let'sEditu. V MediaPlayeru i v Ediusu je to v poradku. Bud to kdysi to Pinnacle Studio nahralo do pocitace nejak divne, nebo se mozna projevila drobna nekompatibilita mezi formaty DV, tezko rict. Navic pisete, ze to nedelaji vsechny soubory, coz je taky divne. No ale vse se da jednoduse spravit - staci pouzit program "Canopus DV AVI Convertor", ktery umi prevadet DV AVI mezi formatem Canopus-DV a Microsoft-DV a naopak. Prevod probiha velmi rychle (neni tam zadny prepocet ani ztrata kvality), jen se tam jinak usporadaji data. Po teto konverzi uz ta "skuska" fungovala i v LetsEditu bez problemu. Predpokladam, ze tim ty stare nagrabovane soubory opravite, a ze nove soubory uz budete grabovat primo v programu LetsEdit, takze zadne problemy nebudou.

Jeste pro upresneni - opravdu to neni zadna specialita firmy Canopus. KAZDA solidni firma se snazi mit svuj vlastni "co nejlepsi" DV kodek, aby se vyhnula pouziti toho od Microsoftu. Samozrejme programy LetsEdit i Edius maji podporu pro ten Microsof-DV kodek, mely by ho umet nacist a pracovat s nim, ale pokud je v souboru nejaka nesrovnalost, stat se muze cokoliv. Pro overeni jsem zkusil prevest tu "skusku" z puvodniho Microsoft-DV na novy Microsoft-DV. Tj. zadny prevod do Canopus-DV, pouze srovnani parametru. A opet to zacalo fungovat. Z toho bych soudil, ze v tech "vadnych" souborech je opravdu neco "vadneho", co si vyzaduje opravu. No a nekterym programum ta chyba proste nevadi (Edius), a jinym vadi (LetsEdit).

Ten "Canopus DV AVI konvertor" je volne nabizena (free) utilita, ktera se da zdarma stahnout ze stranek Canopusu. Ke vstupu na "stahovaci" stranky firmy Canopus je ale potreba tam byt zaregistrovany, takze tu je primy odkaz (ma to 1,6MB): http://download.iselectronic.cz/Canopus/Canopus_DV_Converter_102.exe