Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

některé filmy

jerry_jarry (56)|13.5.2006 23:16
Zdar,
nevěděl jsem kam dát tenhle dotaz. Poprvý sem si toho všim u Musíme si pomáhat. Obraz se jako by rozsype, pozastaví a pak zase hraje dál. Opravte mě kdybych se mílil, ale asi to je způsobený digitálním vysíláním. Já zatím přímám pouze analog a do kompu mám akorát zavedenej TV tuner, takže když jsem nahrál Musíme si pomáhat - téměř 2 hodiny tak mi to zabralo jenom 4,5GB normálně by to bylo kolem 7-8GB. Jakto že je to stejná kvalita - ne-li lepší a při tom méně paměti??

Díky
mirekv (7169)|14.5.2006 09:19
Máš asi něco špatného v nastavení, velikost souboru je úměrná pouze délce videa a použitého bitrate. Spíš mi připadá, že ti nestíhá PC.
uvs_195.jpg
leo (345)|14.5.2006 11:28
Pokud nenapíšeš kodek a jeho nastavení při zachytávání (a nejlépe i aplikaci, ve které zachytáváš a TV kartu), tak ti asi nikdo nepomůže.

Za rozsypaný obraz by mohla digitalizace, dnes projde A/D a D/A převodem i analogové vysílání. Ber to tak, že se jedná o "zkvalitnění" služeb, které televize tak rády prezentují.
jerry_jarry (56)|14.5.2006 12:43
Ne počítač zvládá v pohodě 3GHz, ten obraz se rozsype i když to je v televizi, další film kterej to měl byl Všichni moji blízcí nebo včera i Chyť když to dokážeš. Kvalita je dobrá.
Nejde o to v čem to nahrám ale jak to teď vysílají, jenom by mě zajímalo co se to děje, že by filmy převáděli do digitální podoby??
pee.tr (1208)|14.5.2006 22:21
Ta velikost souboru je ovlivňovaná např. kvalitou vysílaného obrazu obrazu, jeho formátem (velikost černých pruhů nahoře a dole), kvalitou příjmu signálu a množstvím pohyblivých scén. Aspoň takové zkušenosti mám já.
To rozkostkování a zastavení části obrazu jsem si všiml i na běžné televizi při klasickém analog. vysílání např. v Sex ve městě.
mirekv (7169)|14.5.2006 22:41
[quote=pee.tr]Ta velikost souboru je ovlivňovaná např. kvalitou vysílaného obrazu obrazu, jeho formátem (velikost černých pruhů nahoře a dole), kvalitou příjmu signálu a množstvím pohyblivých scén. Aspoň takové zkušenosti mám já.
[/quote]
Tak to nemáš pravdu, ale může se stát, že když používáš VBR nebo zachytáváš do DivX (Xvid), může být soubor menší, protože kodek v klidných scénách nevyužije svých možností.
pee.tr (1208)|14.5.2006 23:23
mirekv
máš recht, že s těmi pohyby ve scénách si nejsem jist (MJPEG). Jen mám pocit, že třeba hokej nebo F1 má víc než třeba film o stejný dýlce.