Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC(DVI) na LCD BRAVIA(HDMI)

jwj (2)|12.5.2006 13:16
Zdravím všechny experty přes TV, video, PC atd.
Potřeboval bych po Vás radu, pomoc a chápavé imaginární poplácání po ramenou. Měl jsem dotaz na experty na technické podpoře Sony Czech (tak se sami nazývají):
--
Dobrý den, mám konkrétní dotaz k možnostem připojení mé nové
LCD TV Sony KLV-S32A10E. Rád bych věděl, zda je možné propojit tuto tv s počítačem pomocí kabelu DVI(PC)->HDMI(TV), tedy zda TV umožňuje vstup HDMI bez HDCP přenosu. Bohužel grafické karty s výstupem HDMI jsou naprostou raritou, upgradovat na takovou graf. kartu nechci. K VGA vstupu této TV už mám pro maximálně kvalitní obraz připojen XBOX360. Pro ten se bohužel HDMI kabel k TV vůbec nevyrábí. Díky za odpověď.
--
Dostal jsem tuto šílenou odpověď:
Dobrý den,
HDMI vstup není u televizorů Sony určen k připojení počítače, ale pouze dalších videozařízení (DVP-NS92/RDR-HX1010, v budoucnu BLURAY, HD satelit apod.).
Zkrátka toto rozhraní nelze komunikovat jako PC připojení.
S pozdravem Sony Czech
--
No tomu říkám podpora k TV za 50.000. Grrr.
Můj laický zřejmě nepřesnými technickými názvy vyjádřený názor je,
že v tomto případě je naprosto jedno, jaké zařízení se připojuje. Jednou je to standardní vstup (v podstatě DVI+HDCP+audio), takže zdrojem signálu může být cokoliv, co tento signál vyrobí a kabelem dopraví na HDMI vstup TV.
A jak tvrdí na Sony, že "nelze komunikovat jako PC připojení", tak pokud budu mít graf. kartu s HDMI(včetně HDCP) out, tak to naopak MUSÍ fungovat.

Můžete mi prosím někdo říct, jsem s tímhle svým názorem mimo? A můžete mi když tak poradit, půjde počítač přes kabel s redukci DVI->HDMI k TV připojit?
Díky za pomoc.
jwj (2)|12.5.2006 15:55
Tak se nakonec na můj další , už nasraný mail, uráčili u Sony odpovědět konkrétně:
Propojení DVI -> HDMI lze použít, ale pouze pokud DVI výstup podporuje HDCP. Je nutné také nezapomenout na to, že HDMI vstup je primárně určen pro video signál v normách 720p nebo 1080i. Díky tomu nemusí být např. písmo z PC zobrazeno zcela korektně.
--

Takže žádné rady už nejsou, třeba. No snad tohle někomu pomůže, kdyby řešil podobný problém.
akbrv (9)|16.1.2010 18:47
Diky.