Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SCART to BNC

hanus (5)|12.8.2004 10:31
Zdravím, zajímalo by mě připojení TV signálu (buď přímo koaxiálním kabelem nebo ze scartu) rovnou na BNC vstup monitoru. Mám monitor EIZO F930, který má jednak běžný vstup pro kabel monitoru z kompu, pak je tam 5 BNC konekrotů - R,G,B,Vsync,Hsync. Chtěl bych monitor propojit s videem (Panasonic se dvěmi scarty, na jednom je dekodér, disponuje R,G,B výstupem). Když grabuju TV na kompu, nemůžu sledovat televizi - ať už ten program nebo dokonce jiný, v kompu mám je jeden tuner :o)
Problém asi bude dostat z videa ty Vsync a Hsync signály. Někde na netu, tuším to byly britské stránky, jsem na takové zařízení narazil, uváděná cena však byla přes sto liber.
Nebo bych mohl monitor s kompem připojit přes BNC kabel a pak nějak napojit video do klasického vstupu monitoru? :o)
Díky za tipy, Hanus.
mirekv (7169)|12.8.2004 11:59
Mrkni na http://www.mk-electronic.cz/index.php?categoryis=2&perpageis=5, no není to zrovna nejlevnější. Jinak existují obvody na vydělení sync směsi z compositu, ale tím jsem se nikdy nezabýval.
hanus (5)|12.8.2004 17:54
Díky moc za tip. Bohužel při té ceně mě vyjde levněji druhá TV karta :o)
Mám známého, co "dělá" do elektroniky :o) videa, televize a tak. Pokud bych sehnal schéma zapojení, určitě by to dokázal zbastlit... Díky moc.