Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak prodloužit život PC?

wendy (260)|10.5.2006 07:12
Kamarádův PC-systém (AMD Duron, 700MHz) začal zhruba před 14-ti dny "jankovatět". Stále častěji se spuštěná aplikace ukončila, někdy ani program vůbec nenastartoval. V některých obdobích (řádově hodiny) byl relativně klid a pohoda.
Udělali jsme novou čistou instalaci Win98 i WinXP, ale již při nich se vyskytly problémy a OS měly některé neduhy. Např. tlačítko START se nerozvinulo, nespustily se Ovládací panely, při dalších pokusech s instalací OS předchozí problémy zmizely, ale objevily se jiné.
Instalace byly prováděny do různých diskových oddílů na dvou fyzických HDD. Konektory od zdroje i ATA kabelů byly několikrát popřepojené, ale toto nepomohlo. Verdikt, že se něco stalo s MB nebo procesorem je asi jedinou možností, jak problémy "pojmenovat", ale kamarádovi se nelíbí, že tak najednou přišel o fungující PC.
Můžeme ještě něco zkusit, aby by se dal prodloužit život stávajícímu PC ???
Doom (2331)|10.5.2006 07:36
rozebrat celou mašinu, pořádně vyfoukat konektory a patice pro paměti i ostatní periferie. někam se moh dostat prach/smítko a udělat špatný spoj.
StD (8612)|10.5.2006 08:35
...kdysi kdesi jsem četl, že Durony mají jako "levné řešení" životnost max. 2 roky. Tento CPU tak tuto premisu značně překonal. RIP! :-((
Doom (2331)|10.5.2006 08:55
u přítelky v PC běhá duron 750 bez problémů a jen bůh ví, jak je ten CPU starej :-)
Libor (526)|10.5.2006 09:59
[quote=StD]...kdysi kdesi jsem četl, že Durony mají jako "levné řešení" životnost max. 2 roky. Tento CPU tak tuto premisu značně překonal. RIP! :-(([/quote]
nebyla to agentura JPP

a k dotazu, zkontroluj chlazení, napájení, paměti a jestli na MB nejsou vyteklé kondíky, a co blechy
StD (8612)|10.5.2006 10:19
...Nebyla to agentura JPP ani Radio Jerevan, ale odborný tisk, podle kterého jsem si tehdy raději pořídil Athlona "Thunderbird" 900 a měl jsem klid až do příchodu Athlonů XP "Barton"... 8-) :-E
Doom (2331)|10.5.2006 10:22
[quote]agentura JPP
[/quote]

pěkně :-E :-E :-E
wendy (260)|10.5.2006 20:51
Kamarád už dal otesávat kámen pro nápis PC-RIP.
Jako datum narození tam bude mít rok 2001. Málo? Moc?

Když ty fyzické kontroly HW a pak časově náročné instalace
jsou tak nezáživné !!!

Kamarád už mne začal litovat, že místo na zahrádce trávím prosluněnou část dne a večery u něj, až se rozhodl pro obnovu svého PC. Nechám to na něm a jiných jeho kamarádech. Na výběr MB a procesoru bych si netroufl. Ať mu to udělá někdo s "firmou" a tedy s nějakou zárukou.
Chtěl by co nejvíc ušetřit, tedy použít stávající skříň (s nápisem Diderot-Leonardo), možná i zdroj, určitě HDD 20G a 80G, a mechaniky DVD-RW, DVD-ROM.

Pomůžu mu s instalacemi OS a aplikačního SW ze svých zásob.
leo (345)|10.5.2006 21:34
Snaž se ho přesvědčit, ať koupí nový kvalitní zdroj (není vyloučeno, že PC dodejchává právě kvůli němu). Taky není na závadu postupně odpojovat hardware (floppy, optické mechaniky atd...), třeba je některá komponenta vadná a sveze se s tím celé PC. Zažil jsem divné chování windows s vadnou floppy mechanikou, tak jsem si na to vzpomněl.