Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PCTV Stereo

djman (21)|11.8.2004 19:01
Jsem v oboru "novej", takže možná je řešení ůplná blbost, ale pomozte. Mám kartu PCTV Stereo od Pinnacle mám problém. Všechno v pohodě nainstaluju a spustím PCTV Vision. Vše vypadá že funguje tak jak má, dokonce si naladím kanály. Jenže vypnu aplikaci a při dalším spuštění PCTV Vision mi PC hlásí "inicializace hardwaru selhala". Ví někdo jak na to?
StD (8612)|12.8.2004 08:05
Neví, ale tohle se stává při instalaci pod WXP celkem hodně často. Koukni se na forum Pinnacle, kolik vás tam takových je... Příčin může být několik. Jednou z nich je třeba špatná verze nebo funkce DirectX 9 (plus patch pro NE-NTSC TVkarty), zlobí také M$ Messenger a Norton Antivirus. A nejpikantnější na tom je, že ti to může třeba měsíc fungovat OK a najednou se něco zblázní a je Schluß.
Nenapsals více podrobností o konfiguraci, takže těžko radit. :-((

P.S. Máš nainstalovaný tento patch DX9?
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=8dfd1b6d-e177-4a0e-91d0-b4310675b02b&DisplayLang=en
djman (21)|20.8.2004 18:34
Moje sestava:
MB Soltek sl-85erv s čipovou sadou VIA P4X400 + VT8235, procesor P4 1.8GHz
Grafická karta NVIdia Geforce4 MX400 na AGP
v PCL slotu mám modem InPorte a tuner PCTV Stereo.
Problém je, že mi to nefuguje jen na tomhle počítači. na druhém jsem to rozchodil bez problémů.
PCTV Assistant hlásí nepřidělené IRQ nebo sdílené přerušení. Ale podle Windows (2000) není žádné sdílení.
StD (8612)|20.8.2004 18:42
Zkus:
A) Přehodit ty karty ve slotech PCI. Já osobně mám PCTV PRO v posledním (5.) a sdílí IRQ (5) s grafikou AGP, což jsem si nastavil v BIOSu manuálně.

B) Vyhodit ten modem a zkusit bez něj. Podobně mi v počátcích zlobila síťovka...

Pokud nic nezabere, začne zápas s OS. Nejlépe na čistý zformátovaný HDD a od počátku s pořadím instalace: OS, ovladače GK, IDE a AGP, potom Pinnacle, po něm zvuk a vše ostatní...
Ivo Mašek (10205)|20.8.2004 19:07
Soltek většinou uvádí jako 1. PCI slot (který je sdílený s AGP) ten poslední. Nevím, jestli je to u všech modelů - u mne to tak je.
djman (21)|20.8.2004 19:09
Karty jsem zkoušel přehazovat, dokonce jsem tuner zkoušel i bez modemu. Již jsem taky několikrát přeinstaloval celý systém. Mám teď v PC v podstatě čisté W2K, zkoušel jsem i WXP ale tam jsem vůbec nerozchodil PCTV Vision, protože mi to hlásilo "Inicializace hardwaru selhala". Pod W2k mi to Vision spustí, ale nic se nanaladí. Ladění sice nějaké kanály nalezne, ale nic to na nich nezobrazuje, ani šumění, ani zvuk.
StD (8612)|20.8.2004 19:20
Když už ve W2K "ladí", tak to už je poloviční úspěch. Teď už jen zadat ten správný region a manuálně naladit jeden kanál, potom už půjde jako zázrakem vše samo. Pozor, ten region se při dalším pokusu o ladění vrací na Default (u mne USA).
Toto mne naštěstí netrápí, kanály mám naladěné na Satu a ženu to přes S-video/In... :-D
Mimochodem, neuvedl jsi verzi ovladačů. V tvém případě by to měly být 5.80, případně staré 5.60, ovšem ty myslím neuměly W_XP.
djman (21)|20.8.2004 19:25
mám verzi 5.70.
jak naladit ručně?

to že pctv assistant ukazuje chybu ohledně IRQ nevadí?
StD (8612)|20.8.2004 19:30
Jak CHYBU IRQ? Tak napiš, jak to skutečně máš (IRQ), nebo ti POST při startu píše Multimedia Device (IRQ N/A) ???

Zatím jsem se setkal jen jednou se zařízením, které dokáže fungovat bez pevně přiděleného, čili s "plovoucím" IRQ, a to byla grafika SiS6326 PCI chovající se jako AGP a měla TVout. Skvěle funguje, ale to se o Pinnacle TVkartě tvrdit nedá.
djman (21)|20.8.2004 19:34
BIOS mi sice přidělil IRQ 11, ale Win mi ukazuje, že mám přiděleno přerušení 17.
StD (8612)|20.8.2004 19:42
Když to teď máš pod W2K tak se vykašli na celé ACPI, vypni ho v BIOSu, a v nastavení PNP/PCI se podívej, kde ta karta skutečně "sedí", případně to nastav ručně. Jak říkám, bez modemu, který si IRQ5 normálně bere, spolehlivě funguje IRQ5=AGP+PCTV, IRQ9=Zvukovka, IRQ11 další zařízení z PCI, a ještě by ti měla nějaká přerušení do 15 zbýt volná. :-D
Jo a podívej se na jakém IRQ sedí grafika a nastav to zkušebně pro PCTV stejně...
StD (8612)|20.8.2004 20:08
Djman: Podívej, přesně stejný problem (a mimochodem, nemáš tam Nero 6?), okopírováno z fora Pinnacle, doufám že ti němčina nevadí:

Hallo,
habe das gleiche Problem gehabt.

Alles ist optimal installiert und beim Start kommt die Fehlermeldung "Hardwareinitialisierung fehlgeschlagen".

Ich habe dann die Verstion

ftp://ftp.pinnaclesys.de/driver/pc/pctv/PCTV%20Stereo/PCTVStereo_5.80_Update.exe

aufgespielt und alles funktionierte fehlerfrei.

Ich habe mich sehr darüber geärgert. Auf der Cd ist Version 5.7 (am 21.6.04 bei Mediamarkt gekauft) und die lief nicht.
Die TV-Karte habe ich nach dem tollen Ergebnis aus dem CHIP-Heft gekauft.
Ich frag mich wirklich, was für Probleme auf einen zukommen, wenn man erstmal eine Video-Schnittkarte von P. einbaut.
Meiner Meinung nach ist eine TV-Karte doch wirklich keine so gewaltige Neuentwicklung. Die Karten gibt es doch schon seit Jahren. Da muessten die Probleme doch langsam im Griff sein.

Uli
djman (21)|20.8.2004 20:32
jakým způsobem se vypiná acpi a k čemu to vlastně slouží?
Ivo Mašek (10205)|20.8.2004 20:46
Mrkni na téma: Zachytávání / Dazzle DVC 90 - znovuobjevení Ameriky
Běží tam velmi "plodná" diskuze, přesně na tvé téma. Nelekni se :-)
StD (8612)|20.8.2004 20:58
:-D Joo, přesně tak. ACPI: nebrat. Stejně jako XP, to je jen pro StayMany a jim podobné. Normální člověk nechť zůstane u země. V té diskusi stojím za Pitomcem.
Ivo Mašek (10205)|20.8.2004 21:01
to je jen pro StayMany a jim podobné. Normální člověk nechť zůstane u země. V té diskusi stojím za Pitomcem.
Tys tomu dal. Teď ho budeme mít tady(StayMana) a nedá pokoj :-E :-E
StD (8612)|20.8.2004 21:06
Myslíš, že S***M** (abych nejmenoval) ještě ví, co dokáže taková hračka jako TVkarta? Ten je úplně, ale úplně jinde... Neboj.

Djman: ACPI se vypíná v BIOSu. U mne Award, ale jestli máš AMI, tak to tam také někde bude. Vůbec už zabíháme dost do detailů, tak raději dej SZ nebo email, ať to tu zbytečně neroztahujem. Dáme až výsledný resultát pro poučení ostatním.
djman (21)|22.8.2004 08:55
Prošel jsem BIOS, ale položku týkající se ACPI jsem nenašel.

U PCTV Vision je zajímavé, že mi to našlo při ladění nějaké kanály, ale při přepnutí na ně mi to neukáže ani šum, ani nic jiného. A ani zvuk.
StD (8612)|22.8.2004 09:49
...a manuálně nastavit IRQ pro jednotlivé PCI sloty tě ten BIOS nechá? Já ten tvůj neznám, tak jen hádám.

Jinak včera jsme u kolegy naprosto úspěšně rozchodili úpně novou PCTV Pro s novými ovladači 5.90 pod XP (a měl tam nainstalované i Nero 6), až jsem byl mile překvapen, jak vše šlo hladce.
djman (21)|22.8.2004 19:01
BIOS by mě zřejmě nechal nastavit IRQ pro jednotlivé sloty. Když jsem to ale předtím zkoušel, tak jsem to nastavil, jenže Win to stejně ignoroval a nastavil si to podle svého na myslím IRQ16. Nevím tedy, jestli se dá vypnout to nastavení samotnýma windowsama.

Taky jse se díval, kde se dají najít ovladače 5.90, nikde jsem je nenašel. jen pár neaktivních odkazů. Teď stahuju 5.80, ale přes ten pomalý modem to bude ještě na chvíli:)
StD (8612)|22.8.2004 19:05
Jo to si potáhneš potahuješ... A nezapomeň potom na REGDELETE i na PPE, a po instalaci za Asistentem provést "cvičný" restart!
djman (21)|24.8.2004 20:28
Tak mám nainstalované ovladače 5.80. Stále to samé. Nejde příjem tv karty. Assistant hlásí chybu ve sdílení přerušení. Windows žádne sdílení neobjevují. V BIOSu jsem nikde nenašel volbu vypnutí ACPI. Holt je to špatný:)
StD (8612)|24.8.2004 21:11
Abych tě potěšil, tak než jsem se "nacvičil" to správné pořadí instalace PCTV PRO na čistý zformátovaný disk do panenského OS, bylo to asi 18x. Pak jsem si takhle jednou smázl "boot" C: čirou blbostí (vlastní, jeden den před Silvestrem, díky snaze pomoci bližnímu) a celý letošní leden jsem trénoval znovu. Neboj, však ono se to chytne. Ovšem ty máš "ochuzenou" verzi, tak snad to proběhne rychleji. :-)

P.S. Kdyby byly zachovány staré diskuse, to by jsi si početl o těch mých voláních HELP na různých forech. Nakonec mi nejlépe pomohl ATIFAN (ještě jednou 1000x DÍK) a koupě nového MoBo jako náhrada za zcela funkční jiný... Není nad Jéžíšky (u nás Christkind).
djman (21)|25.8.2004 18:06
Tak já tohle už nepočítám. Mám za sebou už tak 20 kompletních přeinstalací. Já si vážně nevím rady. Já hlavně nechápu ten počin Windows, který ukazuje jiné IRQ než přiděluje BIOS.

A nezná někdo funkční odkaz na ovladače 5.90?
stayman (12393)|25.8.2004 18:25
[quote=StD]:-D Joo, přesně tak. ACPI: nebrat. Stejně jako XP, to je jen pro StayMany a jim podobné. Normální člověk nechť zůstane u země. V té diskusi stojím za Pitomcem.[/quote]

No pani, v tejto diskusii som naozaj nebol, ale ohovarat viete teda pekne \/

Prave tebe a Pitomcovi podobní viete o tom velke kulove :-D Najlahsie je niecoho sa zbavit a problem tak vlastne neriesit :-k :-k :-k Aj ked takym sposobm mate iny problem, chyba vam daco :-E

djman, posli mi do emailu [email]rik@lipova521.sk[/email] vypis tvojich info o PC (neboj sa, mlcanlivost ma zavazuje) a to tak, ze do prikazoveho riadku (Spustit) vypises "msinfo32" potom v tom okne co sa ti otvori das SUBOR -> ULOZIT -> (nazvi to ako chces) a zbal to este s WinRARom (alebo WinZipm) aby to nebolo velke !!! Ak budem vediet, poradim ti hned, ci je problem v zdielani.
StD (8612)|25.8.2004 18:58
StayMan, nikdo tě nepomlouvá, naopak, tam kde jsi Mistr si toho maximálně vážím. Ovšem metodu "nepotřebné zamést na lopatku a vyhodit" používám rád. Zatím mi nic nechybí, spíše přebývá... :-D

P.S. CHYBÍ mi jen peníze na Tvůj stroj. Servus!
stayman (12393)|26.8.2004 00:29
Len kontrolna otazka: ako bude pracovat s takym nastavenim notebook, kde navyse su take procesory, ktore to riadenie energie (ACPI) priam vyzaduju ??? :-D

Ok, aj s tym ti viem pomoct, myslim, ze by sa naslo miesto na par mesiacov, dobre ta zaplatim, a kupis si take PC ako mam ja a mozno za tych par mesiacov aj lepsie :-)

PS: tie nove chipsety (915, 925) ma trosku pomylili, hlavne podpora PATA pouze dvojkanaloveho IDE radica :-((( Na RAID chipoch (Silicon Image, Promise) zapojis sice tiez dve zariadenia PATA, ale od ATA66, co maju len niektore DVD vypalky :-((( Inak co sa tyka dat.tokov medzi CPU a mostami sa to o hodne zlepsilo, takisto aj podpora DDR2, raid 0,1,5,10 + multiraid, nove CPU (co je niekedy na skodu), ale podporu 1GHz FSB a SATA300 este nemaju :-(((
djman (21)|1.9.2004 18:41
Tak jsem si stáhl nejnovější ovladače, jak od karty, desky, tak i od PCTV Stereo a stále stejný problém.

PCTV Assistant hlásí chybu, podle něj zřejmě ve sdílení nebo špatném přidělení IRQ. PCTV Vision lze spustit, ale při naladění jakéhokoliv kanálu zobrazuje pouze černo a ticho. Ladění sice pár kanálů najde, ale ani je nepojmenuje a nic se na těch frekvencích nezobrazí (opět tma a ticho). Neukazuje se nic ani na kompozitním nebo S-video vstupu. Tak já už nevím.
StD (8612)|2.9.2004 08:12
Djman: Ještě jednou pro jistotu opakuji: Pro kartu PCTV Stereo nejsou ovladače 5.90 určeny! U této hardwarově odlišné karty musíš použít poslední, tj. verze 5.80! To není z mé hlavy, ale z webu Pinnacle... Servus!
djman (21)|2.9.2004 18:05
Používám ovladače 5.80, respektive 5.70 na které aplikuju update 5.80.

Bez tak mi to nefunguje, nevím co s tím dělat. Mě už asi nepomůže ani svěcená voda.
StD (8612)|3.9.2004 01:00
Djman: nemůžu si pomoci, ale popsaný (tvůj) postup odporuje blbuvzdornému návodu (viz mé v němčině výše z 20082004). Odinstalace 5.7 včetně vyčistění registru, odebrání WDM ovladačů v patřičných oddílech proběhla? A po novém restartu z téhož (dočasného) instalátoru znovu? A znovu tu kartu ty tvé XP nevidí? To se mi opravdu nechce věřit. I kdyby nijak, tak tam ty WDM ovladače prostě musí být. Tečka. Druhá věc je, co s nimi operační systém udělá... Huuuh, a to píši po 7 :BB: a několika prostějovských Jablíčcích :-D
Levhart (4)|3.9.2004 09:17
Já teď řeším tohle - mám tu nový počítač s PCTV stereo a nemůžu jí rozchodit.
Konfigurace - Celeron 2.66, board Soltek s ViaPT880, Asus Geforce5700, integrované audio a síťovka.
Normálně tv-kartu nainstaluji, ale pokus o spuštění pctv vision skončí chybovým hlášením. Navíc pak nejde vypnout a restartovat počítač (musí se mu pomoct resetem..). Když chci odinstalovat ovladače nebo kartu samotnou, tak se počítač zasekne.
Jsou tam WindowsXPsp1, DirectX9.0b (z instalačního cd ke tv-kartě), ovladače 4in1 pro základní desku (zkoušel jsem poslední verzi i dodanou s boardem). Zkoušel jsem taky ten DirectX patch, žádná změna.
Celkem jsem se dostal na 5 reinstalací systému, mj. bez ACPI, pak WindowsXPpro bez SP1.
Naposled jsem to zkoušel včera - disabloval jsem v biosu audio, usb i lan. pak jen tv-kartu, DirectX a ovladače grafiky--)to samé...
Kartu jsem zkoušel letmo taky u sebe (Amd, Kt400, sbAudigyES) a stejné potíže. Na druhou stranu v počítači s nforce2 prý fungovala.
Nemusím připomínat, že jsem také zkoušel přehazovat kartu do všech PCI...
Musím se přiznat, že jsem takhle šílený kus HW ještě neměl.
Děkuji za veškeré rady.
Ivo Mašek (10205)|3.9.2004 09:27
několika prostějovských Jablíčcích
...že by také jabloňovice ? :-D
StD (8612)|3.9.2004 18:12
Ivo: jo... Djman: No tohle jsem ještě opravdu nezažil. A DX9c jako první dát si zkoušel, včetně oficiálního SP2, nikoli RC1 či RC2? Ty XP jsou na :-k
pavelpt (2713)|3.9.2004 18:33
[quote=djman]Používám ovladače 5.80, respektive 5.70 na které aplikuju update 5.80.

Bez tak mi to nefunguje, nevím co s tím dělat. Mě už asi nepomůže ani svěcená voda.[/quote]

Taky jsem zápasil,
vyhoď všechno od Pinnacle, zkus ovladače od Ivana Uskova, http://www.iuvcr.com co můžeš ztratit ?
StD (8612)|3.9.2004 18:36
...s tou verzí Stereo jsou nějak porád nějaké problémy. Že by se ta chipová kombinace+tuner nevyvedla?
Levhart (4)|3.9.2004 22:37
[quote=pavelpt][quote=djman]Používám ovladače 5.80, respektive 5.70 na které aplikuju update 5.80.

Bez tak mi to nefunguje, nevím co s tím dělat. Mě už asi nepomůže ani svěcená voda.[/quote]

Taky jsem zápasil,
vyhoď všechno od Pinnacle, zkus ovladače od Ivana Uskova, http://www.iuvcr.com co můžeš ztratit ?[/quote]

Koukal jsem tam, ale našel jsem jen ovladače pro Bt878 karty. Ale PCTV stereo má Philips SAA7134 (nebo tak nějak).

Udělal jsem další pokus a vida, ve Windows ME to funguje.... Jenže já tam chci mít XP :-(
djman (21)|5.9.2004 13:52
to StD: Windows tu kartu nalezne správně a sám nehlásí ve správci zařízení žádný konflikt či problém. Podle něj funguje tak jak má. Problém je v tom, že Nelze nic naladit, a to spíše s tím, že zřejmě naladí určité kanály, ale PCTV Vision na těchto nalezených kanálech nezobrazí ani obraz ani zvuk. PCTV Assistant má pět testů, 4 první proběhnou bez potíží, tj. podpora systéme, podpora directX, podpora zobrazení a overlay, jenže ten poslední nahlásí že podle něj karta fungovat nemůže, poněvadž dochází zřejmě ke konfliktu přerušení.
pavelpt (2713)|5.9.2004 16:16
[quote=Levhart][quote=pavelpt][quote=djman]Používám ovladače 5.80, respektive 5.70 na které aplikuju update 5.80.

Bez tak mi to nefunguje, nevím co s tím dělat. Mě už asi nepomůže ani svěcená voda.[/quote]

Taky jsem zápasil,
vyhoď všechno od Pinnacle, zkus ovladače od Ivana Uskova, http://www.iuvcr.com co můžeš ztratit ?[/quote]

Koukal jsem tam, ale našel jsem jen ovladače pro Bt878 karty. Ale PCTV stereo má Philips SAA7134 (nebo tak nějak).

Udělal jsem další pokus a vida, ve Windows ME to funguje.... Jenže já tam chci mít XP :-([/quote]

No já mám s Conexant...

Fly 2000 TV je speciálně postaven pro Phillips. :-?
Levhart (4)|5.9.2004 17:30
[quote=pavelpt][quote=Levhart][quote=pavelpt][quote=djman]Používám ovladače 5.80, respektive 5.70 na které aplikuju update 5.80.

Bez tak mi to nefunguje, nevím co s tím dělat. Mě už asi nepomůže ani svěcená voda.[/quote]

Taky jsem zápasil,
vyhoď všechno od Pinnacle, zkus ovladače od Ivana Uskova, http://www.iuvcr.com co můžeš ztratit ?[/quote]

Koukal jsem tam, ale našel jsem jen ovladače pro Bt878 karty. Ale PCTV stereo má Philips SAA7134 (nebo tak nějak).

Udělal jsem další pokus a vida, ve Windows ME to funguje.... Jenže já tam chci mít XP :-([/quote]

No já mám s Conexant...

Fly 2000 TV je speciálně postaven pro Phillips. :-?[/quote]

Možná máš starší verzi. Fly 2000 TV jsem zkoušel, ale podstata problému je někde jinde - trhala se totálně myš, všechno se zaseklo a stejně to nefungovalo.
V těch ME to jde, ale pokud dám dovnitř Modem (in porte home), tak opět chyba... Tv-karta na IRQ 5 (sama), modem na 10, ale stejně nejde....
StD (8612)|5.9.2004 17:43
Levhart: ...na IRQ5 sama! A v tom je právě ta potíž. U mne proto a schválně všechny 2+1 WDM-ovladače PCTV Pro sdílejí ono IRQ5 s AGPgrafikou...
Levhart (4)|5.9.2004 18:15
[quote=StD]Levhart: ...na IRQ5 sama! A v tom je právě ta potíž. U mne proto a schválně všechny 2+1 WDM-ovladače PCTV Pro sdílejí ono IRQ5 s AGPgrafikou...[/quote]

Opravdu sama, grafika je na 10, taky modem (když ho tam dám) - alespoň dle výpisu při POSTu a ve Win - Me to píšou po pravdě, tj. kdo s kým (sdílí).
djman (21)|5.9.2004 19:23
Tak jsem se to pokusil zkopírovat. PCTV Assistant mi vzdy sdělí tuhle hlášku:

"
The device test failed. Probably no interrupt was assigned to the PCTV,
or the interrupt in question is beinng used by another hardware device.
Please use the Device Manager to review the configuration of your system
and resolve this conflict. "

Když se podívám do Správce zařízení, tak konflikt neexistuje:

IRQ 16 - NVIDIA GeForce4
IRQ 17 - Pinnacle PCTV Stereo PAL Capture Device
IRQ 18 - InPorte Home Modem
IRQ 21 - USB
IRQ 22 - Audio chipset
pavelpt (2713)|5.9.2004 20:45
IRQ 0 Systémový časovač OK
IRQ 1 Easy Internet Keyboard OK
IRQ 3 Intel(R) 82801DB/DBM USB Universal Host Controller - 24C7 OK
IRQ 3 Hostitelský řadič IEEE 1394 dle standardu OHCI Texas Instruments OK
IRQ 4 Komunikační port (COM1) OK
IRQ 5 Intel(r) 82801DB/DBM USB 2.0 Enhanced Host Controller - 24CD OK
IRQ 5 Creative SB Live! Value OK
IRQ 5 ASUSCOM P-IN-100(W,D) ISDNLink-00 OK
IRQ 5 Intel(R) PRO/1000 MT Desktop Adapter OK
IRQ 6 Standardní řadič disketové jednotky OK
IRQ 8 Systémové hodiny reálného času a obvodu CMOS OK
IRQ 10 RADEON 9800 PRO OK
IRQ 10 Intel(R) 82801DB/DBM USB Universal Host Controller - 24C2 OK
IRQ 10 Intel(R) 82801DB/DBM USB Universal Host Controller - 24C4 OK
IRQ 10 B2C2 Broadband Receiver PCI Adapter OK
IRQ 10 Pinnacle WDM PCTV Video Capture OK
IRQ 10 Advansys SCSI Host Adapter OK
IRQ 10 Multimediální zvukový adaptér OK
IRQ 11 WinXP Promise MBFastTrak133 Lite (tm) Controller OK
IRQ 12 Logitech-compatible Mouse PS/2 OK
IRQ 13 Numerický datový procesor OK
IRQ 14 Primary IDE Channel OK
IRQ 15 Secondary IDE Channel OK


Je to divné, já to sdílím snad s celým počítačem a jede to.
Jsou to opravdu WDM ovladače co tam cpeš, v balíku bývají i VfW.
Mám XP pro.
djman (21)|6.9.2004 18:10
mám taky XP pro. Ovladače mám originál od pinnacle, to je jasný. Jak se pozná rozdíl mezi VfW a WMD. Já vím, že se mnou je těžká řeč, ale na mě musíte blbuvzdorně:)
pavelpt (2713)|6.9.2004 18:52
Nejsem si jist, jestli jsem to schopen vysvětlit.
WDM - Windows direct media myslím, to jsou ovladače, které jsou schopny fungovat v prostředí DirectX.Mají tkzv. piny,které už jenom programátor propojí do chainu, řetězce a samy mohou využívat system nebo být systemem využívány.Takže když zavoláš např.grabování jakýmkoliv programem, ten program funguje podle určitých pravidel, která jsou dána rozhranním DirectX,pojede to.
VfW- video for windows- typický představitel je VirtualDub,který je napsán pro tento druh.Podle mě nespolupracuje s DirectX, myslím,že i PCTVVision je pro tenhle druh.Mně konkretně nefunguje,protože VfW ovladače mně absolutně nešly nainstalovat.
Zkus
https://www.tvfreak.cz/ovladace-ovladace-ovladace/1378
Tam je cosi.
StD (8612)|6.9.2004 19:29
Trochu mimo, ale zítra, bude-li trochu času, zkusím osvětlit lépe. Zásadní pro WDM je užití DirectShow systému DX a filtrů (kde se vyskytují ony zmíněné piny) plus k tomu ještě tzv. MeritSystem. Je to celkem jednoduché, ale pochopit to už složitější. :-((
djman (21)|8.9.2004 18:21
už se to nějak hromadí, takže chápu to asi takhle.
Zformatuju disk, na něj hodím novou instalaci XP + Service pack 1.
Poté nejnovější ovladače grafika a základní deska. Pak bych měl instalovat ovladače tv tuneru?

Zřejmě ty stažené na někde výše uvedeném odkazu, tedy ty s podporou WDM. A je to vše? Zapomínám na něco?
djman (21)|13.9.2004 19:13
Tak bad news. Ono to nefunguje. Tak ja uz nevim co mam delat...
StD (8612)|14.9.2004 07:11
Pošli ty XP "do kopru" a budeš mít klid... :-D