Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG H20L znovu

visa (44)|7.5.2006 12:09
big problem:
Vypaluju obrázek lightscribe v programu SureThing CD Labeler. Je to pěkný, ale jak už to bejvá dost světlý. A tak to dle doporučení odborných serverů, chci projet ještě jednou a v tom je právě to úskalí. Výsledek pop druhém přepálení stejného obrázků je dost nerovnoměrný. Sice ostrý, ale spíš jako by občas laser ztratil sílu. Vždy zhruba po půl až 1 cm jsou to kruhy o různé světlosti. Co s tím? Čekat na další firmware?
Milosbb (889)|7.5.2006 13:55
Včera som stiahol utilitu na zvýšenie kontrastu vypáleného obrázku na LS DVD médiá, ale zatiaľ som to neskúšal, takže neviem. Tu je :
http://www.lightscribe.com/support/index.aspx?id=306

Inak ja som to takisto prekresloval dva-tri krát a čím viac, tým je to horšie, takže max. dvakrát a dosť. Ono možno záleží aj od použitých médií, ja používam Verbatim a nie je to až tak hrozné, aj keď potlač (potisk) vyzerá určite lepšie.

Predpokladám, že kvalitu pálenia(kreslenia) máš nastavenú na best.
----------
visa (44)|8.5.2006 00:51
jojo best a media verbatim, zítra zkusím tu utilitku, dík
Eisyno (56)|10.5.2006 21:22
pro tu utilitku potrebujes aj nove media....LightScribe 1.2!
Milosbb (889)|11.5.2006 18:10
[quote=Eisyno]pro tu utilitku potrebujes aj nove media....LightScribe 1.2![/quote]

O tom sa tam nič nepíše. Inak ja som to už skúšal a vyzerá to o niečo lepšie, no aj trvalo to o niečo viac, takmer 50 minút.

---------------
Milosbb (889)|14.5.2006 17:40
Tak som zohnal nové médiá DVD+R Verbatim 16x LS v. 1.2 a trvalo to pri nastavení best 22 minút a to bol obrázok takmer cez celé médium, takže pohoda a s tým kontrastom to je len o málo lepšie na tieto nové médiá, takže nič extra, ale vždy lepšie ako nič alebo fix.

--------------
MarianB (43)|2.12.2006 21:53
Je to vypalovackov. Brat ma LG a ja HP840 ja som to palil 4x a je to fantastické a on 2x a ma tam šmuhy. Mozno preto je HP v tom to lepsie lebo LightScribe vymysleli.
Milosbb (889)|2.12.2006 22:08
No však ja mám vypalovačku HP aj keď je to OEM GWA 4162B (zrejme LG) a tie čmuhy pri viacnásobnom pálení (kreslení) je vidieť.

Ty takisto nemáš HP, je to len OEM verzia nejakého iného výrobcu, myslím, že Lite-On.

----------------
MarianB (43)|3.12.2006 10:26
No to už neviem zistiť kto to HP vyraba lebo som tu napalovacku 3x reklamoval a teraz som požiadal o inu a neviem sa rozhodnut aku. Ja som LightScribe napaloval cez Nera 6 ktorý bol pribaleny.
S HP som mal problem že nachcela čitať DVD-RAM a niektore napalene DVD-čka selali obraz. Neviem sa rozhodnuť či Samsun SH-S182M alebo LG GSA-H22L a dnes sa musim rozhodnuť.
AleK (814)|3.12.2006 11:41
MarianB
Pioneer 111
Milosbb (889)|3.12.2006 12:24
MarianB

LG by som nebral. Toho Samsunga mám, ale bez LS, čiže model 182D. Páli dobre, ale nie až tak dobre ako v recenzii na cdr.cz. A hlavne by som na tvojom mieste nebral model s LS. Moja prvá vypalovačka, práve tá HP (OEM GWA 4162B) vypalovala špičkovo dovtedy, kým som nepoužil prvýkrát LS. Odvtedy je tá kvalita horšia, aj keď stále v norme. Takže ja myslím, ale je to len môj názor, že práve funkcia LightScribe rozladila laser, keďže sa pri kreslení mení vlnová dľžka. Takže teraz mám HP na čítanie a kreslenie LS a Samsunga používam výhradne na pálenie.
Ak by si bral toho Samsunga, tak si priplať tých pár korún na retail (krabicovú)verziu, bulk sú v diskusiách dosť reklamované, možno je to zlým zaobchadzaním počas prepravy, retail bola pekne zabalená v polystyréne a v zmršťovacej fólii, navyše s tromi výmennými krytmy -čierny, strieb. a klasika.

Alebo potom skúsiť toho Pioneer-a 111, ale s tým ti neporadím, nemám ho. Aj keď nad ním uvažujem, ak odíde jedna z tých mojich.

----------------
MarianB (43)|3.12.2006 13:52
Mam Pionieera 107 2,5 roka a som maximalne spokojný, Ale LightScribe potrebujem mam dosť medii.
A ake maš so SAmsungom problemy ?
MarianB (43)|3.12.2006 13:58
Milosbb napalujes na Samsungu aj DVD-Ramky ?
Joe-Joe (593)|3.12.2006 18:07
[quote=AleK]MarianB
Pioneer 111[/quote]
Jednoznačne :BB:
Milosbb (889)|3.12.2006 18:15
[quote=MarianB]Milosbb napalujes na Samsungu aj DVD-Ramky ?[/quote]

DVD-RAM som skúšal raz, 3x Verbatim mi napalovalo 1,5x a na to ja nemám trpezlivosť. No od vtedy som dvakrát upgrade-ol firmware, tak sa to možno zmenilo, no neskúšal som.

Inak so Samsungom nemám žiadne problémy, akurát tie výsledky v testoch nie sú až tak dobré, ako v tej "slávnej" recenzii na cdr.cz, kde táto mechanika dostala ocenenie TIP. Ono pri tých dnešných cenách vypalovačiek je problém nejakú odporučiť, pretože tak lacno sa 100%-ná kvalita vyrobiť nedá.

Ak máš Pioneer na pálenie a stále šlape a potrebuješ LS, tak kúp model s LS, tá teória o horšej kvalite zápisu po kreslení je len moja, možno to vôbec nie je tak. Ono tá moja HP stále páli a takmer vždy v norme.
Tu máš nejaké image s testov, je to to isté médium testované v KProbe a CD speed. Inak je to Taiyo Yuden médium, pálené 4x, pri 8x a iných médiách, hlavne Verbatim MCC je to o niečo horšie, ale PIF sú takmer vždy do 4, občas sa vyskytne 5-6, ale to vždy len na začiatku, naopak PI je viac ku koncu média.