Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG2 a meskanie zvuku

quasi (157)|6.5.2006 20:11
Nazdar,
mam Fly TV Platinum, Athlon64 3200, 1GB, zvuk Azalia, a nasledujuci problem:
1. Ked nahravam video z TV a nasledne to prehram, zvuk meska za obrazom. Asi po hodine je oneskorenie zvuku za obrazom asi 0,4 sekundy, a s pribudajucim casom to rastie. 2hodinovy film je na konci takmer nepozeratelny. Docital som sa, ze to moze byt nezavislou digitalizaciou obrazu na karte a zvuku na zvukovke, ale moj problem je v tom, ze pred predoslym preinstalovanim PC mi to nerobilo. Skusal som rozne vzorkovacie frekvencie zvuku od 44 do 96, rozne baliky kodekov, a stale nic. Teraz mam K-Lite nastavenie profi, a stale to meska, predtym som mal tiez tento balik, a nerobilo to. Ako to odstranit, aby som nemusel dodatocne opravovat zvuk nejakym SW?

2. Ktoru kartu v cenovej relacii 2-3 000 odporucate? Najlepsie by bolo, ak by bola dual, nahravala bez problemov do MPG4, a sama digitalizovala video aj zvuk.

Vopred dakujem!
Q.
:-)
owad (20)|18.1.2009 16:56
Ohladom riesenia synchronizacie obrazu so zvukom:
http://jech.webz.cz/tv2.php
artam (1147)|18.1.2009 21:44
[QUOTE=quasi;100509]Nazdar,
2. Ktoru kartu v cenovej relacii 2-3 000 odporucate? Najlepsie by bolo, ak by bola dual, nahravala bez problemov do MPG4, a sama digitalizovala video aj zvuk.
[/QUOTE]

Heh, taka karta za take peniaze zatial na tomto svete neexistuje a obavam sa, ze v dohladnej dobe ani existovat nebude. Za tu cenu je encoding do mpeg4 len softverovy, u mpeg2 cest vynimkam. :-)
StD (8612)|19.1.2009 07:27
...tady zase někdo "oživil" thread z roku 2006... :D