Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak velký je rozdíl v kvalitě záznamu u DV a DVD kamer?

woland (305)|5.5.2006 10:35
Dobrý den jsem začátečník. Ctěl jsem se zeptat v jakém rozlišení umějí ukládat kamery se záznamem na (mini)DVD ? A dále v jakém formátu je možno uložit záznam v jejvyšším rozlišení z např.tříčipové DV kamery do počítače pro další zpracování. Zřejmě AVI? A jaký nejlepší finální sestřih a v jakém rozlišení tak mohu získat? Bude možno v budoucnu takový záznam přetáhnout do např. HD mpeg4? A v jaké kvalitě jej může zobrazovací panel s vysokým rozlišením předvést? (Chápu že v HD to asi nebude). Děkuji za odpověď a omlouvám se odborníkům které mé laické otázky pobouřily. Děkuji. Woland
Fantas! (3016)|5.5.2006 11:12
Rozdil jsem videl docela velky. Nelibi se mi podani barev a detaily. Videl jsem ale jen DVD HDD kameru JVC. Rozhodne bych do ni nesel . Lepsi volbou je DV kamera uz jen proto, ze se s tim zaznamem da pracovat po klicovych snimcich!
clee (6592)|5.5.2006 11:24
ktery sou u dv vsechny, kdezto u mpeg2 ibp kazdej 12tej (az 15tej zavisi na enkoderu)
Krtek (1279)|6.5.2006 09:38
DVD kamera má význam pouze tehdy, pokud chceš točit na hotovo bez možnosti střihu. Jinak je to o ničem. Osobně bych ji nechtěl ani zadarmo... Už jen proto, že kóduje v reálném čase.
stayman (12393)|6.5.2006 10:02
[quote=Krtek]Už jen proto, že kóduje v reálném čase.[/quote]

Toto je hlavyn dovod kvoli comu? A ako inac si si to predstavoval? Ze natocis a zanam ti vylezie az zajtra? :OO
Krtek (1279)|6.5.2006 23:48
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Už jen proto, že kóduje v reálném čase.[/quote]

Toto je hlavyn dovod kvoli comu? A ako inac si si to predstavoval? Ze natocis a zanam ti vylezie az zajtra? :OO[/quote]

Myslím, že kódovat by se mělo pořádným kodérem aby byl záznam co nejkvalitnější.. Žádnej pořádnej kodér nejede v reálném čase. To je asi ten hlavní důvod. Jinak Ti doporučuju pozorně si prohlédnout záznam pořízený s tou DVD kamerou. Zvláště pak rychlé scény. Je to na :-k
Proto jsou DVD kamery nahouby..
stayman (12393)|7.5.2006 00:14
[quote=Krtek]Myslím, že kódovat by se mělo pořádným kodérem aby byl záznam co nejkvalitnější.. Žádnej pořádnej kodér nejede v reálném čase. To je asi ten hlavní důvod. Jinak Ti doporučuju pozorně si prohlédnout záznam pořízený s tou DVD kamerou. Zvláště pak rychlé scény. Je to na :-k
Proto jsou DVD kamery nahouby..[/quote]

Vidis, a ja si myslim ze ta tvoja kamera ma tiez koder, sice nie Mpeg2, ale ide v realnom case :-D Jo, z DVD kamery jednemu zaznam striham, ale nemaju ju nastavenu na 8h zaznam a tak som si ziadne :-k pri rychlych scenach nevsimol... a preto teda tie kamery nie su nahouby, je to kvoli niecomu inemu \/
Krtek (1279)|7.5.2006 09:26
Já se bavím o Mpeg 2, a ten nebude mít nikdy v reálném čase kvalitní obraz. Ty už seč vážně slepej z toho, jak furt čumíš na ten monitor. Jinak nevím.
DVD kamery nebyl zrovna vydařený krok. Svědčí o tom i naprostý nezájem o tyhle šroty. Stačí se podívat, co měla Sony v nabídce, a co má teď.
stayman (12393)|7.5.2006 11:39
[quote=Krtek]Já se bavím o Mpeg 2, a ten nebude mít nikdy v reálném čase kvalitní obraz. Ty už seč vážně slepej z toho, jak furt čumíš na ten monitor. Jinak nevím.
DVD kamery nebyl zrovna vydařený krok. Svědčí o tom i naprostý nezájem o tyhle šroty. Stačí se podívat, co měla Sony v nabídce, a co má teď.[/quote]

Krtku Krtku, ty tomu fakt rozumies, takze ked mi ide SOFTWARE enkoder v RT (a aj rychlejsie) tak to mam vypnut, lebo nebude vysledok nikdy kvalitny? Ach jo, nemal by som fakt cucat na ten monitor...
Krtek (1279)|7.5.2006 13:08
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Já se bavím o Mpeg 2, a ten nebude mít nikdy v reálném čase kvalitní obraz. Ty už seč vážně slepej z toho, jak furt čumíš na ten monitor. Jinak nevím.
DVD kamery nebyl zrovna vydařený krok. Svědčí o tom i naprostý nezájem o tyhle šroty. Stačí se podívat, co měla Sony v nabídce, a co má teď.[/quote]

Krtku Krtku, ty tomu fakt rozumies, takze ked mi ide SOFTWARE enkoder v RT (a aj rychlejsie) tak to mam vypnut, lebo nebude vysledok nikdy kvalitny? Ach jo, nemal by som fakt cucat na ten monitor...[/quote]

Teorie je jedna věc, ale praxe je bohužel jiná... B-)
stayman (12393)|7.5.2006 14:26
[quote=Krtek]Teorie je jedna věc, ale praxe je bohužel jiná... B-)[/quote]

No ja pisem zatial z praxe,jak o tych enkoderoch, tak aj ze striham zaznamy Mpeg2, mam kameru s vysokym rozlisenim Mpeg2, kdezto ty nie, tak by si sa nemal zapajat do diskusii ku ktorym nic nemas co povedat, pretoze o tom absolutne nic nevies \/
Krtek (1279)|7.5.2006 16:46
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Teorie je jedna věc, ale praxe je bohužel jiná... B-)[/quote]

No ja pisem zatial z praxe,jak o tych enkoderoch, tak aj ze striham zaznamy Mpeg2, mam kameru s vysokym rozlisenim Mpeg2, kdezto ty nie, tak by si sa nemal zapajat do diskusii ku ktorym nic nemas co povedat, pretoze o tom absolutne nic nevies \/[/quote]

Mě totiž připadne, že máš doma všechno a taky víš všechno. Pokud vím, tak Ty se filmem neživíš, takže pochybuju o tom, že by sis kupoval HD kameru. To bys musel být pěknej blázen. Já tu píšu poznatky z praxe, a nemotám se do něčeho čemu nerozumím.

Ty tu píšeš bláboly, který jsi pochitil někde na netu, a pleteš se absolutně do všeho. \/
stayman (12393)|7.5.2006 17:49
[quote=Krtek]Mě totiž připadne, že máš doma všechno a taky víš všechno. Pokud vím, tak Ty se filmem neživíš, takže pochybuju o tom, že by sis kupoval HD kameru. To bys musel být pěknej blázen. Já tu píšu poznatky z praxe, a nemotám se do něčeho čemu nerozumím.

Ty tu píšeš bláboly, který jsi pochitil někde na netu, a pleteš se absolutně do všeho. \/[/quote]

Neviem co tu splietas film, to som uz uplne nepochopil, ale ja tu HD kameru, narozdiel od teba, mam, takze uplne od veci tu zatial pises len ty :-)
ODSakEda (2278)|8.5.2006 14:49
Krtek : Teorie je jedna věc, ale praxe je bohužel jiná...

Ty máš osobní z kušenosti z DVD kamerami???! Já ano!
1. MPEG-2 jde stříhat v dodávané softu přesně na 1 snímek, akurát to dýl renderuje onen úsek.
2. Obraz z některých DVD kamer není horší než např. z mnohých... miniDV , např. Canonů řady 7xx..., ba naopak!...
3. Pro DVDvideo authoring (převod na DVDvideo kompatibilní formát do přehrávačů-to píši pro ostatní, teho se nechytejosobně!) není třeba do tehoto formátu zdlouhavě hodinu hodiny(!...) renderovat jako stejně nutně je přeba přepočítávt (a znovuztrátově komprimovat, nemluvě o stahování 1h video do PC 1h narozdíl odv DVD kamer jen pás sekund-vložením media do mechaniky a už se může začít editovat 8-) :-E ) již tak nic moc video z mini DV kamer v AVI/DV s rozlišením 0,4Mpx... na DVDvideo stejného rozlišení 0,4Mpx (předloha by měla být vždy raději většího rozlišení!,stejně jako u grafických prací) ! DVdvideo kamerky maj rozlišení většinou 720x576 nebo i 704x576 pro Evropu tedy také jen 0,420Mpx... Barvy a rozuplizlost komprimátu MPEG-2 záleží na objektivu a CCD a použítém MPEG-2 HW i SW koderu.
4. AVI DV je také komprimát a také tvoje i profi DV kamera komprimuje do Dv v reálném čase při záznamu! Akurát má lepčí objektiv a CCD a výpočtový algoritmus do DV videostrímu!
focus (253)|8.5.2006 15:56
Trochu sa zastanem krtka a napisem, co som uz raz pisal, ze jeden znamy ma Panaka v cene 30litrov Skk (neviem presny typ) a som rad, ze DVD kameru nevlasnim.
A z DV si urobis konverziu do coho chces. Je to vsestrannejsie vyuzitelny kodek i za cenu dlhsieho renderingu.
Radsej DV ako DVD.
ODSakEda (2278)|8.5.2006 17:19
focus 1. jsi rád prečo?! Bylo by dobré upřesnit!
2. z DVDvideo nelze urobit konverziu do hočičoho???! Upřesni i tu (větší!) všestrannost sim!
3. radšej DV ako DVD??? Tedy i např." raději horší již obraz optiky natož záznamu miniDV kamery Canon 750i s 1/6" CCD 0,8Mpx než třeba DVDkamery HITACHY či SONY 1Mpx nebo dokonce 2Mpx a to s 1/4" CCD???... :-E
Miluji takové obecné závěry "fakt"!... :-E
Krtek (1279)|8.5.2006 17:40
Eda: Ty máš osobní z kušenosti z DVD kamerami???! Já ano!

Já taky Edo...Jinak bych o tom nepsal.
Modena (1706)|8.5.2006 19:02
ODSakEda
Edo - a ty chceš ty sqělý záběry v MPEG2 pak stříhat, nebo na to sereš a hrneš to rovnou do playeru ? :-E
Kua - hoši - kterej formát se dá bez dalších konverzí stříhat ve STŘIHOVÉM SOFTU lépe ? DV, nebo MPEG ? Myslím tím STŘIHOVÝ SOFT a né ty číčarády, co přikládají pachatelé DVD videokamer do krabice k výrobku ! :-R
Už jste někdo z vás moudrých zkoušeli v takovém MPEGu klíčovat, měnit barevnost a její sytost, přidávat titulky, hrát si s různými effects ? Já to zkoušel - pro kamaráda jsem se 2x obětoval a už nikdy ! ! ! :-k :-k :-k
mirekv (7169)|8.5.2006 20:14
Modena
Souhlas, akorát to, co máš pod čarou se mi nelíbí! \/ :BB:
ODSakEda (2278)|8.5.2006 20:49
Modena klíčovat??? No ale tady se snad nebavíme o výrobě filmů a kamerách na točení filmů!
A máš skoropravdu, že točím převážně surový dokument a v jako takovém jde hlavně o autentičnost zachycené události včetně věrně zachycené (audio) atmosféry a tedy dělám jen jednoduchý střih a neprzním to dalším přepočtem ani náhodou! (Ilustrační video (ze starý D8 z interních micro) s důrazem na zvuk (3MB): http://eduard22.sweb.cz/SONY%20D8%20ANATOMIC%20Live.avi )