Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nejde vypnout PC

Matyas (54)|30.4.2006 21:43
Ahoj všichni,postavil jsem pro děti infraport k mob.telefonu. V biosu jsem
nastavíl funkci infraportu IRDA.Potom ale začal ten problém,že nejde vypnout PC a jen čeká s nápisem ,že probíhá vypínání.Když IRDU v biosu zruším,tak je všechno OK.Nevíte někdo ,jak tohle vyřešit. Díky všem. 9-)
vilik (127)|1.5.2006 08:01
V podstatě sis sám odpověděl. Systém zřejmě čeká na odpojení od zařízení, v tomto případě telefon. Asi se nespokojí s tím, že dítě odejde s tyelefonem z místnosti, nebo se vypne. Zřejmě potřebuje nějaký "vypínací" postup. Jestli je IRDA zařízení připojené na USB, tak bych ho zkusil před vypnutím PC vytáhnout z USB. Zařízení by se mělo korektně odpojit a pak by neměl být problém.
Matyas (54)|1.5.2006 18:37
Infraport není připojen do USB ,ale do slotu na základní desce.Editovací program je korektně ukončen. Už jsem o tom přemýšlel ,že bych zkusil
vytáhnout konektor za provozu,ale je k němu špatný přístup a nechce se
mi za provozu z tohoto slotu odpojovat zařízení.Kdyby to bylo USB tak to je v pohodě.

Základní desku mám K8N Neo4 Platinum/SLi a bios Phoenix-Award.
Vím že to není zrovna špička,ale tyhle problémy jsem nečekal.
vilik (127)|2.5.2006 15:56
Za provozu ze slotu nic nevytahuj, to by sis mohl taky pěkně přivydělat. taky už nevím, možná bych zkusil infraportu přidělit natvrdo jiné číslo přerušení. Mě jednou zlobil modem a pak byl klid. Ale to je spíš zoufalství, zkus to. :-?