Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dva tv tunery na 1 PC / řešení

Danny005 (13)|30.4.2006 17:22
Zdravím. Nemá někdo zkušenost s provozem 2 TV tunerů na 1 PC? Jde mi o záznam 2 programů najednou a mít kvůli tomu 2 PC mi přijde zbytečné. Kvalita záznamu stačí SVCD, TV karty analog (přes anténní rozdvojku), nejlépe obě WinFast 2000 XP, případně jeden Winfast a druhá jiná - pokud by nešel spustit obslužný sw dvakrát. Lze či nelze nějak vyřešit? Jsou nějaká úskalí? Díky.
Whitejoker (616)|1.5.2006 10:08
To je docela divočina, 6 karet B-)
Jen se bojím, že jeden by s s ukládáním několika video streamů současně mol mít problémy
Danny005 (13)|1.5.2006 20:29
No, 6 karet je docela divočina a extrém. Mě jde fakt jen o dvě. Teoreticky to musí jít, jediný problém bych viděl v sw, pokud by obě karty byly stejné a od jednoho výrobce. To s tím fakt nikdo nemá zkušenost? Přece nebudu kvůli tomu dávat dohromady druhý PC, když výkonově bohatě stačí 1 PC na 2 souběřné záznamy v SVCD kvalitě.
Ivo Mašek (10205)|2.5.2006 19:27
[quote]Teoreticky to musí jít, jediný problém bych viděl v sw, pokud by obě karty byly stejné a od jednoho výrobce. [/quote]
Já si myslím, že spíše naopak. Pokud by jsi měl dva rozdílné tunery, asi by byl problém v software - tloukly by se navzájem (možná by ani jeden z nich nešel nainstalovat)
Mám ještě tuner od Jetway (ve skříni - jeden čas jsem ho používal), a pochybuji, že by si rozuměl s Leadtekem, který mám nainstalovaný.
Však na těch webových stránkách používají tunery stejné modelové řady. Je jedno, jestli jich je 6, nebo 2.
ravie14 (42)|25.8.2006 12:05
Zdravím,
a co takhle kdybych dal do jednoho stroje analogový i DVB-T tuner od stejné firmy, konkrétně Leadtek?
Stroj mám výkonný dost (X2), takže mám očekávat problémy při současném nahrávání dvou programů?
Díky za odhady a dohady :)
Ravie
clee (6592)|25.8.2006 13:15
na nahravani dvb neni potreba temer zadnej procesorovej vykon, jde prakticky jen o kopirovani...
ravie14 (42)|25.8.2006 13:28
[quote=clee]na nahravani dvb neni potreba temer zadnej procesorovej vykon, jde prakticky jen o kopirovani...[/quote]

Jojo, já vím, asi jsem trochu zavádějícně položil otázku, spíš mě zajímá, jestli se ty tunery třeba nebudou prát o zvukovku, o kodek a podobně.
Ravie
clee (6592)|25.8.2006 15:54
no o kodeky asi tezko, na prehravani dvb staci prislusnej filtr, nasimulovat to muzes tim ze si pustis normalni dvd (treba v powerdvd) a k tomu si pustis tv z analogu, kdyz ti to pujde je dost pravdepodobny ze s dvb to pujde taky, jestli jede av stream z eteru nebo z placky je z principu celkem jedno...
ravie14 (42)|28.8.2006 08:18
No tak jsem to zkoušel takto: když nahrávám ručně, tzn. zapnu nahrávání z analogu i DVB a po nějaké době ho vypnu, funguje obojí, byť film z DVB jde přehrát zase jen v DVB vieweru.
Pokud ale třeba nahrávání nastavím na noc a jdu spát, tak ráno mám sice taky oba filmy nahrané, ale na otevření DVB musím použít VDubMod a po sestříhání mám posunutý zvuk - čím blíž ke konci filmu, tím víc. Otázkou je, jestli je to nahráním anebo špatným sestříháním (jenže ve VDubModu se nic takového, co by mohlo pomoct, nenastavuje, nebo o tom nevím) Na analogu mi tohle dělalo nastavení Master streamu na video a nastavením na Audio jsem se toho zbavil, ale netuším, co mám dělat tady :-/
Nějaká doporučení? Jsem příliš naivní, když doufám, že by to třeba teoreticky mohlo fungovat jako u analogu, to znamená, že se nahraje film, pak si ho můžu rovnou pustit ve WMP, vyhážu z něj ve VDubu rekladmy a založím? Nebo je to jen zbožné přání?
Díky moc.
Ravie.
Dreamer (459)|28.8.2006 15:09
Co tak 1 karta DVB-T (AS2) a napr. DVB Dream, takto by sa dalo nahravat (teoreticky) az z 20 programov naraz, ale len na 1 multiplexe, takze ked by stacili CT1, CT2, Nova, Prima a neviem co tam este mate v CZ, tak by ta 1 karta stacila, prip. dalsia analogova, v DVB Dream sa da nastavit renderless mode - nahravanie s minimalnou zatazou PC, takze popri tom by slo normalne nahravat aj 2-3 programy + by sa dalo nahravat z analogovej karty. Viac o DVB Dream je v sekcii DVB-T hore. Existuju aj ine podobne programy, napr. DVB Viewer, ale ten nie je zadarmo... Celkovo ale pre nahravanie z viacerych programov naraz je DVB-T prip. DVB-S najlepsia alternativa, koli zatazi aj kvalite.
ravie14 (42)|28.8.2006 15:28
[quote=Dreamer]Co tak 1 karta DVB-T (AS2) a napr. DVB Dream, takto by sa dalo nahravat (teoreticky) az z 20 programov naraz, ale len na 1 multiplexe, takze ked by stacili CT1, CT2, Nova, Prima a neviem co tam este mate v CZ, tak by ta 1 karta stacila, prip. dalsia analogova, v DVB Dream sa da nastavit renderless mode - nahravanie s minimalnou zatazou PC, takze popri tom by slo normalne nahravat aj 2-3 programy + by sa dalo nahravat z analogovej karty. Viac o DVB Dream je v sekcii DVB-T hore. Existuju aj ine podobne programy, napr. DVB Viewer, ale ten nie je zadarmo... Celkovo ale pre nahravanie z viacerych programov naraz je DVB-T prip. DVB-S najlepsia alternativa, koli zatazi aj kvalite.[/quote]

Tak ten prográmek zkusím, zvláště pokud je zadarmo :))
Díky!
Ravie.
samOuk (6)|11.9.2006 20:21
Zdravim,
potrebuju mit v pc dva video vstupy.
Mam dve tv karty, ale v jednom pc se nesnesou.
Uvazuju, ze bych zkusil jednu tv kartu a k tomu koupil av2usb prevodnik, ale nasel jsem jenom nejaky avermedia a stoji 1400,-.
Jaky jsou jeste jiny moznosti? Poradite? potrebuju mit v pc dva video vstupy na plynule nahravani videa.

diky moc
Ivo Mašek (10205)|11.9.2006 21:56
[quote]Mam dve tv karty, ale v jednom pc se nesnesou. [/quote]
Vhodné jsou tunery od Hauppauge. Mrkni do sekce "než se zeptáte".
samOuk (6)|12.9.2006 08:50
hmm, myslis tech pet karet Hauppauge pohromade? ja mam dve nejake tv karty. jedna ma na chipu napsano 878A(asi provideo) a druha 878KHF(avermedia). Tyhle karty mi spolu fungovat nebudou? :) vubec nepotrebuju tv ani radio funkce. jde mi jenom o dva video zdroje.
samOuk (6)|12.9.2006 09:07
http://www.daj.cz/r/tv.jpg
^^^ to jsou "fotky" tech mych dvou karet. Nemam tu fotak, tak jsem to musel naskenovat:)

co bys mi doporucoval? potrebuju proste nahravat z dvou kamer zaroven ..

dik moc.. (mas to tu pekny, je dobre, ze neco takovyh o existuje a ze se o to nekdo stara)
samOuk (6)|12.9.2006 10:46
ja jsem obe dve karty zkousel asi pred pul rokem, uz si ale nepamatuju jaky jsem pouzival ovladace. U obou karet se mi dela tahle vec: kdyz jsem po startu windows nepouzil originalni nahravaci software, ale nejaky jiny, tak jsem musel v menu toho softwaru prepnout na standart PAL misto NTSC. tohle jsem musel delat u obou karet. Zkousel sem hledat zmeny v registrech, abych mohl zmenit defaultni hodnotu na PAL, ale neuspesne. Nevite nekdo nahodou, jak na tohle? neresil to nekdo?
Ivo Mašek (10205)|12.9.2006 11:39
Mrkni sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8427
(oba posty časem spojím dohromady)
samOuk (6)|12.9.2006 12:29
tak jsem to zprovoznil. perfekt. Pouzil jsem obe moje karty, stahnul jsem tyto ovladace: http://btwincap.sourceforge.net/download.html
porad to ty ovladace instalovalo jenom pro jednu kartu a tu druhou to nevidelo. Tak jsem tu prvni vyndal, nainstaloval drivery k druhe a pak dal zpet tu prvni. Slape to. Diky moc za pomoc a preju hodne stesti :) tahle stranka je dobrej zdroj, je dobre, ze se tu o to starate

mimochodem: tohle je presne to, co jsem potreboval videt: https://www.tvfreak.cz/ovladace-ovladace-ovladace/1378

:)
samOuk (6)|12.9.2006 12:30
Orange`s (5)|7.7.2007 23:47
Zdravim mam dotaz na provoz dvou konkrétních tunerů v 1 PC. Nyní vlastním Leadtek TV2000 XP Expert (mimochodem fakt skvělá karta). Jelikož začala vysílat Buková hora digitálně chci přijímat též digitál. Už proto že Prima tam jen ta nebude a hybridní karty (třeba i DTV2000 H) mi prostě nepřijdou moc dobré. Zaujal mě však Leadtek WinFast DTV1000T. Jaký je váš názor na funkčnost osvědčené TV2000 XP Expert a nového "digitálu" v jednom počítači ?? Zajímá mě určitě názor pana Maška. Díííky :-)
Pitomec (10211)|8.7.2007 10:38
[quote=Orange`s;145475]a hybridní karty (třeba i DTV2000 H) mi prostě nepřijdou moc dobré.[/quote]
Mohl bys objasnit PROČ? Předpokládám, že s tou DTV2000H máš asi osobní zkušenost (já taky, takže proto se ptám...).
Ivo Mašek (10205)|9.7.2007 07:18
[QUOTE]Zaujal mě však Leadtek WinFast DTV1000T. Jaký je váš názor na funkčnost osvědčené TV2000 XP Expert a nového "digitálu" v jednom počítači ?? Zajímá mě určitě názor pana Maška. [/QUOTE]
Teoreticky by to fungovat mělo. Jedny ovladače pro digital a jedny pro analog - opět teoreticky, neměly by se navzájem mezi sebou prát. Ale není nad praktické vyzkoušení.
Orange`s (5)|9.7.2007 22:37
Jj díky. Info o DTV2000 H jsem zatím čerpal z různých diskusních fór a zrovna včera jsem měl možnost porovnat u sebe doma mojí TV2000 XP Expert a toho "Hybrida" a výsledek my přijde stejný, možná místy na DTV2000 H i malinko lepší. Takže asi nebudu řešit 2 tunery v jednom PC ale dám si tam prostě jen tu jednu hybridní. ;-)
MarlboroCZ (14)|2.6.2008 22:31
Zkoušel už někdo prakticky 2 Airstarky, každou na jeden multiplex, v jednom PC?
mg1999 (2)|9.6.2008 11:25
Mám TV2000 XP Expert a aj DTV2000 H. Expert chodil absolutne bez problemov, nahravanie, teletext aj rádio.
2000H má analóg. výstup nejakú strašne malú úroveň - pripojený do AUX vstupu zvuk karty (tam kde bol EXPERT) je asi o 10 dB slabší ako digitál. Na analógu mi nejde teletext, na digitále áno, ale v porovnaní s EXPERTOM bieda. Regulácia hlasitosti digitálu má malý rozsah - buď nič, alebo ide približne rovnako. Rádio na 2000H má nejaký divný frekvenčný rozsah - basy sú blbé a výšky to nemá - nedá sa to počúvať.
Aj ja som práve preto rozmýšľal o inštalácii obidvoch : Expert na analóg a hybrid iba na DVB-T.
Retiree (659)|9.6.2008 12:57
[QUOTE=MarlboroCZ;179880]Zkoušel už někdo prakticky 2 Airstarky, každou na jeden multiplex, v jednom PC?[/QUOTE]

CableStar 2PCI + CableStar HD2, DVBViewer Pro, UPC DVB-C, nahrávání ze dvou multiplexů, časové překrývání, nahrávání více programů z jednoho muxu, hibernace, atd., zcela bez problémů...
StD (8612)|9.6.2008 14:34
...Totéž předvádí TechniSat na svém "firemním" TV-kanálu "TechniTipp" (na Astře 1 19,2°E) denně názorně v praxi, včetně řešení příjmu z kabelových rozvodů...
JirkaH (123)|21.6.2008 17:17
[QUOTE=mg1999;180589]Mám TV2000 XP Expert a aj DTV2000 H. Expert chodil absolutne bez problemov, nahravanie, teletext aj rádio.
2000H má analóg. výstup nejakú strašne malú úroveň - pripojený do AUX vstupu zvuk karty (tam kde bol EXPERT) je asi o 10 dB slabší ako digitál. Na analógu mi nejde teletext, na digitále áno, ale v porovnaní s EXPERTOM bieda. Regulácia hlasitosti digitálu má malý rozsah - buď nič, alebo ide približne rovnako. Rádio na 2000H má nejaký divný frekvenčný rozsah - basy sú blbé a výšky to nemá - nedá sa to počúvať.
Aj ja som práve preto rozmýšľal o inštalácii obidvoch : Expert na analóg a hybrid iba na DVB-T.[/QUOTE]

Tvoje poznatky plně potvrzuji a ještě doplním:
Aktuálně prodávaná verze karty je "J", předchozí byla "I". Viz stránky Leadteku, kde jsou vidět i některé HW odlišnosti.
A od tohoto se odvíjí další - úroveň výstupu analogového signálu je o více jak 12dB nižší, než by měla být, navíc FM tuner hraje pouze mono, již v minulosti jsem zjistil, že Leadtek má pěkně blbě vyřešené přepínání mono-stereo, po přepnutí na mono je zvuk až neskutečně placatý.Na kartě nastavení FM tuneru se to tváří, že lze přepínat mono a stereo, ale ve skutečnosti se neděje nic. Navíc revize "J" není podporována v Linuxu.
Řešení zatím neznám, ale asi to dopadně tak, že zprovozním v jednom kompu TV2000XP Expert a DTV1000T. Po pravdě řečeno mě zajímá jen FM a DVB-T, v minulosti mi už takto spolu chodily PVR2000 a 1000T. A karta DTV2000H půjde na reklamaci s požadavkem na vrácení peněz.
Ivo Mašek (10205)|21.6.2008 18:37
Pro osazení více tv tunerů se osvědčily karty Hauppauge. I více, jak 5 kousků. Podrobnosti najdete v threadu "Než se zeptáte".
jikis (5)|24.1.2009 11:56
Možná s křížkem po funuse. 2 tunery mají karty s označením TWIN např. Winfast nebo viz první příspěvek. A asi k tomu budou mít i SW. Ověrený alternativní free SW, který to umí je ProgDvb ( při jednom tuneru jenom v rámci jednoho multiplexu).
JKs
jikis (5)|12.9.2009 22:29
Ahoj,

nevím jestli je to ještě aktuelní, ale pro zajímavost. Jednou jsem měl v chodu na jednom PC několik USB DVBT tunerů. Jednalo se o Winfast PVR2, Videomate U300, Lifeview a Pinneacle, něco běželo na alternativním SW Dvbviewer nebo Altdvb. Už to přesně nevím a také se mi to nepodařilo už nikdy zopakovat. Záleželo to i na pořadí spouštění. Nedávná informace od Softcomu je, že 2 DVBT Winfast v PCI chodí bezproblémově.

JKs