Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

2 DVD na jeden nosič s menu+zachovanie titulkov

namor13 (5)|30.4.2006 11:18
Zdravim všetkých.

Mám 2 DVD s s EN/CZ zvukom a cz titulkami bez menu. Chcem ich hodiť na jedno DVD s menu na výber filmu, čo najjednoduchším spôsobom. Použil som TSUNAMI-MPEG DVD Author PRO a tešil som sa že tento už vezme viac zvukových stôp a menu sa s ním vytvorí relatívne jednoducho a celkom pekne. Problémom je, že nezachová titulky (aspoň som toto v nom nikde nenašiel). Naberie si celé DVD, povolí dve (nie viac) zvukové stopy, ale titulky nie.
Otázka: poradíte program, resp. postup ako hodiť tieto DVD na jeden nosič so zachovaním oboch zvukov a titulkov a vyrobením vlastného jednoduchého menu? Pokiaľ možno bez rozoberania na jednotlivé streamy.

VĎAKA
wencaS (853)|30.4.2006 12:21
namor13
ze nezachova titulky na to kasli. mas z nej DVD strukturu s menu a dva tituly. tituly muzes vymenit a mas nekolik moznosti:
VobBlankerem , PgcEditem, DVDReMake.

ale zvaz jak jsou filmy dlouhy. aby obraz nebyl nekoukatelnej a tys nakonec nekoukal jen na ty zachovany titulky.
namor13 (5)|30.4.2006 13:03
[quote=wencaS]ze nezachova titulky na to kasli. mas z nej DVD strukturu s menu a dva tituly. tituly muzes vymenit a mas nekolik moznosti:
VobBlankerem , PgcEditem, DVDReMake.[/quote]

Som asi lama. VobBlanker alebo DVDReMake mi dovolí do hotového DVD, kde mi tie titulky chýbajú, doložiť titulky z pôvodných filmov? Resp. vymeniť už vybovené tituly za tie pôvodné? Rozumiem odpovedi správne?Čo na to ale odkazy na ktoré smeruje menu?
Stahnem s tvojej stránky VobBlanker a skusim na to pozrieť.

RE: "ale zvaz jak jsou filmy dlouhy. aby obraz nebyl nekoukatelnej a tys nakonec nekoukal jen na ty zachovany titulky"
- sú to dva hodinové filmy - takže kvalita v pohode
namor13 (5)|30.4.2006 16:31
Tak som pozrel VobBlanker aj PgcEdit, stiahol avi-návody, ale priznám sa neviem :-( ako v hotovom DVD s menu vymeniť tituly. Naplno pochopiť tieto dva programy je na mna za 1 deň trochu moc.
Skušal som načitať DVD s menu a potom cez volbu -Zameniť VTST titul- vložiť pôvodné DVD s titulkami na miesta VTST 1.1 a 1.2. Potial je to hádam správne? Poopravovať ale comandy na to som krátky. Po mojich pokusoch je výsledné DVD síce napodiv spustitelné, menu je v poriadku ale namiesto aby som sfunkčnil titulky stratí sa mi aj CZ zvuková stopa /bola ako stopa 2/, resp. nejdev prehrávači v PC zapnúť.
Nemal by niekto (wencaS :-I ) čas na polopatistický návod konkrétneho problému.

Ešte k tomu prečo sa na titulky nevykašlem? A prečo áno? Ten EN dab je 5.1 CS iba 2.0 a niektoré filmy /napr. Hviezdne vojny/ potrebujú orig.

Zatial DIK. Skúšam dalej

PS: Neexistuje program typu 2DVD na jeden disk so zachovaním viacerých zvukových stôp aj titulkov s pridaním menu bez rekomprimácie?
wencaS (853)|30.4.2006 19:40
[quote=namor13]Naplno pochopiť tieto dva programy je na mna za 1 deň trochu moc.[/quote]

naplno je chapat nepotrebujes.

neznam struktury tvych DVD, tak bych pro vymenu doporucil VobBlanker.
otevri si v nem puvodni DVD oznac VTS kde je pozadovany titul, oznac ho v dolnim okne a klikni na "Cellsy". v novem okne klikni "ExtVše Mult", vyber kam ukladat. timto si ziskal puvodni film s titulky rozdeleny po cellsech. co vob to cell. stejne i s druhym puvodnim filmem.

ted nacti tebou vytvorene DVD oznac VTS s titulem (bez titulku), kterej hodlas vymenit. oznacis ve spodnim okne a znova klikni na "Cellsy". ted vzdy oznacis cell a kliknes "Nahradit". najdes kam si ukladal extrahovany. stejne pro druhy titul. kliknes pouzit a nez spustis "Proces" podivej se do nastaveni "Vice>>" u zameny zatrhni co potrebujes. doporucil bych pro tvuj pripad zatrhnout "Upravit uplynuly ....", "Opravit VOB SYNCI/SRI....", a "Fix indexy ..."

vytvorene otevres v PgcEditu. dvojklikem vyvolas editacni okno a zde si zpristupnis streamy. jejich pozici (0x81 audio a 0x21 titulky) zjistis z originalnich DVD tak, ze si tech PgcEditu muzes otevrit vic najednou a v kazdem jeden origos.





pokud tebou vytvorena struktura z TSUNAMI-MPEG DVD Author PRO ma stejny pocet kapitol nebudes muset upravovat Chapter Menu.
namor13 (5)|30.4.2006 19:52
Ďakujem za návod.
Práve som chcel napísať, že po viacerych pokusoch sa mi to podarilo, v práve tebou doporučenom VobBlanker. Postup presne ten ako si napísal. Nahradiť celý vob. Zaujimave, že keď som dal nahradiť a pozrel vlastnosti, informace o streamu, tak tam boli 2 zvuky ale žiaden subor titulkov. Pouložení mi program napíše žiadnu chybu a jedno vyrovné hlásenie. Keď som ho pustil v PC :-D bol som vysmiaty. Všetko v pohode.
Skusim ešte streamy v PcEdite podľa toho ako si napísal ale vyzerá to v pohode.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Zas viem o niečo málo viac.

AHOJ.
wencaS (853)|30.4.2006 20:35
namor13
jeste mi napada, si v tom PgcEditu zkontroluj funkcnost v trace rezimu. Ctrl+T, nebo tlacitko podobne prikazanemu smeru jizdy.
uzitecne je v "Informace -> Najít nikam nevedoucí". najde v DVD slepe ulicky komandu.
namor13 (5)|30.4.2006 21:03
Vdaka, skusim.