Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojeni domaci kino a Digital out na Sound Blaster Audigy2

jc_tvf (25)|10.8.2004 20:08
Vážení,
zvažuji koupi domácího kina, vybaveného koaxialním digitálním vstupem. Zajímalo by mně, zda tam můžu připojit digital výstup ze zmiňované zvukové karty (přes minijack DIN, SPDIF) nebo to lze pouze připojit na AUX in u domáciho kina? Existuje nějaký kabel na to propojení?

Díky.
spamoid (62)|10.8.2004 20:13
Neni to zadny problem - vim o instalaci Audigy2 - reciever Onkyo s digitlanim vstupem pres Cinch a funguje to v pohode. Kabel byl sice vyraben na zakazku, ale myslim, ze to neni zadny problem...
Jediny problem jsou aplikace, ktere neumeji poslat zvuk pres SPDIF (tzn. asi vsechny hry - pokud se nepletu), protoze pak ti zvuk pojede stereo. Ale napr. PowerDVD jede 5.1 (pokud v nastaveni zadas, ze chces vystup zvuku pres SPDIF) jak po masle :-)
stayman (12393)|10.8.2004 23:03
Neviem ako u ostatnych komprimovanych zvukoch,ale u AC3 mi ide von cez S-PDIF permanentne a takisto aj PCM, navyse da sa to nastavit aj v ovladacoch zvuku (aspon u mna) alebo ak je zvuk prehravany pomocou nejakeho filtra, napr. AC3 pomocou AC3dekodera, tak tam sa to da nastavit tiez...

Co sa tyka toho kabla, staci ti koaxial 75ohm a na konce naletovat cinche (alebo jacky, teda podla konektorov). Inak mala by stacit aj v pohode tienena dvojlinka.
Miuvek (858)|10.8.2004 23:20
Já to mám na SB Live a jede to v pohodě. Tenký koax 75ohm (5mm), na jednom konci Cinch, na druhém Jack 3,5
Z her poleze přes SPDIF vždycky jen stereo, protože SPDIF umožňuje přenos nekomprimovaného PCM nebo komprimovaného AC3 či DTS streamu. Znáte někdo hru s AC3 či DTS zvukem?
Teoreticky by zvukovka mohla vícekanálový zvuk dekódovaný ze hry zakódovat do AC3 a poslat na SPDIF. Soundblastery to ale neumí, ty pošlou jen stereo PCM, údajně to umí nějaké integrované zvukovky z čipsetů nForce, někde jsem to zaslechl, ale moc jsem se o to nezajímal. Hry zase tak nežeru a stereo mi v nich stačí.
jc_tvf (25)|11.8.2004 06:36
Díky za tyto informace. Ještě by mně zajímalo, zda při přehrávání filmů Divx se zvukem AC3 - 2 (stereo) bude hrát u domácího kina všech 5 repráků + sub nebo to pojede pouze ve stereu? Na přehrávání používám BSP Player. Domácí kino má Dolby Prologic II. A poslední dotaz - když budu pouštět stereo zvuk z televize (připojení na Audio In) udělá z obyčejného sterea DPL II prostorový zvuk 5.1?

Díky.
jc_tvf (25)|11.8.2004 06:49
Díky za tyto informace. Ještě by mně zajímalo, zda při přehrávání filmů Divx se zvukem AC3 - 2 (stereo) bude hrát u domácího kina všech 5 repráků + sub nebo to pojede pouze ve stereu? Na přehrávání používám BSP Player. Domácí kino má Dolby Prologic II. A poslední dotaz - když budu pouštět stereo zvuk z televize (připojení na Audio In) udělá z obyčejného sterea DPL II prostorový zvuk 5.1?

Díky.
spamoid (62)|11.8.2004 09:37
Pokud budes prehravat film AC3 2.0 a pujde ti do recieveru AC3 2.0 (nevim, jak je na tom BSPlayer), tak pomoci DPLII budes mit zvuk ze vsech reproduktoru - nepocitej ale s takovou kvalitou, jakou poskytuje AC3 5.1 nebo dokonce DTS! Stejny princip je i z televize - obecne reciever ti udela "prostorovy" zvuk z jakehokoliv zdroje - i z mona. Ale podle toho to pak bude vypadat ;-)
PS: jde totiz o to, ze DPL je zakodovan ve stereo stope - napr. na videokazetach se setkas vetsinou s DPL...
jc_tvf (25)|11.8.2004 13:33
Díky.
Ještě mně napadlo, zda půjde na jeden koaxiální vstup od receiveru současně připojit digital výstup z PC zvukovky a digital výstup z DVD přehrávače při použití TV hybridního slučovače, popř. odporového slučovače? Samozřejmě, že bude aktivní vždy jedno ze zmiňovaných zařízení.
Dík.
spamoid (62)|11.8.2004 15:15
Ty mas na recieveru jenom jeden digitalni vstup? Jestli jo, tak to je fakt blby. Mozna se jeste podivej, jestli tam nemas optickej dig. vstup, DVD prehravace mivaji i tehnle, takze by si to mohl propojit optikou a nemusel by si to slucovat...
bobesh (28)|11.8.2004 17:04
[quote=Miuvek]...Teoreticky by zvukovka mohla vícekanálový zvuk dekódovaný ze hry zakódovat do AC3 a poslat na SPDIF. Soundblastery to ale neumí, ty pošlou jen stereo PCM, údajně to umí nějaké integrované zvukovky z čipsetů nForce, někde jsem to zaslechl, ale moc jsem se o to nezajímal. Hry zase tak nežeru a stereo mi v nich stačí.[/quote]

Tuhle vlastnost umí jižní můstek MCP-T, tzv. SoundStorm, který je součástí některých desek se severním můstkem Nvidia nForce2.
stayman (12393)|11.8.2004 18:57
Teraz si spominam, ze ked som to mal tak zapojene (asi pred jeden a pol rokom) tak bezproblemov som pozeral vsetky filmy v DivX, teda ked vsetky, tak aj MP3 :-D Doska bola ASUS P4B533 9-)