Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod DixX/XVid na DVD v TMPGenc

vanmir (3)|28.4.2006 12:56
Zdravím, lidičky!!
Prosím poraďte někdo!! Převádím pomocí TMPGenc filmy z DivX a XVid do Mpeg2 pro DVD. Dávám 2 filmy na 1DVD. Když načtu některé filmy do TMPGenc a ve výsledném souboru nastavím velikost 50% DVD kapacity, u některých filmů to jde v pohodě (dle mě asi DivX), ale u některých (dle mě XVid?) je výchozí velikost cca 120% (délka videa ukazuje taky nesmyslný údaj cca 200 min) a ani náhodou z toho nejde udělat těch 50%.
Poradí někdo, co dělám špatně, nebo jiný spolehlivý program?
Hlavně mě prosím nekritizujte za to, že dělám ze ztrátového formátu DVD.
Jinde ty zdroje neseženu tak sorry. Díky za pomoc.
jojto (865)|28.4.2006 14:28
Predpokladam, ze pouzivas Wizzard. Nacitaj subor a v 3/5 Filter setting zafajkni Source range, zvol Setting. V okne co Ti vybehne zvol zaciatok filmu (Set start Frame), presun kurzor na koniec a zvol koniec ( Set end Frame). OK a Next.
Milosbb (889)|28.4.2006 17:29
vanmir
z DivX a XVid do Mpeg2 pro DVD. Dávám 2 filmy na 1DVD

To chceš potom aj pozerať, alebo sa iba zabávaš? :-)

ve výsledném souboru nastavím velikost 50% DVD kapacity, u některých filmů to jde v pohodě (dle mě asi DivX), ale u některých (dle mě XVid?) je výchozí velikost cca 120%

No ak chceš dostať na jedno DVD dva filmy o celkovej dľžke 5-6 hodin(Harry Potter, Pán prsteňov a pod.), tak sa nediv, že ti to píše 120%.
Na jedno DVD by som nedával ani dva filmy o dĺžke 90 min.

------------------
jojto (865)|28.4.2006 17:48
Milosbb
TMPGenc chybne detekuje dlzku niektorych MPEG-4 suborov. Riesenie tohto problemu som uviedol.
vanmir (3)|29.4.2006 11:04
To "jojto": Díky moc, už je to v pohodě. :BB:

To "milosbb" Jsou jen staré černobílé CS filmy a ty se do tří hodin vejdou skoro vždy a ty barvy tam nejsou, tak to ujde.

Takže ještě jednou díky moc za pomoc!!! Zdarec. :-D