Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV Encoder kostkovatí při zachytávání přes TV kartu

Gab (33)|10.8.2004 11:50
Na radu Staymana jsem začal používat pří zachytávání z TV karty AVI s DV Encoderem (nevim jestli je v systemu pridaný od Vegasu), ale když spustím zachytávání, tak obraz zkostkovatí a při importu do Vegas nevim co s tim. Predpokladam ze bude chyba v nastaveni deinterlace. Jsou tady příspěvky o deinterlace ale jen ve spojení s DV. Pro zachytávání analogu z TV karty jsem nic nenasel.A je rozdíl když přes TV kartu zachytím TV vysílání a kameru přes composite vstup? Díky za rady. Chci ten DV kodek používat(doteď MPEG2:(
stayman (12393)|10.8.2004 14:15
Cim vlastne zachytavas ??? Vegas Capture??? No skus este MainConceptMpegEncoder a jeho Capture, ci je to take iste...
Gab (33)|10.8.2004 15:05
mam TV kartu avermedia a zachytavam jedine jejich capture softem.Jedine ten z ty karty dostane full PAL 720*568. Ostatní softy i Vegas capture jen 352*288. Ja chtel chytat primo do avi pres DV encoder ktery mam mezi kodeky jako jediny dv kodek. Nemam si nainstalovat nejaky dv kodek? Mainconcept bude zachytavat zase do MPEG2 ne? Ve vegasu to pak dela rekompresi ne?
stayman (12393)|10.8.2004 15:21
Ak ti zachytavaju ostatne softy iba s tym polovycnym rozlisenim, mas asi blbo nastaveny ten DV kodek, akceleraciu vo Windows Media Playeri si skontroluj, ci ju mas na FULL !!! Vegas vie zachytavat do DV aj z analogoveho zdroja pomocou WDM ovladacov, alebo pouzi ten MainConceptMpegEncoder, ktory ma Capture tiez pre analog-vstup a vie pouzit vsetky kodeky nainstalovane v systeme, teda aj ten DV (systemovy je sucast DirectX)
Gab (33)|10.8.2004 15:42
zkusim mainconcept. Ten DV kodek nikde nastavit nejde. Myslel jsem spis nejaky postup deinterlace. Nevim jestli zachycene video z TV je progressive(prokládané) nebo ne, a to same z kamery. Nekde jsem tady cetl ze avi se pri importu do vegas vzdy nastavi na progressive. Ale z analogu je to pry jiny. Potrebuju proste jen vedet jak ty pruhy odstranim. Kdyz zachytávám do MPEG2 tak vse ok. Existuje nejaky DV kodek ktery bych si mohl nainstalovat?
stayman (12393)|10.8.2004 15:58
Ten DV kodek ide nastavit !!! Vravim ze si zapni-nastav vo WMP9 akceleraciu na FULL !!! A ako ju mas zapnuto (pred/po) vidis napr. utilitkou DivXG400 ked kliknes na ten DV rendering. (Mozno sa to da aj tu nastavit, ale tak mi to nikdy nefungovalo, nepametalo si to pri dalsom spusteni, takze vravim cez WMP!!!)
Gab (33)|11.8.2004 13:35
akceleraci mam na full a vzdycky sem mel. Ale v DivxG400 nic nevidim, mam jen DivXG400 configuration a tam zadne DV rendering neni.V cem myslis ze je problem? Jinak du ted zkouset ten mainconcept encoder...
stayman (12393)|11.8.2004 13:45
Tak to je dost divne, potom to asi nieje DV... :-D Dufam ze nemas nainstalovany nejaky paskvil typu kodekpack "All in One" ... \/

Stiahni si este MainConceptDVcodec (tu v downloade by mal byt funkcny odkaz)
Gab (33)|11.8.2004 20:23
žádny codec pack nemam, ani nechci. A tento mainconcept DV codec budu moct nekde nastavit?
stayman (12393)|11.8.2004 23:55
Ak je vyssej priority ako MS a DivXG400 ho nacita pre prehravanie DV zaznamu, tak by to malo fungovat aj tak, pretoze playeru je jedno, kay kodek sa nacita...

Inak nechapem co ti vlastne nejde s tym DivXG400, pretoze mne tam pekne nacita "DV Video Decoder" a ked nan kliknem, pekne vidim, v akom rezime pracuje \/ Chces screenshoty??? neviem ti to asi inak vysvetlit :-(
Gab (33)|12.8.2004 09:46
takze ty myslis kdyz si pustim nejaky zaznam v DV a pak se podivam do tray ikony co se nacetlo za dekoder... Jestli je to tak, tak screenshoty nepotrebuju.
stayman (12393)|12.8.2004 09:48
Ano tak, a zmenis to (to rozlisenie) pomocou WMP -> Nastroje -> Moznosti -> Vykon -> Spresnit -> a tam ten posuvnik Digitalne video daj uplne do prava :-D
Gab (33)|12.8.2004 10:55
zkusim to vecer, ale myslim ze to taky nepujde. Nikdy mi totiz neslo zachytavat jakymkoliv softem a kodekem do rozlišení 720*576 krome original aplikace k TV karte.Ale uvidime. Snad mi pomuze ten mainconcept.
stayman (12393)|12.8.2004 11:18
Boze, pomoze ti nastavenie toho rozlisenia a nie instalacia kodeku :((