Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDD box a restart PC

mirekv (7169)|27.4.2006 07:51
Před časem jsem si koupil HDD box Kouwell a už při koupi jsem byl prodavačem upozorněn, že nemám restartovat PC při zapnutém boxu a propojeném s PC přes FireWire. Leč stalo se a po náběhu na mě vybafla modrá obrazovka o ukončení win a o možném problému se souborem PQW2i a dále info o přidaném HW...
Považoval jsem to za systémovou lapálii a zkusil druhý systém na stejném PC. Situace se opakovala akorát s tím, že info obrazovka ani nevyskočila a PC šel rovnou do restartu.
Box jsem vyzkoušel i v USB, ovšem tam to disk sice načetlo že tam je, ale nefunkční. Samostatný HDD jsem pak vyzkoušel na všech pozicích se stejným výsledkem jako v prvním případě.
Setkal se s tím někdo? Je mi jasné, že disk je na vyhození, zaráží mě však to že tohle není nějak ošetřeno, restart je přece běžná věc při práci s PC a na zapnutý box za chvíli zapomenete.
Doom (2331)|27.4.2006 07:55
to si děláš prdel ne? zkurvit si tímhle disk? no potřeš.
Doom (2331)|27.4.2006 10:16
no na tom hadru se akorát dojebaly partitions, více už náš zpravodaj z místa havárie, mirekv :-E
mirekv (7169)|27.4.2006 10:31
Tak je to vyřešené, DoomHammerovi hip, hip, hurá, hurá, hurá.
Doom (2331)|27.4.2006 10:40
jo, vyřešeno. nabootovali jsme z HiRens boot cd, pustili partition magic a z toho disku v šuplíku odstranili partitions, které byly nakopnuté - PM u labelu disku hlásil místo názvu jenom otazníky.

spíš by mě zajímalo, proč se to tak dojebalo. disk připojený přes FW jde za chodu normálně odpojovat, tak proč nemá rád restarty?
StD (8612)|27.4.2006 10:51
...zřejmě si blbý OS nestačí uložit System Volume Information... :-E