Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

enkódování - změna délky záznamu?

pee.tr (1208)|25.4.2006 18:51
Není možný, aby se při enkódování do některých formátů měnila více či méně i délka zpracovávané audio stopy? Ono např. při tvorbě mp3 to člověk v muzice nepozná, ale už před nedávnem jsem tu zmínil, že pokud mám sesynchronizované AVI a vytvořím z něm samostatně mp2 a AC3, že mi přijde zvuk nepatrně opožděný.
Navíc jsem včera zkoušel prvně dělat AC3 pomocí BeLight a zvuk byl ve výsledku naprosto totálně mimo video. Nebo se tam něco spešl nastavuje? V podstatě jsem to nastavení nechal, jak to bylo. Je fakt, že v tomto případě to mohla způsobit zkutečnost, že daný zvuk byl 44,1kHz a já dal v položce sampling rate 48 - chápu to totiž jako výstupní nastavení, nebo se tam snad nastavují parametry zdroje?
Kažodpádně mi ten posun (50minut videa o odhadem 2-3s) vrtá hlavou.
mirekv (7169)|25.4.2006 19:06
pee.tr
Ta tvá verze BeLightu opravdu neumí zvuk 48k, proč, to nevím. Má původní to umí v pohodě a vrátil jsem se k ní. Nejsem doma, tak ti teď moc neporadím.
pee.tr (1208)|25.4.2006 19:16
jak jako neumí?? jako že ho nenačte nebo že ho nevytvoří? Mě to nic nehlásilo. Pouze jsem tady psal, že to video, na němž jsem to zatím testoval jsem měl v 44,1 WAV. A na ten samplin rate jsem dal v BeLightu 48kHz.
mirekv (7169)|25.4.2006 19:43
Však mě to udělalo dokonce z 48k -> 44.1k. Používám BeLight na převod mpa na AC3 48k, 224 kbps. Nevšiml jsem si toho a nestačil se divit, proč mi to neberou authorizační softy.
Ty máš verzi BeLightu 021, že? Chce to vyzkoušet novější, třeba 022b9.
pee.tr (1208)|25.4.2006 20:15
jo, mám 0.21. Authorizovat jsem to zatím nezkoušel, takže je fakt, že v podstatě nevím co z toho leze frekvenci. To je tady divný. Ale tim víc je zajímavá ta změna délky záznamu. No jo, já si holt dycky naistaluju tu "nejlepší" verzi softu, co se dá sehnat... :-I

V čem vlastně zjišťuješ, jakou frekvenci má AC3 ?