Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod DVD z NTSC na PAL

RN_tvf (10)|24.4.2006 09:25
Mám DVD ve formátu NTSC a potřebuji je nahrát na videokazetu ve formátu PAL.Ikdyž moje kombo DVD/VHS umí nahrát DVD na VHS, ale pouze v PALu.NTSC neumí.Jde nějakým způsobem převést hotové DVD z formátu NTSC na PAL???Jde při tomto převodu zachovat i menu?
Prosím o stručný popis postupu.
stayman (12393)|25.4.2006 07:24
Hmm, a menu ti je na VHS na co??? :-E No ide to, skus Vegas alebo ProCoder (1.5 a nizsi)
peco (772)|25.4.2006 07:44
StayMan by €RikŁ€
preco ten procoder 1.5 a nizsi
:-?
stayman (12393)|25.4.2006 07:47
Kvoli casu (filmu, nie enkodovania) :-D
RN_tvf (10)|25.4.2006 08:08
No díky za informace.Menu na VHS nevyužiju to vím, jen mě zajímalo, jestli jde nějak jednoduše převést DVD z formátu NTSC na PAL, včetně menu a všech bonusů.
Jinak Procoder nemám, jen verzi 1.0 a ten neumí VOBy.

Zkusil jsem tuto kombinaci:

Přes Studio 9 jsem načetl DVD a uložil ve formátu MPEG v nastavení snímkování NTSC.Pak jsem udělal nový projekt v Ulead DVD Workshop ve formátu PAL a natáhl tam ten uložený soubor.Vše vyexportoval do struktury DVD na HD.Konverze trvala asi 3 hodiny.
Při přehrání v jakémkoliv softwarovém přehrávači jede s nastavením 25 snímků za sekundu, tedy v PALu.Sesynchronizoval se i zvuk a vše se jeví naprosto v pohodě.
Ještě jsem to nevypálil a nezkoušel nahrát zpět na VHS.Myslíte, že uvedený postup by mohl být jedním z těch možných???
V každém případě dám vědět, jak jsem dopadl. :-E
peco (772)|25.4.2006 08:37
StayMan by €RikŁ€
Asi mam zatiahnutu rucnu, ale aj tak nerozumiem. 9-)
stayman (12393)|25.4.2006 08:46
Ked menis snimkovu frekvenciu, tak to mozes psravit tak, ze pridas/uberies snimky a tak sa ti zakonite zmeni aj cas alebo dopocitas/odpocitas, takze cas filmu ostava. Co je na tom ze nerozumies? :-?
stayman (12393)|25.4.2006 08:47
[quote=RN]No díky za informace.Menu na VHS nevyužiju to vím, jen mě zajímalo, jestli jde nějak jednoduše převést DVD z formátu NTSC na PAL, včetně menu a všech bonusů.
Jinak Procoder nemám, jen verzi 1.0 a ten neumí VOBy.

Zkusil jsem tuto kombinaci:

Přes Studio 9 jsem načetl DVD a uložil ve formátu MPEG v nastavení snímkování NTSC.Pak jsem udělal nový projekt v Ulead DVD Workshop ve formátu PAL a natáhl tam ten uložený soubor.Vše vyexportoval do struktury DVD na HD.Konverze trvala asi 3 hodiny.
Při přehrání v jakémkoliv softwarovém přehrávači jede s nastavením 25 snímků za sekundu, tedy v PALu.Sesynchronizoval se i zvuk a vše se jeví naprosto v pohodě.
Ještě jsem to nevypálil a nezkoušel nahrát zpět na VHS.Myslíte, že uvedený postup by mohl být jedním z těch možných???
V každém případě dám vědět, jak jsem dopadl. :-E[/quote]

Nechapem co je na tom, ze nevie VOBy ???? :-? :-? :-? a ani neverim, ze s Pinnacle sa ti to podari :))))))
RN_tvf (10)|25.4.2006 09:47
No předně je asi třeba pro tu konverzi převést VOB na MPEG soubor.
To jsem udělal ve Studiu 9.4.2.
Ten mi udělal MPEG soubor v kódování NTSC.
Ten jsem potřeboval překonvertovat do PALu.
To mi udělal DVD workshop 2.0.Zkoušel jsem to i v tom Procoderu 1.0, ale z neznámých důvodů asi po 20 minutách "zamrznul" a ikdyž se tvářil, že jede dál, prostě neodpovídal a byl KO.
Jak přesně to Workshop udělal mě jako amatéra až tak nezajímá, důležitý je pro mě výsledek.Prostě převedl obraz i zvuk na PAL a to je pro mě klíčové.Ještě to musím vypálit na DVD a zkusit nahrát na VHS.
Napadá mě ještě více řešení, ale tohle je první způsob, který mě napadl a zatím se jeví aspoň v počítači, že je vše tak jak jsem chtěl.

Apropo ten Prokodér chtěl dělat zvlášť video a zvlášť audio, takže bych to pak musel lepit dohromady v dalším softu.Tedy práce a čas navíc.
S tím Workshopem mi to přišlo elegantní a jednoduché.Hotové to bylo celé i s převodem DVD do MPEG asi za necelé 4 hodinky na mé P4 1,4 MHz.Kupodivu Studio ve verzi 9.4.2. zatím šlape jak má, tedy bez problémů.Dělá se v něm celkem dobře a rychle.Jediné co mě na něm zatím mrzí, že neumí pustit celý film s několika kapitolama a zvlášť pak jednotlivé kapitoly z MENU, aniž by se to muselo dodatečně upravovat v jiných programech.Pustí buď celý film, nebo jednotlivé kapitoly, ale nejde to mít v jednom MENU.K tomu pak musím používat jiný software v tomto případě DVD architekt.A když už jsem u toho, nemá náhodou někdo udělanou šablonu založenou na vrstvách ve formátu PSD pro DVD Architect 3.0???S Photoshopem umím dobře, rád bych to zkusil, ale chtělo by to malou funkční ukázku.
peco (772)|25.4.2006 10:57
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ked menis snimkovu frekvenciu, tak to mozes psravit tak, ze pridas/uberies snimky a tak sa ti zakonite zmeni aj cas alebo dopocitas/odpocitas, takze cas filmu ostava. Co je na tom ze nerozumies? :-?[/quote]
To mi je jasne, no otazka skor znela preco prave 1.5 a nizsi, co vyssi by si s tym neporadil?
stayman (12393)|25.4.2006 11:14
Vyssi robi ten iny cas, to ta nenapadlo??? :-E
mirekv (7169)|25.4.2006 12:31
StayMan by €RikŁ€
No člověče, já nevím, hodně jsem tu o tom četl diskusí, ale zkoušel jsem porovnat PC express (což je PC1.5) s PC2.0 a dospěl jsem ke stejným výsledkům. Pro jistotu to ještě zkusím.
stayman (12393)|25.4.2006 12:34
jo jo, skus skus :-E
peco (772)|25.4.2006 13:43
[quote=StayMan by €RikŁ€]Vyssi robi ten iny cas, to ta nenapadlo??? :-E[/quote]
Bohova sranda je, ze si myslis, ze vsetci maju rovnake myslienkove pochody ako ty. Mali sme takeho prof. na VS, ktory hovoril v podobnych myslienkovych skokoch a este bol na to aj hrdy. :-D :BB: :-E
stayman (12393)|25.4.2006 13:53
No ja som dost na seba hrdy, to je pravda, ale v niecom az moc skromny, ale o tom nevies, ale tiez som aj na to hrdy :-E :BB: