Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Černé video z TMPGEnc

svoji (1)|22.4.2006 12:24
Zdravím všechny,

nemám ponětí co jsem udělal nebo neudělal. ale po znovuinstalaci Win XP Pro, SP2, ovladaču Catalyst pro ATI, kodekpacku AllInOne mi TMPGEnc provede kódování z AVI (sestříhané video z kamery - PAL 720*576) do MPG tím způsobem, že obraz je jen černý - tma, ale zvuk jede.
Zkoušel jsem všelijaké nastavení, ale nic nepomohlo. CCa 2 minutové video má ve výsledku jen 9MB (tzn. asi jen zvuk).

Je pravda, že bez toho aniž bych zkusil převod v TMPGEnc, jsem ještě instaloval converter od ATI a zkoušel kódovat a to fungovalo.
Protože jsem s výsledkem/kvalitou nebyl spokojen, tak jsem jej zase odinstaloval. No a potom, jsem zkoušel kódovat v klasickým TMPGEnc a výsledek je popsán výše.

Nemáte tušení v čem je chyba? Fakt si už nevím rady. Může to být ATInou? (DoteĎ jsem měl NVIDIi a nebyl nikdy problém).

Díky za pomoc.

J.S.
StD (8612)|22.4.2006 15:40
...nikoli ATInou, leč ručičkama a hlavou! Format C: a vzhůru do nové instalace. Podobnou blbost BFU už jsem dlouho nečetl. 9-)

P.S. K čemu "AllInOne", k čemu TMPGEnc?? To je tak akorát na zasr*ní mašiny. Fuj.
mirekv (7169)|22.4.2006 15:54
TMPGEnc jsem používal kdysi celkem dlouho a šlapal dobře, až na to, že byl pomalý. Problém spíš vidím v codecpacku, ten odinstaluj (pokud to ještě vůbec jde) a nainstaluj se jen příslušný kodek (Divx, Xvid, DV - nevím v čem to máš).
Bullback (352)|24.4.2006 12:23
Černý video z TMPEGncu je normální, tenhle nanicovatý program snad neumí ani normu PAL a pochybuju že umí i barvy :(( :(( :((
Whitejoker (616)|24.4.2006 15:41
[quote=Bullback]Černý video z TMPEGncu je normální, tenhle nanicovatý program snad neumí ani normu PAL a pochybuju že umí i barvy :(( :(( :(([/quote]
Ale umí. Černá je taky barva.
Ale dost srandy - v TMPGEnc-u bych problém neviděl.
Nejhorší jsou ty codec-srač.ky.
A když jsi odinstaloval ten program od ATIny, mohlo dojít i k odinstalování nějakejch ovladačů
Jano (592)|24.4.2006 21:20
Mam AIW nahravam a cez Tmpgenc konvektujem do MP2 kedysi do mp1
a žiadny problem video je sice tmavšie ale na TV je to v pohode.
Plná spokojnosť
A ovladače ku atine už vobec nič nemajú s Tmpgencoderom len to čo
doň strčíš aby ti prekodoval
Whitejoker (616)|25.4.2006 14:13
pak může mít špatně zatržené nějaké volby v úvodní obrazovce TMPGEnc.
Pokud tam má např. volbu "jen audio", tak dostane jen černou obrazovku a ve streamu bude jen zvuk.
Je také možný problém s kodekama - WMP to třeba přehraje, ale TMPGEnc chce jiné.
Jano (592)|25.4.2006 15:06
Nakoniec návod je tu na freaku od mikeho a pomerne dobrý !!!
Myslím že v recenziach naštudovať a porovnať \/
jojto (865)|28.4.2006 14:55
K povodnemu dotazu:

Go to the TMPGEnc's Option menu and select Environmental settings. From there, select the
VFAPI Plug-in tab.

There you see a list of various reader plugins installed for the TMPGEnc. The one that's called DirectShow Multimedia File Reader is the one that we're looking at. As a default, its priority is -1. Select the item and right click on it. Choose Higher priority and repeat this until the "Priority" for this item is higher than any other plugin's priority in the list (usually 2).

give this a try.

Prevzate z http://forum.digital-digest.com/