Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

bezpecne odpojit zarizeni - proc?

Lubi (408)|21.4.2006 21:28
Mam takovej mozna stupidni dotaz - vzdycky kdyz pouzivam FLASHku, tak ji normalne strcim do PC a az skoncim tak ji zase vytahnu. Kamos rikal, ze prej se tim mrvi, ze pry se ma dat nejdriv "bezpecne odpojit zarizeni" a pak az vytahnout - nevite nekdo co je na tom pravdy?? Vim ze to tam je, ale nepouzivam to jelikoz mi to prislo zbytecny (resp. facha to i bez toho)...nevim vlastne co to jako udela, odpoji na chvili napajeni, nebo co??


jinak diky za vsechny inteligentni odpovedi :-D
leo (345)|21.4.2006 21:47
Nemrví se.

Když kopíruješ na flash disk data, tak se větší část dat zapíše na flashku hned a část ne (zůstane v cache a zapíše se až s dalším příkazem k zápisu - souvisí to s blokovým přenosem dat). Když dáš přes ikonu bezpečně odebrat zařízení, tak se zapíše z té cache ten zbytek dat na flash paměť a až pak jsou data na flashce kompletní.

Čili způsob, jak to děláš, může znamenat nekompletní data. Ale způsob práce s cache lze i nastavit (z hlavy ti neřeknu kde - na vlastnostech flash disku ve správci zařízení to nejde - musíš přes registry). Pokud o data nepřicházíš, tak máš tu cache asi vypnutou, což je trošku pomalejší, ale bezpečné, protože se data na flash paměť zapíšou vždy celá.

PS: Pokud ti to není moc srozumitelné, tak se omlouvám. Mám zvláštní dar vytvářet složitá souvětí, ani nevím po kom. :-(((
mirekv (7169)|21.4.2006 22:02
Dám vždy odpojit, ovšem párkrát v časové tísni jsem ji vytrhl a nic se nestalo
leo
Takových zvláštních darů máme! :-E :BB:
Diablo (668)|21.4.2006 22:09
Nikdy jsem nedal bezpečně odpojit zařízení. Flashka těch několik tisíc "vytrhnutí" přežila bez úhony a data vždy byla kompletní. :-)



:-!!!
leo (345)|21.4.2006 22:14
Já to bohužel potvrdit nemohu, na win2k to musím odpojovat bezpečně, jinak opravdu přicházím o data.
pee.tr (1208)|21.4.2006 22:35
taky jsem jednou měl data porušený z Win 2000, jinak odpojuji, když nezapomenu :-)
Pitomec (10211)|21.4.2006 22:55
[quote=leo]Já to bohužel potvrdit nemohu, na win2k to musím odpojovat bezpečně, jinak opravdu přicházím o data.[/quote]
Tuším W2K neumí to, co XP, takže tam je opravdu potřeba dát "bezpečně odebrat hardware". Jinak u výměnného zařízení lze uživatelem volit, jestli "Optimalizovat pro výkon" nebo "Optimalizovat pro rychlé odebrání". V tom prvním případě se to musí napřed odpojit přes ikonu, v tom druhé to stačí vytáhnou natvrdo.
Tean (410)|22.4.2006 03:27
Mne sa tiez pod w2000 podarilo v rychlosti odpojit USB kluc (zabudol som na odobratie) a dosiahol som tym maximalne roz..banu FAT tabulku. Nasledoval format
Lubi (408)|22.4.2006 06:19
aha tak to vysvetluje vse a zaroven potvrzuje obe teorie, ztratu dat i "bezztratove vytrhavani" :-D no kazdopadne diky, ja budu stejne pokracovat tak jak jsem to delal doposud a doufam ze Vista se v tomto ohledu nebude vracet k W2K :-)
Fantas! (3016)|22.4.2006 11:13
Lubi
Pokud mas xp, tak staci, az ti Flashka, pokud ma ledku, prestane blikat. V tom pripade dopsala data a muzes ji vytahnout.
Lubi (408)|22.4.2006 16:44
no presne takhle to delam! :BB:
imported_cruzz (57)|22.4.2006 17:55
sice se tu bavite vsichni o flash diskach, ale USB zarizeni jsou i jiny veci :)
mam treba zkusenost s ADSL modemem od CT Sagem neco...(uz se ho musim zbavit, je to desnej shit), ze kdyz odpojim klasicky ADSLko a pak bych modem jednoduse vytrhnul z USBcka, ze se posere. On defakto i kdyz neni ADSL pripojeny, porad zjistuje urovne signalu na vsech tech 250ti nosnejch. Takze kdyz bych takhle modem vytrhnul a zapojil ho zpatky, tak pri vytaceni to vyhodi hlasku ze modem nebo jine zarizeni nepracuje spravne...bla bla...Pomuze kdyz necham modem pripojenej a resnu kompa, obcas to nestaci jednou, obcas ho proste musim resnout podruhy a pak uz to vetsinou jde. Pokud modem odeberu napred bezpecne a pak ho teprve vytahnu a zase zapojim, tak to facha v pohode :)
Pitomec (10211)|23.4.2006 09:59
Jestli to nebude tím, že modem jaksi nelze udělat s "Optimalizovat pro rychlé odebrání", zatímco flashku ano :-)
Joe-Joe (593)|23.4.2006 18:08
pri XP som nikdy neodpojoval bezpecne a nikdy problem.
W2k vsak robi divy a tam je to asi nutnost.
Doom (2331)|24.4.2006 07:18
win2k má totiž defaultně nastavené "optimalizovat pro výkon", tudíž se používá nějaká cache, zatímco WinXP maj defaultně zapnuté "optimalizovat pro odebrání" a jede se bez cache.